• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Razlika ti je samo u boji i u cijeni.Niti jedan nije
original jer to nije Olt .
 
Posljednje uređivanje:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nije hitno tablicu imam,al me zanima na kojim su zupcanicima kod tebe

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Na prvoom zubčaniku , kad gledaš od iza ,mislim da je taj srednje veličine slikat cu pa cu ti poslat u poruci i iza na manjem
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zaboravite na original OLT kaj se toga tiće, to još nije u tvornici izrađeno koliko sam ja upučen.
Ovi plavi sa njuškala su mala privreda iz Srbije, u Bih na pijaci koštaju 60-ak kn, a ovaj naš ih dila za duplo pošto naši ljudi nemaju pojma, a još puno sijačica starih oltovih ima u pogonu.
Kaj se pak tiće ovih kod Ferenčaka, sve ti je isto samo druga boja i povoljni su, ja sam susjedu kupovao, 75 kn sam plačao komad ako se dobro sječam.
Susjed bude sijal sad ovaj tjedan pa budemo vidjeli, no naš lokalni majstor je oduševljen kak su to napravili, a isto nije znal za to, a ako on veli da je nekaj dobro, onda je tvarno dobro. :)
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
972
Ja sam ove godine stavio na svoju MAJEVICU dvoretku crvene metalne izbijace i rade dobro...Placao sam 50kn komad
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja imam ove plave dvije sezone,odlično rade,prije sam promijenio dvadesetak plastičnih,i ništa ne valjaju,skoro dobio čir na želucu od njih...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja sam bio sretan da sam ikako nabavio te plave platio 200 i nešto sitno za dostavu.
Rade super nije mi žao.
S čime ćete prskat kukuruze .
Imam jednu parcelu što je bila livada pa nezz bil bilo bolje prije nicanja .
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Lani sam livadu sa adengom riješio,nije bilo travke u kukuruzi...
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
Ja sam lani špricao kukuruze sa Adengom a i ove ću sigurno. Sadio sam ga 11.04 -Drava 404-
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Nebude na livadi problema sa travom
Ja osobno neznam s cim budem sprical
Lani sam s Adengom prije nicanja i nije se pokazao bas, mozda bi bilo bolje da sam spricao poslije nicanja, do onda se bude i korov aktiviral..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A nezz ima sad podosta vlage možda najbolje adengom.
Jedna parcela je bila sva u štavolju i friško orana i odmah posijano.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Ja sam sve na 3 i 4 lista špricao..dosta ljudi se žali da tko je prije nicanja tretirao sa adengom da nije zadovoljan..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Ja nisam sebi sa Adengom, ali sam susjedu prskao. Bio je kukuruz tri lista. Parcela je blizu kuće mi pa sam ju često i vidio i nije zadovoljavajuće. Bilo je izniklog ljulja i još neke sitne trave i to je spržio, ali poterala je nova, a prskano je u idealnim uvjetima. Lumax mi nije nikada ofulao.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Biti ce problema jer danas mi je 8 dana od sjetve a kukuruz nije ni klicu pustio..
Nije ništa kiše palo a sto je i bilo vjetar isušio..
b815f625ed8440bf842291d658142879.jpg


Poslano sa S 7 edge
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Vas ili sprži ili potuče. Kod mene se dobro ispadala. Sad se barem oni što im je brazda bila zapečene imaju čemu nadati ali opet sad najavljuju zahlađenje pa opet ništa od sjetve osim ako nebude hrabrih.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Preporuka od strane stručnih osoba ja da se sa Adengom ide u fazi 2-3 lista, tada več lagano i korov krene i on pali sve.
Potrebna mu je manja količina kiše nego Lumaxu i Adengo se aktivira nakon svake kiše, jednostavno se naknadno iznikli korovi suče nakon kiše, znači nema da omane, barem kod nas nije, kod nas ljudi ostavljaju Lumax baš zbog slabih oborina, večina prelazi na Adengo.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Kod mene se ispadala, i sad pada. lijepo je natopila, još da je pala prije koji tjedan al dobro je i ovak. Na polje se nemre kolko je mokro...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh