• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Cena
Ja se nadam 13t/ha, a sad budemo vidli koliko bude. :ppozdrav:

Kupljenec
Nije to raketa dopeljala, jedna prijateljica mi je to dovezla.
Raketa se druzi s cisternom.
20210331_190956.jpg
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Ak se obistini prognoza, mislim da prije 15.04 teško da će bit ikakvih radova na polju.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
U utorak i neki snjegić ide i minusi tak da sigurno do onog tamo tjedan nije pametno baš sijati
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,515
Ja sam često forsiral sa sjetvom pa onda nicanje traje i po 3-4 tjedna. A kad bi posijal krajem 4. ili početkom 5. mjeseca kukuruza bi bila vani za 7-10 dana, imala bi bolji sklop i na kraju i bolji rezultat...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod mene obično počinje sjetva kad se počne zeleniti šuma na nekih 600-700 mnv, a sad još miruje na 250 mnv. S obzirom na prognozu, teško da bu kaj prije Jurjevog (23. travnja).
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Ne treba forse, prošle g. uspješna sjetva je bila i 10. maja.
Tko može svoje površine za sijat u 2-3 dana, taj može i datum birat kad će to napravit.
Po meni sljedeći tjedan iskoristit za pripremu i finiširat je ako bu moguće.
Bar neće biti vruće.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Mi obično oko 01.05. odradimo sjetvu, par dana sim tam ne igra nikakvu ulogu.
I u 5. mjesecu zna bit mraza pa onda sje.. kukuruz kad je već vani.
Sjećam se pred par godina, većina oko mene se požurila sa sjetvom i kad je kukuruz bio jedna 2-3 lista vani došao mraz i sav je požutio. Ja sam ga posijao jedno 2 ili 3 dana prije tog mraza, sijao bi ga i ja vjerojatno ranije ali nisam jednostavno stigao. Kasnije je taj moj kukuruz prestigao sve ostale koji su sijali ranije i bio je odličan prihod.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
To su "čari" proizvodnje na otvorenom. Istina je nisam proizvođač, ali mi razmišljanje ide u smjeru izbora ranije sorte, ako bi trebal 2 tjedna za sadnju. Pogotovo, jer mi se čini da između ranijih i kasnijih sorti više nije tolika razlika u prinosima kolika je bila prije 20-30 godina. No, to je samo moje mišljenje koje ne mora biti ispravno.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,652
U mom kraju je običaj u Jurjevskom tjednu.... Al lani ja sijal 7.5.pa sam bral i bolje nego neki, za 5 dana kuruza bila vani. Nedavno pročital da se neki orijentiraju prema orahu, da kad prolista, onda kreću sa sjetvom kukuruza
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Po mome je znao i snijeg zabjeliti pa mu ništa prinos vrh
Otporan je najgore je kad ne nikne.
Ove godine najbolje kasnije ići.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
TSH 1,30 kn po kg, koliko sam vidio neki dan. Željac po koliko ti to dođe? vreča ima raznih.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh