• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Evo ja konacno skinuo sve, sve u svemu jako loše.
Di god je bilo malo šodera tu je izgorilo, parcele koje su uz rub bile solidne u sredini loše. Da cijena otkupa ko lani mislim da bi bio u minusu....
 

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
114
KWS Kashmir, 11t/ha sa 23,4% vlage.
solidno. da je sijano nekom pneumatskom vjv bi bio bolji sklop.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Gotova berba i kod mene.
U cetvrtak pobral zadnju ral, i taman sam stigel sve pospremiti prije jucerasnje kise.
20211125_104311.jpg
20211125_104235.jpg

Nekih 25 t sam moral skombajnirati i odmah prodati (tu je bil prinos oko 8 t po ha), jer nemam toliko mjesta za skladistenje klipa.
20211115_162407.jpg

Ali gomilu klipa smo uspjeli pospremiti.
Sad cekam 2kn/kg.. :LOL::ROFLMAO:
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ja sad malo gledam te vaše prinose i skoro svi ste kultivirali,neki i dva puta i prihrana kanom pa su prinosi tak tak,niš posebno. Ja koji nisam ni jednom kultiviral i sijal u 6 mj.imam prosjek prinosa ravno 12t/h. Neznam do čega je al mislim da i dalje ne budem kultiviral.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Charlip, evo konkretno kod mene je zemlja jako lagana za obradu, citaj pijesak, pa zato tak manji i prinosi.
A kod tebe mozda dobro rodi jer su zemlje friske, kad velis da si krcil parloge i pretvaral ih u obradivu zemlju.
Imam i ja nekih 5 jutara kaj su bile livade i tu je prinos ekstra, a imam i mrtve pjeske gdje je ove god izgorilo sve ko cik.
Tak da prosjek mi bude 4.5 t/jutro suhog zrna dok iskrunim i ja sam zadovoljan.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Kod mene u sjetvi 200 kg 3x15, kultiviranje 150 kg kana, po jutru. Prinos, neka bude 4 tone ( klipa ) po jutru, mada mislim da je bilo ispod. Neču uopće raditi neku računicu. Bez kultiviranja neznam šta bi bilo.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Ja sam stavljal 100 kg 3x15 u sijacicu i 170 kg kana u kultivator, to po jutru.
I dobival sam u prosjeku ove dvije prikolice klipa po jutru.
20211026_124852.jpg

To je nekih 6 t klipa.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
Kod mene u sjetvi 200 kg 3x15, kultiviranje 150 kg kana, po jutru. Prinos, neka bude 4 tone ( klipa ) po jutru, mada mislim da je bilo ispod. Neču uopće raditi neku računicu. Bez kultiviranja neznam šta bi bilo.

4 koša na ral? Slabo je to.. Meni gdje je bio slab kukuruz je bilo 5-6 koševa na ral, ako je sklop dobar i godina donekle min 7 koševa, a zadnjih godina je to bilo 8-10 po rali. Koš od T40 koji ima tonu za one koji ne znaju.

U sjetvi 100kg 3x15, 100kg ureja u kutije sve i 100kg kan u kultivaciji (po rali).. S tim da ove godine veliki dio nisam kultivirao, nebi ni bilo razlike u prinosu i da jesam s obzirom na ovakvu sezonu.

Isto tako par rali smo stavljali 200kg 3x15 u kutije, 100kg ureje širom pa ne vidim nikakvu razliku u odnosu kad sve stavim u kutije 100+100..

Prosjek za ovu godinu ispada oko 4.5t suhog zrna, toliko smo i očekivali.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,523
imam prosjek prinosa ravno 12t/h.
12 t/ha suhog zrna ili sa 30% vlage? Ako imaš zemlji koje su bile puste tu ima dosta organske materije koja mineralizacijom daje jako dobre uvjete za rast, ali ta organska materija se relativno brzo potroši kod intenzivne obrade…
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,523
Ja ne vidim kak bi moglo biti manje od toga uz trenutne cijene gnojiva… A kak izgleda situacija cijena gnojiva bude takva i iduće godine. Pitanje je koliko budu ljudi stavljali gnojiva kod sjetve kukuruza… Ako stavljaš skupo gnojivo onda i cijena kukuruza mora biti u skladu s tim. A ako ga ne stavljaš onda nebude ni kukuruze, tak da cjena opet mora biti visoka… Nije takva situacija samo kod nas. Gledam situaciju u SAD-u i Kanadi koji su veliki proizvođaći i cijene gnojiva su slične ko i kod nas
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
633
Ako stavljaš skupo gnojivo onda i cijena kukuruza mora biti u skladu s tim.

Kolega, bez uvrede. Ali čini se da si friški u poljoprivredi. Nikad cijena ulaza nije formirala krajnju cijenu proizvoda.
Ove godine 3x15 je bila 330kn u sjetvi sada je 500-600 , urea 3x skuplja, jel to znači da sljedeće godine kukuruz bude 4 - 4.5kn/kg??? Ako pogledaš budućnosnice kukuruza za dec/22 vidi se da je cijena nešto manja od trenutne.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,523
Tko je rekel da bi cijena kukruza trebala biti 3x veća ako je cijena gnojiva 3x veća? Ja sigurno nisam jer nisu svi inputi porasli 3x… Naravno da cijena inputa generira i cijenu outputa. Možda ne trenutno ali dugoročno se to nivelira. Cijena kukuruza uvijek pada u berbi i nakon nje ali opet raste prema proljeću…
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
633
Pronađi podatke za sezonu 2012-2013 tj od žetve 2012 do žetve 2013


U današnja vremena je samo jedno sigurno.
Da ništa nije sigurno. I da ništa nema smisla s proizvodnjom već samo mešetarenjem i špekulacijom.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh