• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ljudski rad je sve manje vrednovan, ali zato prolaze dobro glumci, zabavljači i ostali cirkusanti.
Točno tak, ruke danas najmanje vrijede bilo kojim poslom da se čovjek bavi.
Najviše plače imaju ljudi koji rade u rukavicama i ne znoje se, ali imaju škole.....
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Točno tak, ruke danas najmanje vrijede bilo kojim poslom da se čovjek bavi.
Najviše plače imaju ljudi koji rade u rukavicama i ne znoje se, ali imaju škole.....
A pricaj mi, evo radim u uredu od 8-16h, imam dobro placu za hr uvjete, magistar sam elekteotehnike , zavrsio FER u ZG i zivci mi nedaju mira pa kupujem strojeve i sadim kuruze...al na ekonomican nacin...a ne sad da se samo ima povrsine I po principu kak bude bude.
Toliko sam obolio od preciziranja u uredu da bi sad isao suzavat sadilicu kuruza s 75 na 70cm I manje da su redovi uze a razmak u redu raspustim na 20 umjesto dosad 18cm. Eto vam sada rada u uredu.
Budite sretni da si sami sef i da vam nitko ne sjedi nad glavom i da mozetw popit pivu kad se zazelite.

Nisu novci najbitniji u zivotu niti su oni ocjena kvalitete necijeg zivota.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Nisu novci najbitniji u zivotu niti su oni ocjena kvalitete necijeg zivota
To je i moj životni moto.
Novaca imam dosta kolko mi treba, a živim onak kak mi je lepo dane preživljavati (y)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
To je i moj životni moto.
Novaca imam dosta kolko mi treba, a živim onak kak mi je lepo dane preživljavati (y)
I ja tak gledam, na isti način.
Ali nažalost nismo svi isti.
Npr meni nije bitno dal bum dobil 600 kg kuruze ili 2 tone, a neki samo kukaju i kukaju.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
604
Točno tak, ruke danas najmanje vrijede bilo kojim poslom da se čovjek bavi.
Najviše plače imaju ljudi koji rade u rukavicama i ne znoje se, ali imaju škole.....
Zato kad ja idem tovariti sjeme i gnojivo uzmem rukavice. I nadam se velikoj plaći.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
I ja tak gledam, na isti način.
Ali nažalost nismo svi isti.
Npr meni nije bitno dal bum dobil 600 kg kuruze ili 2 tone, a neki samo kukaju i kukaju.
A el ti bitno el šef isplati 2 il 5 il 10 tisuća plaću?
Tak nije meni bitno el gola zabijem dok nogometa igram, a gle čuda nogometašima je bitno.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,622
I ja tak gledam, na isti način.
Ali nažalost nismo svi isti.
Npr meni nije bitno dal bum dobil 600 kg kuruze ili 2 tone, a neki samo kukaju i kukaju.

Tebi nije bitno kad ne ovisiš o tome, ko neki tu. Ne ovisim ni ja, al se stavi u koži da nemaš drugih primanja, jel ti bi bilo svejedno
 

Hju64

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
129
Svi mi živimo od nečega, ali ako od nečega nemoženo živjet idemo dalje u nekaj kaj možemo živjet, a ne tupkat na mjestu.
Ljudi koji su dizali kredite ili uzimali na leasing traktore i mehanizaciju su išli u to s nadom da će moć pristojno živjeti od toga kaj budu radili. Ja imam kredit i idem na posao i ne pada mi napamet dati otkaz dok imam taj kredit, razmete kaj oću reći? Niko na ovom forumu nije milijunaš i gazda, nego rob i šljaker.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
I ja tak gledam, na isti način.
Ali nažalost nismo svi isti.
Npr meni nije bitno dal bum dobil 600 kg kuruze ili 2 tone, a neki samo kukaju i kukaju.
Nije ni meni bitno jer ne živim od toga. To je meni hobi.
Ali nije mi ni drago kad uložim u sjeme, gnoj, špric i platim obradu zemlje i branje, i jedva pokrijem troškove.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
A jebaj ga sad. Nikome nije s neba opalo na polje ništ. Lakše je ako te neko malo pogurne ali opet kosta
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
Privodimo kraju, ostalo pola rali za pobrati u klipu laganini.. Da ne bude da je sezona prošla bez problema, neki dan sjeo do osovine. Danas došao na red kukuruz koji je vjetar uzvaljao to je muka za brati uopće se ne vide redovi.
 

Prilozi

  • IMG_20211026_172810.jpg
    IMG_20211026_172810.jpg
    59.8 KB · Pregleda: 40
  • IMG_20211026_182137.jpg
    IMG_20211026_182137.jpg
    38.6 KB · Pregleda: 40
  • IMG_20211028_160809.jpg
    IMG_20211028_160809.jpg
    71.1 KB · Pregleda: 40

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Npr meni nije bitno dal bum dobil 600 kg kuruze ili 2 tone, a neki samo kukaju i kukaju.
Također ne živim od poljoprivrede, Dok sam bil mlajši, slično sam razmišljal, bolje rečeno, uopće nisam razmišljal. Bitno je bilo da se izoralo, posijalo pobralo. Kasnije sam (kad mi je došlo iz guzice u glavu) počel drukčije razmišljati.
.
Da se usporedim s citiranim, nisam 600 kg povećal na 2000, ali kad bi delal istu površinu kao prije vjerojatno bi umjesto 600 dobil 1000, a to nije zanemarivo. No ja sam odlučil približno zadržati količinu plodova.
Sad ratarim skoro pol manju površinu nego prije, a opet time kaj priskrbimo, hranimo jednak broj svinja i kokoši za svoje potrebe. Čak sam prije kupoval posije i suhu repu, a sad više ne. Bolji prinosi su omogućili da dobijem jednako ili više proizvoda s manje uloženog. Da ne bi netko pomislil da se hvalim, nisam ni približan vrhunskim prinosima i ima tu još podosta mjesta za napredak. ;)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Privodimo kraju, ostalo pola rali za pobrati u klipu laganini.. Da ne bude da je sezona prošla bez problema, neki dan sjeo do osovine. Danas došao na red kukuruz koji je vjetar uzvaljao to je muka za brati uopće se ne vide redovi.
Milan, sad ide dosta brze branje kak beres u zrnu, ha?
Ja ne znam kad budem gotov, nabral sam 20 prikolica i jos imam 14 kj za brati, sutra tek krecem orati, da barem nekaj posijem do kise.
Opasno sam se zainteresiral da si kupim takvog kombajna kakvog ti imas, ali bi obavezno moral imati kabinu.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,228
Privodimo kraju, ostalo pola rali za pobrati u klipu laganini.. Da ne bude da je sezona prošla bez problema, neki dan sjeo do osovine. Danas došao na red kukuruz koji je vjetar uzvaljao to je muka za brati uopće se ne vide redovi.
Jos da je kabina, kombaj ko bonbon
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Evo tko će moj kupiti, 922,ili ovog 900 i naći adaptaciju za kukuruz, sve dam samo da prodam 🤣😂
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh