• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ureu ne stavljam već godinama, jer je kod mene dosta teška zemlja, pa da ju još dodatno ne zakiseljujem.
Sa kanom idem kad je kukuruz cca visine malo ispod koljena, ili do koljena, sve ovisi kak imam priliku i u kakvom je stanju koji kukuruz
Kultivator imam IMT 4 reda, plastične kutije za umjetni gnoj. To sam lani kupio i čovjek koji je s njim radio, pigao je unutra one limove koji otvaraju doziranje, tako da na sredini (to je 5-ti utor) baca cca 400 kg/h

Ovako primjenjujem gnojidbu već par godina i pokazalo mi se jako dobro
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Radiš s priliranim ili granulirani Kanom, pitam zato jer u mom slučaju kad podešen na 260kg /ha, prilirani curi van kroz dozator dok se strese kultivator prilikom transporta i sl.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Kod mene je svejedno, nisam primjetio neke razlike u potrošnji, radio sam lani i s jednim i sa drugim.
Kakav kultivator imaš?
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Konačno stigla sva robica 😎
 

Prilozi

  • 20210413_114332.jpg
    20210413_114332.jpg
    34.2 KB · Pregleda: 52

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Prodaj, sad ti je dobra cijena.
A i bolje ti je hraniti zivinu s friskom kukuruzom, nego s onom starom godinu dana koju su zizki pojeli.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kaj ti je semenska preskupa za kokice? 🤭
Moje pojedeju sve kaj hitim pred njih. :hahah:
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Nije al im to pozabim dati. Kaj bi mi bilo preskupo, pa nisam ju kupil. Ja to dobim na poklon, čak sam i one zastavice dobil kaj se popikaju ispred kuruze. 😇
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kaj mislite, jel bu brzo sjetva? Samo još treba okopnjeti snijeg i zazeleniti se obližnja gora. Podnožje sa snijegom je na nekih 550 mnv, a vrh na 846. To je prirodni kalendar sjetve, a optimalna je kad se zazeleni do polovice.

IMG_20210414_093628.jpg
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,515
Kak sad izgleda a i s obzirom na prognozu za idući tjedan mislim da je realno za dva tjedna...
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
I meni se čini tek onaj tamo tjedan iza. Opet kiša Od nedjelje na dalje. Da od sad na dalje ostane suho sljedeći tjedan bi se moglo ,al ovak mislim da niš od toga
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod mene nije premokro, ali je premrzlo. To kaj je sad palo, oko 10 lit, se bu brzo opsušilo. Nadam se da se bu malo zgrijalo do zadnjeg travanjskog tjedna. Nadu mi daju prognozirane zeru toplije noći idući tjedan.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,515
Ali prognoziraju i kišu idući tjedan. Taman dok se ovo sad posusi opet bude namocilo
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh