• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ratar990

Član
Tu od
9 Velj 2016
Poruka
62
Evo i našeg kukuruza... sijan na iskrčenoj oranici koja nije bila obrađivana 20-tak godina... Sjeme OSK Tomasov, sijan 23.04., bačeno 550 kg/ha NPK15:15:15. Prskanje protiv korova 22.05. Elumis Peak pack, u jednoj aplikaciji.
Urea i kan ništa??


I da se nadovežem na folijarnu prihranu, kukuruz bez problema podnosi 5-6% urea, na 250 l/ha 15 kg urea
 
Posljednje uređivanje:

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,140
Folijarno više ništa ne prihranjujem bacanje love.
Prinosi isti.
Probao na kukuruzu krumpiru.
Ništa kan da digne i opet je mala razlika bila u prinosu.
 

Przemysław

Novi član
Tu od
9 Lip 2021
Poruka
1
Dobra večer,

Ja sam zaposlenik kompanije Aero Raldus iz Poljske. Molim vas za pomoć. Mi smo tvrtka koja proizvodi foliju za omatanje bala. Prilažem i fotografiju naših proizvoda. Svaka ima jedinstveni broj na plastičnoj jezgri. U travnju 2021. ljudi su se predstavljali kao hrvatska tvrtka. Vladimira nazora 80 je 20. travnja u Privlaci 32251 pokupila 13,6 punih kamiona folije za omatanje bala i mreže za bale.
Istovar je stigao crnim automobilom BMW. Obavijestite nas ako netko primijeti naše proizvode na hrvatskom tržištu. Važno je da u Hrvatskoj nemamo distributera.
U mogućnosti smo vam isplatiti nagradu za potvrđene i korisne informacije prilikom povrata robe.
Folija je bila u dvije boje: zelenoj i bijeloj. S plastičnom jezgrom s posebnim brojem proizvodnje. Folija je bio u istim kutijama kao što možete vidjeti na tim slikama.

Posebno tražimo osobu vidljivu na viličaru. Ovaj prevarant iskrcao je i ukrao našu robu u Privlaku 32251. Roba je istovarena u sklonište od opeke.

hvala na pažnji
 

Prilozi

  • IMG_5907.JPG
    IMG_5907.JPG
    25.1 KB · Pregleda: 52
  • IMG_5908.JPG
    IMG_5908.JPG
    20.9 KB · Pregleda: 52
  • Rozładunek 20.04.2021 Chorwacja.jpg
    Rozładunek 20.04.2021 Chorwacja.jpg
    22.7 KB · Pregleda: 52

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Evo da se pohvalim da sam i ja konačno gotov. Od sveukupne planirane površine ostalo je nekih 5,6 rali kaj stvarno nejde i nejde,jučer sam riješio 18 rali kaj je i osobni rekord u jednom danu😅. Sve ukupno je posijano 52 rali. Bilo je dijelova di je išlo na silu i dosta loše je to bilo iza rotodrljače al valjda nekaj bude. Sad nek curi kolko hoće al kak mi se čini da kiše ne bude skoro🤨. 20210609_153721.jpg
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,533
@Charlip Siješ u kombinaciji u jednom prohodu ili ideš prije s nečim? Jel bi to išlo s 4 reda i 2,5m rotobranama?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,573
Sa 2.5 metra bi morao ostavljati 30 cm nepodrljanog. 4x70=280 cm.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
@Charlip Siješ u kombinaciji u jednom prohodu ili ideš prije s nečim? Jel bi to išlo s 4 reda i 2,5m rotobranama?
Prije sam prošao isto sa RD,drugo trenutno u ovakvim uvjetima ne dolazi u obzir a niš drugo ni nemam osim nje😆,sve sam tak posijao i iskreno više mi se to sviđa nek s malim traktorom sijati. Za drugu god.budem kupil ili tešku drljaču ili tanjuraču 6 m da imam za zatvaranje brazde i drugi put ovak i to ide dosta brzo.
Kak je Marko i napisal,sa 2.5 bi ti ostajalo a to po meni nije baš preporučljivo 🤔
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,533
Od prvog do 4 reda je ukupno 210 cm, pa ak se ide prvi put samo s RD mislim da bi funkcioniralo jer nebi ostalo nigde neobrađena brazda. Jedino bi se kod svakog sljedećeg prolaza trebalo odmaknuti 30 cm...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ne čini mi se to kao neko sretno rješenje. Puno bolje je 3m, kak je predložil @ZJ.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ak nejdeš u roku od par dana od prvog prolaza do sjetve ili odma sa špricanjen onda ti bude na tih 30 cm trava puno brže rasla. Ja sam to skužio di su uklinki ostali ,tu se zeleni na najjače.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,751
4 reda su 210cm, znači da sa svake strane obrađuješ još po 20cm.
U spojnim redovima, koji su opet na 70cm, obrađuješ 2x20cm, tak da svakak ostane neobrađeno 30cm u sredini.
E sad, ak budeš kultiviral (a sumnjam da se to dela u tvojem kraju), onda bi se moglo zažmiriti na jedno oko i napraviti tak.
Ak buš prije rotobrani povlačil ili potanjural, možda to i ne bi bila (pre)loša ideja za probati.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,533
@ZJ Da, ideja je da se prođe 1x samo s roto-branom a drugi put u kombinaciji jer na većini zemlji moram raditi 2 prohoda RD čak i na zimskoj brazdi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,751
@Tommy
Palo mi je da bi mogel "proširiti" rotobrane tak da na njih sa svake strane dodaš po dvije motičice od kultivatora, pa ne bi ostal neobrađeni trag po sredini spojnih redova.
A znam tko ti to more i složiti 😀
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,751
Tebi je smiješno, a ja sam mislil ozbiljno, samo za tu namjenu. Uostalom, tu foru koriste sve freze sa središnjim pogonskim reduktorom.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
@ZJ Da, ideja je da se prođe 1x samo s roto-branom a drugi put u kombinaciji jer na većini zemlji moram raditi 2 prohoda RD čak i na zimskoj brazdi

Da si odmah napisal da radiš 2 prolaza, bila bi drukčija diskusija. ;)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,156
Decki, s cim spricate sirka u kukuruzu ove godine?
Ja sam nekaj malo sa Talismanom, ali htel bi kupiti nekaj kaj ima rimosulfurona u sebi, mislim da je bolje nego nikosulfuron.
A i taj Talisman mi je nekako prejeftin, 1 l kosta 110 kn, a vele da ide na 1 ha.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh