• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,523
Ja što sam škicnuo prognozu padaline su do cca sredine idućeg tjedna pa možda prosuši do vikenda.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ne bojte se Jurjevske kiše. Ne bu to puno, .... nadam se. Samo nek bu toplije. ;)
Kaj niste čuli izreku: "Jurjevska rosina i Trojačka vedrina, daju kruha i vina".
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Gdje nabaviti KORIT 420 FS ili MESUROL za tretiranje sjemenskog kukuruza protiv ptica?
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
580
Kod nas se presušilo ali od nedjelje kažu ponovno kišu, jel bi pogriješio što da danas i sutra razbacam ureu i zatvorim sjetvospremačom a onda prije sjetve još jednom, gnojivo 15-15-15 ide u sijačicu, dali bi se urea pre brzo rastopila i otišla u dublje slojeve ?
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,466
Je nebi pred kišu ništ zatvaral jel ako puno padne teško se suši i teže se zagrijava tlo. Jedino ako imaš neku laganu pjeskovitu zemlju...
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
580
Brazda je zatvorena odavno sa drljačom sad bi bacio ureu i samo zatvorio sa sjetvospremačom da ne hlapi a onda prije sjetve još jednom priječi na dubinu za sjetvu
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,466
Ne vidim razloga zakaj raditi dva prolaza ak možeš u jednom... Jedino ak ti je dosadno ili imaš viška goriva... 😉
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
580
Ma radim na poslu pa onda samo popodne imam vremena a nemam svoju sijačicu pa moram uskladiti posao, prognozu, pripremu i čovjeka koji mi sadi..
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,616
Razbacaj ureu prije kiše bez zatvaranja, kiša ju bude rastopila i unesla u zemlju, ne bu ishlapila, a onda pred sjetvu završna priprema
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,414
@Hass samo ti razbacaj i pređi ss. Ako ne bude puno kise i brzo se bude sijalo ne moras vise nista, opet ako budes jos jednom isao za tih par litara neces propast, imat ces manje korova, ljepsu zemlju za sjetvu.

Ovako kod mene ide. Zatvorena brazda, gnojivo prije Uskrsa pa sjetvospremac, i par sati prije sjetve drljaca. Ne volim ureu pustit ni par sati da stoji na njivi, a kamoli cekat kisu i da je ona otopi.
IMG_20210416_134717_8.jpg
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,855
A zašto?
Ja baš uzeo Motivell Extra. Nije mi baš najnaj ali nudi razne mogućnosti, najviše će ić s Temsom i Dimbo pa sa Calarisom, Lumaxom....
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,523
A tu di smo uzeli sve sjeme, gnojivo i zaštitna sredstva nije bilo, pa smo se odlučili na ovo da ne tragamo sad. Budemo na godinu, treba svakak mjenjat jer eto Lumax očito više nema prolaz kod nas kad smo samo njega koristili godinama. Adengo nismo htjeli jer onda na slabijim zemljama trpi žito kad se posije...
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,235
Kako vam se pokazala bolja zaštita od korova sa adengom,špricanje odmah nakon sjetve ili nakon nicanja kukuruza?
Vidi ja Adengom prskam zadnjih 5- 6 godina,, i nikad ga nisam prsko poslije sijanja,,
evo zašto,,
,, kad posijem kukuruz ko mi grantuje kako će niknuti,,,
2014-e godine bile poplave,, sijanje otišlo u tri P.M.,,
Moro presijavati,, a da sam poprsko,, jedan trošak više
Adengo piše tamo da je zemljišni i florijalni herbicid,,
I ja ga prskam na četvrtom peru,, iii prezadovoljan,,
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh