• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2018

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,462
Jel imas zeljezni kotac izmedu diskova? Onaj sto nagazi sjeme odmah u zemlju prije nego ga zemlja zatrpa.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Naravno da ima manu, ko i svaki Talijanski stroj !

Te sve Gaspardove sijačice nisu baš nešto precizne,ili prenese zrno ili ga malo ranije baci, naravno ne stalno, ali se zna zalomiti, a to mi malo smeta na takvom stroju...

Mislim da je to mana svih "klasičnih" pnumatskih sijačica.

Imao sam gaspardo, pa nodet,sve je to tu negdje.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Nema željezne kotače između diskova... Sijačica sa sjetvenim aparatima za no till sjetvu...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ima istu kolega bez kutija za gnojiva. Ne znam jel ju on ne zna poštelat, ali nije se proslavila baš.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Nije samo moja takva, imaju dva kolege kod mene Gaspardice SP 4, relativno nove, stare 2-3 godine, i isto tak siju,velim Talijan je to...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,773
To je zbog gdpr-a. Ne smiju se koristiti tvoji podaci bez tvog pristanka. Vjerojatno si na nekom predavanju dao svoje podatke i sad moraju tražiti odobrenje.

Poslano sa mog Redmi 3S koristeći Tapatalk

Ma da, bil sam na nekoliko njihovih predavanja. Poslije dobivenog pisma sam gledao na tv prilog o monsantu u SAD-u, Francuskoj, Brazilu i još nekim zemljama normalno nerazvijenim gdje izvode razno razne pokuse sa svim i svačim. Pa se malo čovjek i zamisli šta bi ga moglo snači jednog dana. Kape, prsluci, majice su im možda najbolji proizvod. Ima u ovom našem kraju poljoprivrednika koji postižu visoke prinose i sa BC-om.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ima u ovom našem kraju poljoprivrednika koji postižu visoke prinose i sa BC-om.

Pretprošle godine smo imali 19 800 kg na hektar sa Osječkima,vagano.Njih najviše sijemo i upravo zbog toga.Bc isto dosta,a Pioneer samo za silažu.Sa tim da je ove godine u Pioneer sjemenu bilo jako puno loma iz nekog razloga,stalno su mi se sjetvene ploče štopale pa tu ni ne uhvati zrno na toj rupi,i naravno dosta ih fali u sklopu.Poludio sam kad sam skužio što je
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,370
Evo i našeg.
c9417e93fbf39454982ea9f7c1f0f394.jpg


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Prskanje kukuruza..
395492e1ae2f8c5fd598df8df566db52.jpg


Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Normalno da nije isti razmak kad skupe sijačice upucavaju zrno zrakom kao npr VADERSTADT i razmak je uvijek isti neovisno o brzini kretanja. [/IMG]

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk

Gledam Vaderstad već par godina, ništa bolja od Gasparda, a skuplja.
Nisam morao ni pet koraka naraviti da ovo uslikam-







 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Iwanho jel ima tamo kakva kuća za prodati?Ja bi se tamo doselio

Ima kuća za prodati, samo ako imaš od čega živjeti. Nema tu, nažalost, uvjeta za živjeti od poljoprivrede, ali možda bi ih mlađi stvorili. Nikad se ne zna. Svatko kod nas ima neki drugi izvor prihoda koji onda dijelom utroši na poljoprivredu. Nažalost takva je realnost na ovom mojem dijelu zagorskih brega, s parcelama na kojima se traktor ne može okrenuti bez korištenja rikverca.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,462
A vinogradarstvo? Par hektara vinograda, proizvodnja vina i plasiranje u Zg. Nije neka nauka samo treba malo marketinga sto i ne odnese puno vremena s obzirom na veliko trziste koje je u blizini.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Neće biti tako.. Gaspardo se ne može usporediti sa novim vaderstadt tempom jer je drugi princip rada u pitanju. Sjeme ulazi u sjetveni uređaj iz spremnika.

Sjeme ostaje na sjetvenoj ploči- zahvaljujući tlaku u komori.

Tri skidača viška sjemena ostavljaju samo jedno zrno na ploči.

Metalni zaštitnik osigurava da višak sjemena sa skidača ne ulazi u cijev.

Kotač smješten u komori blokira prolaz zraka kroz rupu na sjetvenoj ploči, i sjeme nošeno strujom zraka odlazi u sijaću cijev.

Izlaskom iz sjetvenog uređaja sjeme prolazi senzor koji mjeri udaljenost između dva sjemena.

Sjeme nošeno brzom strujom zraka dolazio do tla, što omogućava visoku preciznost.

Nastavkom rotiranja sjetvenog uređaja rupa na sjetvenoj ploči se čisti od ostataka nečistoća- spramna za prihvat novog zrna.

Gumeni kotač smješten neposredno iza cijevi zaustavlja zrno i stiska ga u zemlju, smanjujući odbijanje zrna.

ece127ec5481bb88aad4f73760bf8c65.jpg
8b4e5f3fa117ce8a018696301eec9135.jpg
ecab9cb7beaa6ef2c6a8af3181b37d57.jpg


Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ma tu bi ja postavio solarne panele.Samo mi treba mali zajam od par milijuna eura i to je to
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Sva čast Vaderstadt, ali vidio sam kod Tempa, ovo što je gogo uslikao. Moram reć da se s njom sije i 12-13 km/h. Možda je to prblem što tako posije, ali nebi smio bit.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh