• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2022

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Je*em ga ja ako je tolika razlika između kukirice zbog gnojiva i mikrogranula, nasadit će AB nazad kutije i sve dodatke 🤔

Ajd baš napravi pokus, strašno me zanima. Znam da je startna gnojidba korisna, ali da baš toliku razliku napravi, doduše ako je zemlja jalova, onda ovo dođe k'o budali šamar pa i ne čudi, ali...

Tu gore na slikama je velika razlika zbog umjetnog gnojiva. I samom mi se nekad neda ići sipati gnojivo u kutije pa ostanu prazne na 1/3 dužine i to se vidi na pola kilometra da tu nije sipano gnojivo u sjetvi..
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
233
Ja sam lani kultivirao petrokemijasom,iako je bila extremna godina,nebi ništa bolje sa kanom prošao.
Bilo negdje na netu pokus sa kanom i petrokemijasom,razlika stotinjak kg veći prinos u korist kana...
trenutno mi je 19 kn razlike u korist petrokemijasa u odnosu na KAN pa me ovih 100 kg po h nebi uopce mucilo.
 

Bicko

Član
Tu od
29 Srp 2018
Poruka
41
Koji Osječki hibrid je po vama najbolji za žetvu u klipu i da prinos nije loš. Preporuke...iskustva...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Za početak posijana najveća parcela, cca 6 rali. Gnojidba 600kg 3x15 i 600kg Ureja sve u kutije. Sije se 9903.
 

Prilozi

  • IMG_20220421_120532.jpg
    IMG_20220421_120532.jpg
    38.1 KB · Pregleda: 74
  • IMG_20220421_122003.jpg
    IMG_20220421_122003.jpg
    46 KB · Pregleda: 74
  • IMG_20220421_122015.jpg
    IMG_20220421_122015.jpg
    43.3 KB · Pregleda: 75

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Kako si zadovoljan sa sijačicom u teškoj zemlji?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Ma odlično, V kotač je zakon. Znaš kad sam na mjestima palio šperu na proximi kad je bila kišna godina, prolazio i kukuruz je tu nikao.. Ja pripremam sa rd pa gledam da dubina pripreme bude 10-12cm zbog ulagača gnojiva koji idu dublje od sjemena.

Ljudima sijem usluge gdje plitko pripreme, pa opet ulagači gnojiva razrahle tu zemlju i onda ulagač ima put i sjeme ne ostaje vani.. Ali naravno to nije baš dobro, mogao bi puknuti taj nosač.. Zato bi najradije odustao od usluga, ko bi to stalno preštelavao.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Mi smo sijali par sezona sa Gaspardo novijom sa gumenim ravnim kotačima pa ostaju crte iza njih, čak ne pokrije sjeme.. Kolega jedan mi je isto pričao za Oltovu sa gumenim da se isto to dešava. Kod tebe vjerujem da bi bilo dobro radiš ti finu pripremu sigurno.

Meni se zna nekad desiti i da ostane sjeme vani iza čeličnih, ali ovi zagrtači iza ga zatrpaju..

Sijano je na nekih 6-7cm, recimo za dlan.. Ja sam mislio da ide pliće, kotači su nariktani na 4cm, ali pošto je dosta mekano propada sve.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Ma lako mi za ovakvu zemlju, to je uživancija za sijati.
Problem je u teškoj sa mehaničkom, mislim na kraju bude dobar sklop, u teškoj sam znao ići za zubačama poslje sjetve da zatrpa sjeme, ne znam kako bi tu psk. El bi tu disk ulagač šta značio, ili bi prošla takva OLT kao tvoja.
Koliko je ona teška, el bi mogao moj 549 sa njom raditi?
Ove sve sa diskom to bi mi bio problem i za zetora da nosi
IMG_20220420_132653.jpg

IMG_20220419_140743.jpg
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Ja mislim da je ona 500kg prazna.. I ide ti 200-250kg umjetnog + sjeme. Ja mislim da bi mogao, praznu nosi 3511, ali naravno da ga diže na pregibu.

Za disk ne znam kako radi.. A isto bi i iza ove prešao zubačama onda, sigurno je manji pritisak redova nego sa mehaničkom.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Zanima me kakva su iskustva sa špricanjem Adengom i sjetvom ozimog ječma. Prije par godina kombajner mi je rekao da Adengo hoće loše djelovati na ječam.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,099
Bok decki

Ja sijem starinsku bijelu kuruzu, domace sjeme koje generacijama cuvamo i odrzavamo.
Ove godine nisam stavio umjetno gnojivo u sijacicu.

Sto mi preporucate, kada i koje gnojivo da bacim za prihranu?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh