• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2023

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,810
Ja tek orjem za kuruzu. U okolici ima još jako puno neposijanog, vrijeme jednostavno neda. Al kad vidim te zemlje koje još nisu posijane, i dobro je kaj tek sad orjem. Sve pune drača, i to svakakvoga. Ali generalno svima, i ovi kaj su špricali strni, i ovi kaj duboko orjeju. Pričal s jednim čovjekom pa veli da si je smrti poželil kad je sa sjetvospremačom zašel pripremat, na kraju zakopčil tanjurače i udri
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Milane i sta ces ti uzmati za zastitu?
Adengo, iako i on ima svojih mana ako padnu velike oborine zaustavi rast kukuruza. Prošle godine na 30 rali nije bilo niti kvadrata korekcije. Prskamo kad je kukuruz 2-3 lista, kad se zagledaš u zemlju i korov lagano krene to je idealno.

Lumaxu sam dao šansu 2 godine zaredom i svaki put sam imao korekcije iza njega. Još oni veliki kanisteri sve mi se to zamjerilo.

Elumis bi trebao biti dobra opcija, samo ga na vrijeme primijeniti kad svi korovi izađu, a naravno da to opet nije prekasno. Kažu da postoje dani u godini kad prskanje uopće ne uspijeva i to je zanimljivo isto za znati 😄.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
558
Jos javili kiša obilna sredinom idućeg tjedna,s čim poprskat sirak eno imam na jednom komadu poslje kiše ko da je netko razbaco rezime.?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
..... Kažu da postoje dani u godini kad prskanje uopće ne uspijeva i to je zanimljivo isto za znati 😄.
Zanimljivo, mislim da si stim dirnuo u biodinamiku. E, sad jel po njenim principima ima veze sa hibridima i s intezivnom proizvodnjom je pitanje, vjerujem da malo i ima.
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
174
Adengo sam koristio godinama. Stvorila se već lagana rezistentnost na njega. I imam dosta abutilona kojeg on ne skida. Nadam se da će lumax riješiti problem...
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,297
Ja isto sam prskao sa adengo vec 5 d6 godina i mislim da se stvorila rezistentnost a ko zna prije su isto mozda koristlili adengo. Principal mi se svidja jer unistava sirak a kojeg imam dosta....
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,147
Gdje nabavljate najpovoljnije adengo?
kod nas ga nema pa bi naručio poštom
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,450
 

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
135
Radazin, poprskano oko podne a navečer bilo malo kišice, prošlo 7 dana ali ne vidim neke efekte. Jel moguće da ga nije aktiviralo ili je ispario?
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,810
Ja posijal, Bc415 i Bc344. Gledam i čitam kak ljudi imaju loša iskustva s Bc, ja valjda imam tolko sreće. Sjeme jednake veličine i oblika.
Orano prije par dana, prije bačeno 350 kg/kj peletiranog kokošjeg. U sjetvi150 kg/kj 8:15:15. Nek ju sad zalije kiša i lagano dalje.
IMG_20230506_170301.jpg IMG_20230506_144420.jpg
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Ja sam isto uvijek imao dobro sjeme bc344, al zato druga njihova katastrofa.

Dali Tonale dobro rješava iznikle korove ?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh