• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2022

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
161
Kako su vam se pokazali ove godine osjecki hibridi sto se tice klijavosti?

Kod mene dosta fali kulak-a, ima negdje po metar da nije niknuo, maknem zemlju sjeme unutra zdravo ali nema klice dok ovi koji su niknuli idu vec prema trecem listu..
 

mikiai

Aktivni član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
152
I kod mene je ista situacija sa kulakom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,648
Vec par dana trazim clanke jer sam citao o tim podusjevima u kukuruzu..konacno pronasao...
Ujrdno pronasao i jedan zanimljiv citat:
"Dva smrtna grijeha poljoprivredne proizvodnje su golo tlo i monokultura"

Uglavnom amerikanci rade dosta na tome nakon one velike suse koju su imali u kaliforniji. Razne kulture se mogu koristiti... cesto se spominje crvena djetelina, inkarnatka cak i neke grahorice...ja definitivno isprobavam slijedece godine na manjoj parceli...
Ako nekoga zanima, nek trazi pod corn cover crop...ima.dosta materijala...
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,153
Vec par dana trazim clanke jer sam citao o tim podusjevima u kukuruzu..konacno pronasao...
Ujrdno pronasao i jedan zanimljiv citat:
"Dva smrtna grijeha poljoprivredne proizvodnje su golo tlo i monokultura"

Uglavnom amerikanci rade dosta na tome nakon one velike suse koju su imali u kaliforniji. Razne kulture se mogu koristiti... cesto se spominje crvena djetelina, inkarnatka cak i neke grahorice...ja definitivno isprobavam slijedece godine na manjoj parceli...
Ako nekoga zanima, nek trazi pod corn cover crop...ima.dosta materijala...
Kod nas je oranje još uvijek glavna operacija, mnogi misle da ako oru 30 cm i dublje da je to dobro,uvjek kažu "nema ništa dok ti brazda ne okrene"
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,648
Da imas stajski gnoj i da samo njime gnojis onda bi oranje bilo ok...i stvarao bi dovoljno debeli sloj bogat humusom...ovako je to cisto okretanje mrtve zemlje...
Ja imam.stajski gnoj...i orat cu i dalje..ali ovo je i za smanjenje upotrebe pesticida a ujedno se sprecava erozija...ima visestruka.korist..?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,355
Kako su vam se pokazali ove godine osjecki hibridi sto se tice klijavosti?

Kod mene dosta fali kulak-a, ima negdje po metar da nije niknuo, maknem zemlju sjeme unutra zdravo ali nema klice dok ovi koji su niknuli idu vec prema trecem listu..
To je prosle godine bio problem kod strike. Ocigledno se vidjelo da je Pioneer bio dosta bolji u nicanju i sklopu kad je bilo na ostoj zemlji.
 

Jasmin93

Član
Tu od
5 Ruj 2021
Poruka
79
Kakav je ovo korov... Imam ga na jednom komadu dosta, pa me zanima jel može ići nešto za uskolisne klsično ili nešto drugo.
 

Prilozi

  • IMG_20220513_201417.jpg
    IMG_20220513_201417.jpg
    153.3 KB · Pregleda: 51

modul

Novi član
Tu od
30 Stu 2014
Poruka
6
Kako su vam se pokazali ove godine osjecki hibridi sto se tice klijavosti?

Kod mene dosta fali kulak-a, ima negdje po metar da nije niknuo, maknem zemlju sjeme unutra zdravo ali nema klice dok ovi koji su niknuli idu vec prema trecem listu..
također kulak problem kod mene..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
Kakav je ovo korov... Imam ga na jednom komadu dosta, pa me zanima jel može ići nešto za uskolisne klsično ili nešto drugo.
Preslica
Samo 2.4D djeluje na to.
. Preslica voli kiselo, meni je to indikator da je zemlja kisela. Kalcizacija jdjeluje preventivno, ali ne u ovoj godini.

Koji je ovo mtk?
BCS 740 s dizel motorom od 7 KS.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Oprskali danas nekih 12-14 rali, sve ide adengo ove godine.
 

Prilozi

  • IMG_20220515_105322.jpg
    IMG_20220515_105322.jpg
    87.8 KB · Pregleda: 44
  • IMG_20220515_105524.jpg
    IMG_20220515_105524.jpg
    99.8 KB · Pregleda: 44

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,840
Vec par dana trazim clanke jer sam citao o tim podusjevima u kukuruzu..konacno pronasao...
Ujrdno pronasao i jedan zanimljiv citat:
"Dva smrtna grijeha poljoprivredne proizvodnje su golo tlo i monokultura"

Uglavnom amerikanci rade dosta na tome nakon one velike suse koju su imali u kaliforniji. Razne kulture se mogu koristiti... cesto se spominje crvena djetelina, inkarnatka cak i neke grahorice...ja definitivno isprobavam slijedece godine na manjoj parceli...
Ako nekoga zanima, nek trazi pod corn cover crop...ima.dosta materijala...
Upravo mi sinula jedna ideja, pa slobodno izrazite vaša mišljenja....
Ak uspijem nabaviti inkarnatku, ako ne ostalo mi malo kucerne. Kad krene kuktivacija kukuruza, u kutije uz kan ubaciti po šaku sjemena i promiješati, pa će se uz kultivaciju odma obaviti i podsijavanje djetelinom.
Mislim si ako ne bude vidljivog rezultata na kukuruzu, na idućoj kulturi bi trebalo biti nekog pomaka.
Kaj mislite o tome?
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Kod nas je oranje još uvijek glavna operacija, mnogi misle da ako oru 30 cm i dublje da je to dobro,uvjek kažu "nema ništa dok ti brazda ne okrene"
Vidio sam na youtube gdje lik sije bez oranja u prošlogodišnje kuruzište.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Da sije, ali neka pokaže i koliko je zrna pokupio.

Ne kažem da je nemoguće ali 30% manji prinos je siguran, čak neke godine zna bit u odličan ali prosjek ne.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh