• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2020

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala,
već sam to radil, ali zbog krumpira mi paše da je blago kiselo do neutralno. Osim toga hidratizirano vapno košta, a kakav sam tek mlinar dok ga rashićem.
Ovak kak sam opisal mi je najzgodnije, samo me zanima jel postoji neka rupa u mojem načinu gnojidbe.
 

Rasa91

Novi član
Tu od
3 Svi 2020
Poruka
8
I za kukuruz i za suncokret uvek zaoremo NPK djubrivo. Bolje nam se pokazalo.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Ekipa prskao sam sa lumaxom i deherbanom i to je recimo odradilo svoje, e sad išao sam danas pogledati jedan komad i imam dosta preslice i sirka, ima tko kakvu ideju čime obaviti drugo prskanje da se toga probam rješiti?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ne koristim baš herbicide pa ne znam kak se preslice riješiti sad, ali najesen napravi kalcizaciju. Dvije muhe jednim udarcem. Značajnija pojava preslice je pokazatelj zakiseljenog tla.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
U soji je corum spržio preslicu i to od litre na hektar a bila je velika i prek 40 cm,nekoliko grmova. U kukuruzu ju adengo riješeva do 15 cm sigurno,a za kasnije harmony,neznam od kud ti da ju ni totalac ne uništi,pa nije to drvo
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Imam je u vrtu po rubu i po kanalu i na jednoj njivi po rubu i kanalu i vec 2 godine to prskam totalom. Sve je cisto, kanal i sve poprskano, ali ta trava raste.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
P0216
20200601_104031.jpg

P9911
20200601_104000.jpg

DKC 5830 nisam slikao, nisam bio tamo, ali je napola manji tako da ću ga tek idući tjedan iskultivirati. Na jačoj je zemlji, dan razlika sjetve.
U kultivaciji mu dajem 170 kg/kj kana.
 

retro32

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
57
pozdrav.... zanima me dali netko ima slična iskustva , sijem BC 418 B već nekoliko godina , posljednje dvije - tri godine klijavost je loša, fali najmanje 20 % stabljika , nicanje je isto teška muka . neki su niknuli tek nakon tri tjedna od sjetve ... e sad da li je do kvalitete sjemena, agrotehničkih uvjeta, plodoreda (dvije godine zaredom na istoj parceli) ili nešto drugo ? i još jedno pitanje koji bi sjemenski kukuruz bio alternativa za 418 B ? proizvođač i cijena nisu bitni s obzirom da ne sijem velike površine .
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Nejednoliko nicanjem može biti jedino do previše krupne predsjetvene pripreme ili do suhog sjetvenog sloja. Sijem ga već sad dosta godina i nemam problema sa nicanjem. 418 B, 572, Pioneer 9911 nikli bez problema. KWS koji mi je ostao od lani, čuvan na suhom i tamnom, balasko, kamparis, 3381 mi je malko rijeđe nikao.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Kiša pripada malo malo, ali se svaki dan poslije kiše već može radit.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dado,
često je uzrok nejednolikog nicanja taj koji se navel, ali ne uvijek. Imam slučaj da je na loše pripremljenom dijelu prije niknul nego na finije pripremljenom dijelu iste njive (BC Pajdaš, staro sjeme).
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Naravno da utice a i to lanjsko je mozda prepakovano pa ko zna od koje je godine
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh