• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2020

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Zašto je kukuruz ljubičast P9911?
Takvog je valjda jedna trecina, jos ga nisam šprica.
U sijačicu je dobio cca 400kg/h 15-tica
 

Prilozi

  • 20200517_141438.jpg
    20200517_141438.jpg
    96.4 KB · Pregleda: 24

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
On je jednostavno takav, dok malo poraste i iskultivira sve, sve normalno.
Imam ga već mislim 3 godine, ne odražava se to na prinos.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Nadovežujem se na prethodno, e da ljubičasta je, baš fino se vidi da ima preslice a ona obožava kiselije tlo, ja sam to riješio s mikrograuliranim gnojivom.
Mislim da barem će malo ostavit na prinos taj zastoj a to ću Vam reći na jesen kad se napravi odvaga.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
775
ja imam ljubicastih biljki i kod pionnera i kod osjeckih hibrida. Pripisujem to hladnim nocima koje znaju biti tek oko 5 stupnjeva
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
I u mojem kraju svi pioneeri ljubičasti i to baš dosta. A kaj se tiče toga da vam nešto jede kukuruz,pa kaj ne tretirate zrno sa machom ili nekim sličnim preparatom. Ja ni ne pomišljam na sjetvu bez toga.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,646
Ljubičasti list je znak manjka fosfora, ali se zna javljati i u sušnim razdobljima.
Ako list ima žutu crtu od vrha i proteže se po sredini, onda je to manjak dušika.
Kod manjka kalija žuta crta se pojavljuje po rubovima donjih listova.
Imal sam i jednu zgodnu sličicu na tu temu, al nemrem ju sad naći.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Da, ali p0216 već nije ljubičast. Znači da je do osobine hibrida, valjda traži više fosfora.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,646
Kaj imaš na istoj zemlji dvije sorte? Moguće da je i do hibrida.
Isto vele ako je kiselo zemljište onda prije dolazi do izražaja.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Taj spek se nesmije vidjeti,jer ti zrak ulazi i susi ti sjetveni kanal.neces imati jednako nicanje i zrno ti mora biti minimalno pokriveno 4cm..vini mi se da imas jako uske kotace koji zatvaraju sjetveni kanal
Ako ne padne skoro neka kisa to nece ni da nikne

IMG_20200516_141017.jpg
Vjerovao sam da bu OK, k tome još ovo je s teže zemlje.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Napisao je Antonio da je to odlika hibrida. Nema tu neke posebne filozofije. Bilo je vec takvih hibrida i bit ce ih i dalje.
Nije 9911 jedini. U pokusu ih imam nekoliko. 8 redi zelenog, 8 redi ljubicastog. Na kraju nema utjecaja na prinos. Zemlja nije kisela.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
A vidjet ćemo što će biti na jesen, sad iza ove kiše u koju najvljuju u utorak slijedi špricanje, motivel+dimbo+temsa
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Da imam na istoj zemlji.
Da ga imam prvu godinu rekao bih ne znam od čeg je, ali 9911 je jednostavno takav, sijem ga već 3 godine. Provozam se po polju i točno znam tko ga je posijao.

Prvu godinu dok sam ga imao u tabli, tri hibrida, dodjem prskat jer nisam bio od sjetve u polju, dva zelena, a 9911 iz daljine crn doslovno. Kažem starom od tog neće biti ništa, nakon kultivacije on zazeleni i sve normalno.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
I kako si zadovoljan u odnosu na raoni ulagač?

Preporođeno, jer dosta sijem mintill.

Eto, vidis da je neujednaceno nicanje.
Imam i ja takvih mjesta,samo na uvratinama
Izgleda da loše vidim😎 (ovdje je bara inače)
IMG_20200516_141747.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
617
Pogledaj prva tri kukuruza, jedan ima tri pera,jedan dva a treci tek izasao.. eto pa bolje pogledaj🔍🔍 😂 ali rekao bi da je ova godina bas specificna po tome
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh