• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2020

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Kod mene ima jos nekih koji izlaze a neki sa 4 lista,al i pojavio se korov nije velik korov kao kod Kupljenec-a ali ga ima pitao u trgovini sa sredstvima rekli mi da cekam jos dok poraste kukuruz a onda spricati.
Ali posto za nekih tjedan dana idem na put pa me zanima dali mogu sad pokultivirati kukuruz pa za tjedan dana pred put pospricat dali bi to valjalo???
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Pratite fazu korova a ne kukuruza, ako prevladava širokolisni opleti ga s Dikambom za uskolisno pričekaj ako ga nema, za njega ima malo vremena ali ne kasnije nakon 7 lista kuruze.
Ili još bolje u ovakvoj nedoumici pola doze sad, pola za 7 dana..

@Kupljenec ako ti nije bitan prinos previše a ne možeš ga ni ganjat na takvoj zemlji i ako ti nije bitno kad češ brat (čitaj 2tj poslije)-tanjuraj i nanovo sijaj😁
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Ja uopće ne vidim kuruzu na sliki.
Kad je sijano?
Ima li kod tebe kakvog bećara da posije uslužno i da u sjetvi stavi mikrostart gnojivo? Posij tretiranog sjeme full.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Redove sam šprical u trake 3 godine starom zalihom motivela i travela, a između pofrezal. IMG_20200513_153828.jpg IMG_20200513_154001.jpg
 

Brane211

Novi član
Tu od
25 Lis 2019
Poruka
27
Ovo je sigurno postignuto uz neko startno mikro gnojivo, svaka čast
To je postignuto tak da je posegnuto u galeriju slika od prošle godine...kolega je sijao 1.4. pa nije ni blizu takve...kad si ti sijao,1.3.

Posijano ljeta gospodnjeg 06.04.2020 gosp. @Charlip, bez ikakvog startnog gnojiva @Hass.... U osnovnu gnojidbu u jesen pred oranje bacio 150kg 0-20-30 i 50 kg Uree, 15.03 priilikom zatvaranja brazde dodano još 200kg 15-15-15 i 100kg uree...istog datuma napravljena priprema i više njivu nisam obrađivo, posijano, i poprskano Adengom kad je imo 3 lista.

@Charlip dođi u Kruševicu pa uživo pogledaj ako ne vjeruješ. 😉
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Tko je posijao početkom 4.mjeseca a zaobišao ga je mraz,nema razloga da kukuruz nebude ovakav.tko ne riskira ne profitira;)
Kod mene nejednoliko nicanje za poludit.
Sijano u suhu zemlju,sad nakon ove druge kiše se vide redovi( od tek nikle kukukuze do 3 lista),korova ne nedostaje i čini mi se za vikend bude adengo odradio svoje;)
 

Brane211

Novi član
Tu od
25 Lis 2019
Poruka
27
Tako je, moj kukuruz nije vidio mraza, a da ga je ofurio sigurno ne bi bio ovoliki, i još bila suša a posijan je duboko pa je cijelo vrijeme imao vlage
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ovaj travanj jutarnje temp zraka samo jedan dan bile iznad 10c.U periodu kad je taj kukuruz posijan temp se kretala od +4 do -1,7,kukuruz za normalno nicanje treba temp tla višu od 10c.Sreća je samo u tome da nije bilo više oborine jer bi prije istrunuo nego nikao.Mi nikada ne sijemo u tako hladno tlo osobito kukuruz,soja još nekako i podnosi.Može se ići u rizik na manjoj površini ali sjeme je preskupo da bi se išlo u naknadna presijavanja većih površina.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dečki,
ne zaboravite da na istoku, znači i u Srbiji ranije imaju uvjete za sjetvu nego mi koji smo zapadnije. Kuruza je krasna i čestitam Branetu. Želim mu jednako lijepi urod na jesen. :)

Moja izgleda baš sirotinjski, barem za sad, ali ne gubim nadu.

Brane,
jesu li to količine gnojiva po jutru ili po ha?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Sijano 25.04, dosta ne jednako je niknuo, i sad ima na mjestima gdje tek izlazi van.
 

Prilozi

  • 20200514_162519.jpg
    20200514_162519.jpg
    134.1 KB · Pregleda: 19
  • 20200514_162555.jpg
    20200514_162555.jpg
    134.8 KB · Pregleda: 19

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Eto...@NEWHOLLAND sijao 7.4.i kolika je a onaj da je sijao 6.4.i da je tri puta veća.
Kakva je to zemlja onda i podneblje ak to tak raste??
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Losi uvijeti za nicanje i rast...tako je i kod mene

Ima kukuruza koji su sijani koji dan kasnije od mog. A dosta su bolji...bolja sijacica, jednaka dubina sjetve, svako zrno stisnuto...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh