• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Ova godina je vrlo cudna kod mene. Kukuruz je posijan 28.4 i uredno nikao i onda stao. Pozutio i bio skroz nejednak. Onda sam ga odlucio prihraniti folifertilom i od onda se naocigled popravio. Prskan je banvellom i motivellom. Prvo sam kod 3 lista drmnuo banvelom sirokolisne i kod 8 lista motivellom. Banvell je odlicno odradio posao, ali cini mi se da je bio i malo toksican prema kukuruzu. Motivell je katastrofa, bez imalo ucinka na sirak. To mu je zadnja godina da ga koristim. Ove kise odlicno prijaju kukuruzu i nadam se barem prosjecnom urodu. Sad je meticenjje u pocetku i nadam se temperaturama ispod 30 barem po noci da oprasivanje bude uspjesno.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Dečki pogledajte na stranicama Pioneera ima jako dobro opisano sve faze razvoja kukuruza.
 
Tu od
13 Ožu 2014
Poruka
37
did ivo,,,, išao sam pogledati kukuruz dal je počeo djelovat umjetni gnoj i katastrofa.... pola kukuruza mi se spalilo, nije cjeli nego listovi.
Bude se to oporavilo ili sam napravio više štete nego koristi?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Što si ti bacao i u kojoj količini da se spalilo. To se hoće desiti ako ima fosfora. Ja sam rastepao 250 kg KAN na malo više od hektara i ništa se nije na njemu vidjelo, jedino ga je nakon desetak dana oprao led i to jako dobro. Sada se lagano izvlaći.
 
Tu od
13 Ožu 2014
Poruka
37
75 kg KAN-a i 20kg UREA. Mozda mi je spalila urea sad se samo nadam da će se oporaviti i da mi sve ne izgori.
Šta mislite oće to doč k sebi?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kako stojite sa zlaticom? U mom ataru je stanje katastrofalno, nema kukuruza koji nije sav crn od nametnika, nešto je već leglo,korijena nema...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Da li si sijao tretirani kukuruz ili naknadno tretirao kakvim insekticidom?
Kod sebe nisam primjetio..tretirano sjeme sam sijao.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
U mom kraju su po tamburi dobili koji su sijani po kukuruzu, koji nisu u redu je sve, iako se već pozna šteta od suše i nakon kiše se nisu svi oporavili.
Ono što sam primjetio je da svi kukuruzi puštaju cimu, a relativno su mali.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Da ti to gnojivo nisi razbacivao kada je bila rosa ili mokar kukuruz pa se ono zalijepilo za list.
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Kod nas je samo par parcela poleglo ali se uspravila. na tim parcelama je 100g kukuruz. Nisu moje :D
Meni nije niš pobacalo.
Kukuruzi sijani prije uskrsa su još ok, ali ovi kasnije sijani su mali i vec sad su potjerali metlicu i nez kaj bu stoga, kiše nije bilo od 15.5 do 23.6. to ju je malo spasilo ali neraste previše u visinu.
Moje koje sam prskal s motivel-banvel koda nisam, užas, nikaj nije djeloval motivel.
Elumis-peak je dobro odradio.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Kod mene kukuruz ok, sav se počel kečkat čak i grupa 500, ali rano sam sijal, isto prije Uskrsa, ali ima kod ljudi katastrofa kukuruza, kaj su do koljena i svi su sfrkani.
Sve sam šprical sa adengom, od 10 rali, na 3,5 rali korekcija sa motivelom jer je poslje poteral sirak, ali to je katastofa uopče se nije posušil, jedino di ga je kultivator odrezal a u redu koda i nije špricano.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Prošle godine je i onaj tko nije htio imao kukuruza. Ove će se pokazati tko kvalitetnije radi.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ovo je slikano 12.6. sjetva je bila 26.4. Prvu kišu je dobio 40 dana nakon sjetve. Strah me ponovo otic u obilazak. Pioneer 9903. Druge parcele gdje je bilo vise kise drze se jako dobro.
76172d27d67df473866d7728c36f6562.jpg
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Ipak nišra od kukuruza..
Laudis je odradio ali trava kreče nova
f5ac7d700b4a57dc4a0e81a519b26837.jpg
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Ipak nišra od kukuruza..
Laudis je odradio ali trava kreče nova

Taj kukuruz neće zatvoriti redove nikada. Koji je razlog tome? Loša zemlja, nema kiše ili?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Kasna sjetva

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Kod mene se drze dosta dobro, manje vise su svi posijali do sredine 4. mj.
Ovaj je sijan 12.4
dc38a32b578b76730ff860dea6474146.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh