• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Prošle godine sam poletio, pa je soja niknula dva tjedna.
Mislim da cu kukuruz krajem ovog tjedna, a soju kad dobro zatopli.
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
Vozite li stajski gnoj prije sjetve kukuruza po zimskoj brazdi? Kako se pokaže roto brana u pripremi onda, dal ostaje što vani ili ?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
To bi trebalo tanjurati onda, mislim da nebi bilo dobro samo s roto branom.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
725
Iako sam mlad, neiskusan, sa malo zemlje, zadnjih 5 godina je lutrija na entu potenciju. S obzirom da se stvarno ne zna hoce li se ponovit uvjeti kao iz prosle, ja nebih tanjurao sada. Isusit ce se nepotrebno tanjurani sloj vise nego onaj prijeden sa roto branom. Roto u proljece i kukuruz su fantasticna kombinacija. Druga stvar smo mi kepeci koji ne sijemo profesionalno pa niti nemamo gubitaka. Tu mozes kak hoces.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Iako sam mlad, neiskusan, sa malo zemlje, zadnjih 5 godina je lutrija na entu potenciju. S obzirom da se stvarno ne zna hoce li se ponovit uvjeti kao iz prosle, ja nebih tanjurao sada. Isusit ce se nepotrebno tanjurani sloj vise nego onaj prijeden sa roto branom. Roto u proljece i kukuruz su fantasticna kombinacija. Druga stvar smo mi kepeci koji ne sijemo profesionalno pa niti nemamo gubitaka. Tu mozes kak hoces.

Ima istine tu.. Ali ovo proljeće tko je zatvorio oranje tanjuračom kod mene bude dobro jer je bilo dosta kiše i još javljaju. Kod zatvaranja sa rd se pojavljuje problem stvaranja pokorice ako padne puno kiše i onda se to više ne može ni osušiti.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
I ja sam ćaću nagovarao neka izbjegne tanjuraću ali nismo postigli dogovor haha, danas ide tanjurat, idući tjedan kiša neka pa RD i sjetva, bude dobro valjda.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Bude, problem s tanjuračom je ako se ide 1x, a suho vrijeme pa ostanu velike buse onda ih više ne možeš razbiti.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh