• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,887
Ovako, ne sijem Syngentu ali jedna preporuka od promotora je da se sije SY Carioca fao 450.
Vrlo vjerojatno da je to hibrid koji se može nositi s konkurencijom ( Pioneer om i Dekalbom ).
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,290
Dal neko sije pajdaša? Kolko mi treba sjemena za 600-800 klaftri? Ona jedna vreća bu mi dost ili? Ili koja sorta je najbolja za doma za kokoši?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
800 x 3,6 / 10.000 x 70.000 = 20.160
x 75000 = 21.600

Ona koje malo pojedeju i puno jajci zneseju. :hahah: :ppozdrav::hahah::hahah:

Od BC-a je pajdaš jedna od kvalitetnijih sorti, možda je jedino kvalitetniji BC 462.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,290
Znači pajdaš je dobar za ovu moju veliku količinu? 🙂Netrebam više sorti metat.? Kak oni neke table imaju svaki par metri.?
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
686
Ovako, ne sijem Syngentu ali jedna preporuka od promotora je da se sije SY Carioca fao 450.
Vrlo vjerojatno da je to hibrid koji se može nositi s konkurencijom ( Pioneer om i Dekalbom ).
Hmmm,možda bi mogao nagurati taj prinos(iako se to u njihovim katalozi katalozima ne vidi) ali će imati sigurno veću vlagu.
Jedna pohvala je da daju 10% gratisa sjemena
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Jel ste sijali od KWS-a Smaragd i Kashmir? Kakva su iskustva?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,887
Hibrid u tipu 9911, vise rodi i zdraviji klip
A viš ja nebi reko da je zdraviji klip, više rodi vjerojatno ali 9911 je još kvaliteta.
Dobar je 9978, malo je duže zelen...
 
E

Ex član 8731

Guest
Inace sijem samo Pioneer, sijao sam Y12 pa P0023, sad sam se odlučio probati prvi puta Kws i to Kapitolis 🍺
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,958
Kupljenac, ako imaš malo kokoši nije bitno kaj siješ, ali za Pajdaša sam negdje pročitao da nije za kokoši zbog tvrde vanjske ovojnice zrna, pa samom time kod mljevljena zrna koje mora biti grublje granulacije za perad dolazi do "oštrih" komadića koji smetaju peradi pa je grebu po grlu. Inače od Bc-a sam odavna odustao, najviše zbog početnog porasta.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
686
A viš ja nebi reko da je zdraviji klip, više rodi vjerojatno ali 9911 je još kvaliteta.
Dobar je 9978, malo je duže zelen...
Kod 9911 se zna naci pljesnivih kipovima,pojedinih godina dosta. Sijao sam ga cca 5 godina, kod 9978 prošle godine toga nije bilo i krupniji je zrno u odnosu na 9911 ali ima i nešto jači stay green efekt.
Sto bi se reklo s ni jednim pioneerom ne možeš pogriješiti. Samo moraš naći koji vise odgovara za tvoj tip tla, prošle godine u pokusu od 11 hibrida,razlika od najboljeg do najgoreg je bila manja od 800kg po ha.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,443
Pa čuj imam dost kokoši, imam 6 komada. Ja ti to sve šrotam, znači bolje ne? Isuse kaj da posijam onda? Valjda nebum sa kokošami moral kod veterinara? Misliš da bi mogle dobit upalu grla.?
Šta dosta,, u odnosu na mene ti imaš i previše,,,
Ja nemam nijednu,, i opet posijem 1,5 hektara kukuruza,,:hahah:
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,290
Ma volim imat svoj proizvod, tako da moram neku sortu posijati, ali i mislim neku bijelu domaću sijat kasnije za brašno, al neznam isto koju.
Ja mislim još koju kokoš nabavit, gle jedna ili sto kokoši posla snjima. 😂
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Kod 9911 se zna naci pljesnivih kipovima,pojedinih godina dosta. Sijao sam ga cca 5 godina, kod 9978 prošle godine toga nije bilo i krupniji je zrno u odnosu na 9911 ali ima i nešto jači stay green efekt.
Sto bi se reklo s ni jednim pioneerom ne možeš pogriješiti. Samo moraš naći koji vise odgovara za tvoj tip tla, prošle godine u pokusu od 11 hibrida,razlika od najboljeg do najgoreg je bila manja od 800kg po ha.
Nešto se pričalo da 9911 više neće biti. Jel taj 9978 dostojna zamjena za njega. Meni treba za ishranu, ako neće više biti 9911 moram nać nešto u zamjenu.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh