• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2023

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
533
Na moru jedan kuvanik ili pečenik kukuruza = 3 - 5 eur....Lijepo nema šta....
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
993
Kultiviranje gotovo za ovu godinu, nekih cca 2,5h odustao, previse ga lomi.
Kukuruz izgleda odlicno, ima dobru boju, pa sad kak mu bude...
 

Prilozi

  • 20230716_113622.jpg
    20230716_113622.jpg
    34 KB · Pregleda: 51
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Ma znam, vidim da je i ovo neka kasnija sjetva, ali nekada treba jesnostavno ili odraditi na vrijeme ili odustati, nekada vremena nema ili mogućnosti pa najbolje mir.

Ja sam htio oprskati suncokret protiv bolesti, ušao unutra, napravio ršum jedan prohod samo s vodom da vidim kako će ići i odlučio da je šteta veća od koristi tako da sam odustao. Ako nisi na vrijeme, ni nemoj.

@Draško
Malo se ja zajebavam, treba probati, nije ništa na tvoj brk da me nebi krivo razumio.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
993
@Propali Poljoprivrednik
Ma sve pet, malo zajebancije svakom dobro dođe, naravno tko ju razumije.
Jednostavno nisam stigao, kad se ukaže par dana lijepog vremena, onda se nakupi puno toga za odradit, košnja sijena, sjenaža... a uz sve to i posao...
Mislim da će biti manji gubitak ako i bude manji prinos, neko ići unutra i više od pola polomit
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
533
Ma znam, vidim da je i ovo neka kasnija sjetva, ali nekada treba jesnostavno ili odraditi na vrijeme ili odustati, nekada vremena nema ili mogućnosti pa najbolje mir.

Ja sam htio oprskati suncokret protiv bolesti, ušao unutra, napravio ršum jedan prohod samo s vodom da vidim kako će ići i odlučio da je šteta veća od koristi tako da sam odustao. Ako nisi na vrijeme, ni nemoj.

@Draško
Malo se ja zajebavam, treba probati, nije ništa na tvoj brk da me nebi krivo razumio.
Šta je bilo mekano, pa nije išlo ili ..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Pioneer.
Koji, kaj gde s čim, kad i sa kolko nemam pojma. Moje je bilo samo novce dati kolko su mi rekli.
Valjda se bu isplatilo :unsure:
Ovo su slike sa rubova, unutra nije takav. I sam Bog da nije jer je rekel moj stric da bolje jedan pravi, veliki nego dva mala ;)
 

Andrej1984

Novi član
Tu od
14 Ožu 2016
Poruka
6
Pozdrav,

imam pitanje vezano uz zaostajanje kukuruza u razvoju.
Analizom zemljišta utvrđena je izrazita kiselost zemlje, svi ostali parametri TOP, dakle humus, hranjiva sve top. Na polju je zaorana određena količina vapna radi odkiseljavanja. Problem je tu tome što prvih pet šest redova kukuraza je savršeno, tamno, visoko, razvijeno... ostatak zaostaje razvojem do 50% visine na nekih mjestima.

Prikom sijanja gnojeno je NPK i ureom. Naknadno do visine cca 60cm je tretirano folijarno TORA BULUE jednom i 3 puta 3% otopinom uree.

Ima li itko ideju.

Da li je moguće da je još uvijek zemljište prekiselo (radit ćemo na godinu analizu) i čime radit eventualno otkiseljavanje.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,650
što ti znači izrazita kiselost? koji ph? humus top? koji postotak?
ako si bacao vapno i nakon toga išao sa npk i ureom nisi baš nešto napravio...iako mislim da nije baš samo do kiselosti...
ja imam analizu koja mi pokazala ph 3.85 u KCl i 5.03 u vodi. preporuka mi je bila 4t po hekataru.humus 2,5%. radim svake godine kalcifikaciju sa 1t (kalcij karbonat- bitna je razlika u odnosu na kalcij oksid) i radim zelenu pokrovnu gnojidbu nakon žita da zemlja nije gola do proljeća. a kalcij karbonat bacam po zelenoj gnojidbi da se polako topi kroz zimu.
 

Andrej1984

Novi član
Tu od
14 Ožu 2016
Poruka
6
Ne znam točne vrijednosti jer smo to radili prije sjetve kukuruza ali komentar je bio slijedeći: kiselost u mjeri da samo borovnica može uzimati hranjive sastojke... a sve ostale vrijednosti pozitivno iznad prosjeka. Godinu prije pšenica je bila ok, a godinu prije ni kukuruz pa čak ni trava upće nisu htjeli rasti.

Znači ponovo analiza i po potrebi kacifikacija... i kaj, bez umjetnog gnojiva s obzirom da ono zakisljava zemlju?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,650
najbolje bi bilo kalcifikacija, stajnjak i zelena gnojidba dok ne oporaviš zemlju..iako i stajnjak ovisi kakav je...
svakako kalcifikacija, po meni najbolje kroz jesen zimu...razdvojeno od bilo kakve prihrane i gnojenja... kalcij karbonat se može baciti i po biljci...neće joj ništa napraviti...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh