• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
977
Što se tiče mikotoksina znam iz prve ruke da je problem u Italiji. Kukuruz koji je bran u petak popodne i subotu nisu talijani htjeli uzeti u ponedjeljak zbog mikotoksina i već je skoro zakipio na šlepi, a vlaga bila 22-24%.
Vele da će to biti problem sa svima koji su rano sijani, prije onih prvomajskih kiša.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
Meni ovo izgleda ko jednoredni malčer, a ne berač 🤭
Šteta kaj nisi slikal klip koji ide u bunker.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
A malo se šalim. Ima i kod nas takve kukuruze dosta, ali ima i dobre s obzirom na godinu.
Ja sam svoju maknul prije tjedan dana i nije loša.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Ja sutra nadam se riješavam ostalo. Nešto je bolja od ove ipak, jedino su ju dabrovi napali pa je malo razrijeđena na mjestima.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,680
Ja bum sljedeći tjedan pobral nekaj u klipu, da napunim kukuružnjak, ostatak u zrno i u sušaru. Malo obišel i mogu reći da moja kuruza nije ništa lošija naspram prošlih godina. Fala Bogu obišle me sve nedaće i dobila kišu na vrijeme. Čak ima i kapitalaca (Bc 525)
IMG_20210927_190223.jpg
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Zakaj? zato jer je to BC..jako zatvoreni klip s perušinom..nedozvoljava zračnost klipa jer je vrh zatvoren..unutra se kondenzira vlaga i s temperaturom pljesni zrbo..
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
637
Lako se kurcit tuđim ku....em 😀, svi slikaju velike kipovima a to što ove godine ima daleko više onih kao što je iznad flaš, to nema veza 😉
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,763
Sušna godina, a ovoliko plijesnivog (BC462) View attachment 40721 ...zakaj?
Kod mene plijesan i klice na klipu su neki kao pokazatelj kisele zemlje. Nemora biti ali eto neko kao iskustvo. Uglavno nakon izveženog stajnjaka to se na tim zemljama nije ponavljalo.
 
  • Like
Reactions: ZJ

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ova godina je s obzirom na ljeto ipak pozitivna koliko čujem okolo ljude, ima tu štete neke od suše, ali kod nas i pjeskulje daju dobar rod. Dok sam se vozio, vidio sam da su oko KC možda lošiji malo kukuruzi, kako gdje, Bjelovar je imao super dok sam prolazio.
Ja sam isto manje očekivao, ali onaj gore sa slike opet 10 t/kj i opet je kukuruz najbolje platio od svih kultura. Napomena, zemlja je jača i kukuruz je 35 % vlage, pa sad ako netko zna nek svede to na 14 %, ja ne znam koliko bi to bilo onda manje.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh