• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2023

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Po prognozi bude situacija kao 2014-te kod mene. Ni lucernu nisam sijao još. Za vikend bi možda moglo, ali je najava kiše za sub-ned. Zatvorio sam 2.5 rali sa rd to bude veselo.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,289
Kod.nas cijelo popodne pada...ne vjerujem.da cu moci prije cetvrtka.u pripremu...plan je bio u sub sijati ali bit ce tesko...vjerojatnije za 1. maj ako opet ne padne kisa...
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,680
Po prognozi bude situacija kao 2014-te kod mene. Ni lucernu nisam sijao još. Za vikend bi možda moglo, ali je najava kiše za sub-ned. Zatvorio sam 2.5 rali sa rd to bude veselo.
Točno tak i kod mene, i baš se sjetil te lude 2014-te.
A za potpuni ugođaj sutra idem na teren do kraja tjedna, a za 1.maj kiša.
Samo jakooooo
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
788
U subotu na hooo ruk posijan kukuruz.
Sijan pioneer i dio kws kak mi je bilo viska od lani.
Pioneer 9978, pakiran u Rumunjskoj, odlicno, krupno zrno, bez loma.
Pioneer 9241, pakiran u Madjarskoj, full zasticen, prekrasno potpuno okruglo zrno, bez loma.
Pioneer 0217, pakiran u Srbiji, malo krupnije zrno od kokicara, isto bez loma.
Kws Konfites od lani, pakiran u Srbiji, odlicno i krupno zrno.
Sad nek mu Bog dobro dozira kisa i valjda bude nekog prinosa.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Sad najavljuju tri-četiri dana dobro bit će red bilo kako posijat jer opet poslje nekoliko dana kiša,tako bar kid mene javljaju.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ja budem išao i na kukuruz i na suncokret.

Dosta zatravnjenih njiva sam počeo raditi ove godine pa imam problema da skuplja na ulagaču i pravi grobove, sad sam nabacio novi patent na sijačicu za zatrpavanje reda, jer stari nije bio dovoljno efikisan, ali ću svejedno povaljati.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
788
Po meni bi bilo jako dobro proci valjkom posebno ove godine. Sijanje s lakim sijacicama koje ne pritisnu dobro zrno u ovako vlaznoj zemlji je problem. Tak da bi valjak to pritisnul i ujednacil i poboljsal nicanje. Ja cu proci ako ikako stignem, ako ne stignem ne se snalazi kak zna. Vaznije mi je proci totalom jer imam pun k... korova i samoniklog zita koji su niknuli i zazelenili parcele
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,289
Imam valjak pa budem probal...ako budem stigel...prognoza je tak tak...bit ce sjetva na knap...
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,349
S čim se riješiti trave na preoranim livadama gdje ću staviti kukuruz? Da li bi total nakon sjetve uništio i kukuruz ako poslije ga pošpricam?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
S čim se riješiti trave na preoranim livadama gdje ću staviti kukuruz? Da li bi total nakon sjetve uništio i kukuruz ako poslije ga pošpricam?
Nebi..samo ono što ima listove..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Adengo rjesava tu travu bez greske.
Imam i ja nekih 5 jutara preoranih livada i budem prskal s Adengom dok bude kukuruz 2 lista.
 

Atppt

Aktivni član
Tu od
10 Sij 2021
Poruka
261
Krenuli danas... Ide jako lijepo, ne praši se 😀
Mislim da bi sjetvospremačem napravio brže.
Presitno usitnjena zemlja a najavljuju kišu pa se bojim da se ne napravi pokornica.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Mislim da bi sjetvospremačem napravio brže.
Presitno usitnjena zemlja a najavljuju kišu pa se bojim da se ne napravi pokornica.
Da, i to jedan prolaz sasvim dosta.
Gledam zadnje vrijeme, svi rade prašinu od zemlje i onda siju.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,961
Nemam sjetvospremač... 🤭
Sijali su neki i prošli tjedan, pa zasad zgleda dobro.. Kod nas većina priprema z rotobranama..
Valjak je uglavnom za održavanje visine rotobrane.. 😉
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
616
Pozdrav,

Jučer krenula priprema lagano, kroz dan dva bude sve spremno i krećemo sa sjetvom.
Mogu reći da je obrada top.. nikad ljepše.. :D
 

Prilozi

  • Image (1).jpeg
    Image (1).jpeg
    68.7 KB · Pregleda: 77
  • Image (2).jpeg
    Image (2).jpeg
    40.2 KB · Pregleda: 76
  • Image.jpeg
    Image.jpeg
    46.8 KB · Pregleda: 76
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh