• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Ne znam jel prerano za temu ili ne, jel već netko razmišlja o nadolazećoj godini?
Kod mene naručen DKC5685, sad još moram odlučit od Pioneera što uzeti, razmišljam o P0412.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Ne znam jel prerano za temu ili ne, jel već netko razmišlja o nadolazećoj godini?
Kod mene naručen DKC5685, sad još moram odlučit od Pioneera što uzeti, razmišljam o P0412.
gdje si narucio? koliko , sta I da li je tretirano? koliko para s pdv i da.li imaju dostavu ...ja sam I z KT

ima moj post u kuku2020 medu zdanjima jel mozes pogledati i odgovoriti...?

dvoumim se izmedu pioneer 9911 ili 9757 ili nekih 9xxx, zanima me samo zrno za podat u silos tj znaci prinos

dekalb mi malo skup zar. ne? koliko je 50t zrna oko 900kn???
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
900 kuna sa pdv vrećica, oko 200 kn skuplji je tretirani. 50 000 zrna.
Ja sam imao sad dvije godine 5830 i bio sam jako zadovoljan, navodno ga sad nema pa uzimam ovog.

9911 imam isto duži niz godina i zadovoljan sam s njime. Rodio je malo manje od Dekalba od ove godine kod mene, ali to nije mjerodavno jer je Dkc bio na friškoj zemlji, a Pioneer kukuruz po kukuruzu.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
596
@AntonioJD gdje si naručio DKC kod nas ga još nema nigdje tj nema ništa osim BC za sad u trgovinama kod nas u Bjelovaru
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
278
@Antionio zasto samo 2 hibrida sijes?
ja sijem 22 ha ove god i uvijek 4- 5 hibrida ako koji zakaze..
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Ne sijem puno ko ostali, oko 25 kj, a i sijem uglavnom provjerene hibride, ili jedan provjereni, drugi pokusiram, pa kako im bog da. Nije to uvjek tako, nekad imam po 3-4, ove godine eto dva, to je plan, mozda se promijeni. Inaće nisam imao situacija baš sa velikim podbačajima u kukuruz, osim dok sam sijao i nešto Bc-a.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
617
Bila je akcija u prvci DKC prije nove godine,par hibrida po nekih 820kn po paketu
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Zrno, ali za silažiu zrna. Oko 20.9. cca 30-35 vlaga. Nikad ga ne cekam da se suši, ali kažu da 5830 teže otpušta vlagu.
 

Stjepan2000

Član
Tu od
3 Ruj 2020
Poruka
71
Pozdrav, kad vi krecete sa kupnjom sjemena, citao sam dosta ljudi kaze da ne treba kupovati odmah, tj rano cim dodu u trgovine jer su to pakirani stari proslogodisnji kukuruzi koje nisu uspjeli prodati za proslu sezonu...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Ima slučajeva da, ali to je dvosjekli mač. Prije nisam kupovao odmah sjeme pa mi se znalo desit da nisam mogao kupit koje hoću jer nema dosta.

Nisam spomenuo gore kod Dkc 5830 da je bilo dosta kalanog zrna u vrećici, ali nisam vidio prpblem dok je niknulo. Vidjet ćemo sad na 5685.
 

Stjepan2000

Član
Tu od
3 Ruj 2020
Poruka
71
Meni se uvijek zna dogodit da mi ostane paket ili dva viška za sljedecu godinu, i nisam nikad primjetio da ima nekakve razlike u tim kukuruzima koju su ostali za nagodinu u odnosu na ove nove
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,867
Pozdrav, kad vi krecete sa kupnjom sjemena, citao sam dosta ljudi kaze da ne treba kupovati odmah, tj rano cim dodu u trgovine jer su to pakirani stari proslogodisnji kukuruzi koje nisu uspjeli prodati za proslu sezonu...

Po narudžbi treba kupovat, čim prije naručit nakon izlaska službenih cjenika i to je to, pogotovo ako trebaš veće količine.
Kod svakog pravog trgovca tak bi trebalo biti, a ono kaj je na deklaraciji bi trebalo biti "sv pismo". Osim par brend ova koji već valjda u 12 mj imaju akcije.

Nisam se još "nasanjkal po tom pitanju", koristim samo Pioneer.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
774
Jel se znaju kakve maloprodajne cijene sjemenskog kukuruza? U lokalnoj poljoapoteci videl sam da imaju nesto od Bc vec u ponudi po cijeni od cca 250 kn 25 000.
Jel ima negdje u ponudi Filigran od osjeckog instituta?
 

Har2

Novi član
Tu od
23 Lis 2019
Poruka
2
Jel ima tko iskustva sa syngentinim hibridima kukuruza??
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
617
Prošle godine sijao syngentin Lucius i Senko.
Senko je dosta osjetljiv na temperaturu, trebao biti silazni a ostao nizak cca 2,5m s solidnim klipovima.
Lucius,ha. Ne tako loš,ok hibrid ali pati od klijanje zrna. To mi se kod njega desilo dvije godine. Ako želiš prinos sij pioneer, ako želiš eksperimentirati probaj. Ja više neću probavati s syngentom. Dok ne dođe u EU njihov Viptera kukuruz.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh