• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2019

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
0.85 lipa +pdv ti je suha. Pa sad računaj s obzirom na vlagu,uglavnom cijena katastrofa.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ako bude cijena bazirana na 0,85 lipa za suhu (14%) onda bude još i dobro, nešto se priča oko 0,70 lipa, to bi tek onda bila katastrofa
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Ja sam načuo soja 2.10max a kukuruz oko 0.65..nadam se da nije pouzdana informacija.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
632
Rekla kazala,ja cuo 0,1 za suhi
Jedini tko je do sada meni ponudio cijenu su slovenci 0,65 tel kel do 25% vlage
U Italiji je cijena suhoga 1.3kn
Kod nas jos nitko sluzbeno nije izasao sa cijenom
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Po kojoj cijeni ćete ove godine brati uslužno sa traktorskim beračom?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Jel zna netko kak se krece cijena kukuruza u klipu, pitali su me ljudi za 2, 3 prikolice?
I koliko bi odprilike izaslo zrna iz jednog kubika klipa, sad sa nekih 25 posto vlage?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Ja prodajem kubik po 350 kn, u njemu ima 500 kg klipa. Vagao čovjek u subotu tako da je to sigurna informacija, naravno par kila gore dolje.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Križevci i Bjelovar 0.85 suha na više mjesta,tak da mislim da je to sve tu negdje
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Ljudi, vi koji berete kukuruz u klipu ili ste nekad brali, kak rjesavate ono zrnje s dna prikolica dok se isprazni klip?
Znaci, to se pograbi i onda bi se trebalo presijavati i nekako presusiti.
S cim to presijavati, jel ima kakav trijer za kukuruz ili nekaj slicno?
 

CetojevicM

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
123
Ja propustim kroz krunjac za kukuruze, e sad kod mene krunjac ima ventilator i fino odvoji zrno od perusne, brade i tekunja
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
E da, to moze kad ima ventilator, al moj nema i nejde to nikako.
Prosle god je baba sa rucnim sitom presijala preko 1500 kg takvog kukuruza, al muka je to sve na ruke.
I ove god ga bude toliko, mozda i vise, pa bi ja to htio nekako strojno, steta mi je baciti toliki kukuruz.
 

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
114
Poljoprivreda Lipik 0.95 na bazi suhog ovogodišnji rod. Bila jedno vrijeme reklama na Instagramu
 

zlaja1

Član
Tu od
20 Lip 2016
Poruka
70
Na Facebooku od poljoprivrede Lipik 8.10.2019 su postavili obavijest o otkupu kukuruza 0.95 kn za suhi kukuruz
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
632
Ove godine je legalna pljacka na vlagama, mislim da nikada nije bila takva razlika izmedju suhoga i onoga s 1% vise vlage. Neka me netko ispravi ako se varam
 

Najnoviji postovi

Na vrh