• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,699
Uzmi kako hoćeš, kad je kukuruz stao onda je krenula trava
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ova godina je s obzirom na ljeto ipak pozitivna koliko čujem okolo ljude, ima tu štete neke od suše, ali kod nas i pjeskulje daju dobar rod. Dok sam se vozio, vidio sam da su oko KC možda lošiji malo kukuruzi, kako gdje, Bjelovar je imao super dok sam prolazio.
Ja sam isto manje očekivao, ali onaj gore sa slike opet 10 t/kj i opet je kukuruz najbolje platio od svih kultura. Napomena, zemlja je jača i kukuruz je 35 % vlage, pa sad ako netko zna nek svede to na 14 %, ja ne znam koliko bi to bilo onda manje.
Kolega je napravio test,vagnuo je punu prikolicu 22 500 kg sa 35 posto vlage i sušio na 12 posto. I dobio je suhe van ravno 17 500 kg kaj je točno 23 posto manje za koliko je skinuo vlagu. Eto,danas isprobano i dokazano.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Da, to je plus cca 2000 kn u korist suhog manje više i to znači ako je full dobar može biti sa 2-2,5 jutra, tako sam i ja računao, e sad tu opet dolazimo do one igre brojki, čim više jutara i kila, to je onda neki novac, a ja nemam vremena to radit, niti imam sušaru nit išta doma za to. Da nemam duhan, onda bi se zajebavao sa time.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega Kupeljenec,budi miran dok ima hotele,kad hotela utihne onda ce biti vrag na djelu,no neboj se,sve se krece i zlotvori puse. 👨‍🌾
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Lako se kurcit tuđim ku....em 😀, svi slikaju velike kipovima a to što ove godine ima daleko više onih kao što je iznad flaš, to nema veza 😉
Takvi su većina,a ja ne sijem kukuruz pa se lako kurčim tuđim kukuruzom;)
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Jel to fahr nosi zmajev adapter ili mi se samo čini i to sa frezama?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,162
Tako je, 3 reda zmaj sa roto sječkama. Ubitačna kombinacija, u ravnu ide 2 pun varijator ako treba.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh