• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2018

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Dali ima kakav herbicid za ovaj korov u ovoj fazi kukuruza
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma ove godine ludilo s korovima mene najviše ambrozija muči.
Doselila se u ljulj u krumpir za sada je dosta ima .
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Matijas znači sada znam kod koga budem krao pečenjake :D:
Ma može [emoji3], posijali smo 2 ha tog ranog uz igralište da se ne mora daleko ići u polje po prve pečenjake

Poslano sa mog LG-H525n koristeći Tapatalk
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Matijas vi ste dobri ljudi onda,na mene i frendove je čovjek pucao iz dvanajstice kad smo mu krali pečenjake,bili smo onda oko 7-8 godina stari.Opalio je po kukuruzima par metara od nas.Samo smo legli dolje i ispuzali iz polja punih gaća,neznam kako nismo dobili ptsp od toga.Još se lik hvalio poslije po selu kak mu je žao što nije nikoga pogodio.I za par godina je pao pijan sa bicikla u jarak i utopio se u 3 litre vode
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
P 8567

C4OCR1z.jpg



I kako ga posije Gaspardo MT

qtLSPak.jpg
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Sijani razni hibridi..Sjetva na 18cm,špricano sve Lumaxom-om,na par mjesta samo trebala korekcija..Sada samo treba kiša i možemo se nečemu nadat :)
Sa čime si išao u korekciju poslje lumaxa??
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Imali tko od vas da je sijao kukuruz za zrno poslije ječma? Ima li tu kruha?
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Rajcovanje kukuruza.. Ide fino u redu ali u okretanju lom..
cbd469fe0e0a3a9f369114cc036858d7.jpg
67681dd404edbc0beda60e60eb5b8205.jpg
e31faea644df445f044f8f55798789f5.jpg


Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Imali tko od vas da je sijao kukuruz za zrno poslije ječma? Ima li tu kruha?

Mi sijemo skoro svake godine i dobro je.Prošle godine bila suša pa nismo,ali ove godine jesmo.I vjerujem da će opet biti dobro kao do sada.Taman je sad niknuo prije ove kiše
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja to još nisam radio, ni nitko ovdje to ne radi, ali bih pokušao na dvije rali. Zemlja je kod mene teška, tako da se za manjak vlage ne sekiram previše. Koliko je prinos otprilike manji, u dobroj godini, u odnosu na "normalnu" sjetvu?
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Prinos ti je malo manji,zanemarivo.Ako dobije dosta kiše prinos bude jednak.Tak je nama bilo par puta,dozrije kasnije ali prinos jednak.Ako ti zemlja stoji bezveze poslije žetve onda probaj,nemaš što izgubiti.Mi poslije ječma sadimo kukuruz,poslije pšenice i tritikala suncokret za silažu i poslije silaže zob za zelenu krmu.I to kosimo zeleno i vozimo kravama do 12 mjeseca.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,759
Ja sam sijao jednom. Tada mi je agronom rekao da se tada sije na 15 cm razmaka da gustočom i manjim klipom nadoknadi tu kasniju sjetvu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja bih to probao odraditi bez oranja, samo podrivač i RD, jedino moram dobro izmalčirati da mi ne bi slama pravila probleme u sjetvi. Ovdje smo svi kasnije sijali jer je bilo mokro, ima kukuruza koji su još do koljena tek, tako da ovaj postrni ne bi možda mnogo zaostajao...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,864
Ja dajem glas da probaš.najkasnije sam sijao kukuruz 27.5 i te godine je dao 13.5t/ha uz vlagu 25%,kombajniran sredinom 11.mjeseca.već sam zaboravio koji je hibrid i koja fao grupa ali ispod 480 nije bio sigurno.i dobio je 300kg/ha uree predsjetveno i 250kg kana u kultivaciji i to je bilo to.predusjev kukuruz 20 godina vjerovatno.špricanje sa motivelom i banvelom nije pretjerano uspjelo.evo bar imaš neke smjernice..ako ti šta pomogne.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Nemoraš orati,mi navezemo đubrenice i samo sjetvospremačem prođemo duboko par puta.Negdje ako je jako zbijena zemlja onda oremo,ali uglavnom ne.U svakom slučaju prinos ako ti i bude manji neće biti puno manji,tako da ti se isplati kako god okreneš.Probaj svakako
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh