• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2023

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,720
Kažu proizvođači mikro granuliranih gnojiva da uz pomoć njih biljka nekoliko puta snažnije uzima hranjiva iz tla. Koja će hranjiva uzimati ako se gnoji samo mikro granulama? Ako u 100 kg KAN ima 27% dušika u nitratnom obliku znači 27 kg, koliko ga onda ima u 30 kg umostara ili nekih drugih mikro granula. Ta gnojiva mogu pomoći na dobro gnojenim parcelama a nikako ne mogu biti zamjena za dobru gnojidbu.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,596
Nemogu biti zamjena ali se isplati uložiti u njih i po cijenu umanjenja osnovne gnojidbe. Npr. ako si odlučio potrošiti 200€/ral za gnojivo, isplati se potrošiti 50€ na mikrogranule. I u 100kg KAN-a nema 27% dušika u nitratnom obliku… 😉
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,442
Moj kukuruz je uz mikrogranule dobio 250kg 3x15 i negdje 200 kg kan-a u kultivaciji...s time da au sve zemlje gdje mi je kukuruz imale pokrovnu zelenu gnojidbu, a neke parcele su dobile i stajski gnoj...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
5ha riješili Novalonom ono što je išlo..

P0725, roba za silažu
 

Prilozi

  • IMG_20230630_114150.jpg
    IMG_20230630_114150.jpg
    62.7 KB · Pregleda: 33

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,549
Po ha...malo bi previse bilo po kj..
Pa ono... Ja po ha stavljam 350kg 15-15-15 i 175kg Urea u prihrani, a tvoje brojke su bile tak...može i po ha i po kj :D
Imam neko razmišljanje u glavi da smanjim 15ticu na 250kg/ha i ubacim 25kg/ha mikro iduće godine, znači sličan recept tvojemu.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,596
Kad smo kod mikrgranula… Jeb*** Zorka! Već mi je 2x pukel lanac pogona mikrogranula. Ostalo sam sijal neke talijanske i nije bilo nikakvih problema. 🤬
IMG_3342.jpeg IMG_3341.jpeg
 

Dunba

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
123
ja sam primijetio razliku...djeluje mi da je kukuruz bolje i brže rastao u samom startu... netko je prije pisao o tome da sam radio usporedbu sa susjedovom...nije to usporedba da susedu krava crkne... nego je usporedba samo da se vidi dal mikrogranule imaju utjecaj... usporedujuci kukuruze koji su sijani u isto vrijeme ili čak prije mojega, napredovali su sporije...tako da ih mislim sigurno koristiti i dalje...
ja sam stavljao oko 22kg/ha...vreća 25kg je bila 50€...vidjet ćemo kak će biti cijena druge godine...
A koje mikrogranule si koristio?
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,442
Nutriboost...pisalo se vec o tome pred par dana...prolistaj malo koju stranicu iza...
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,442
Vjerojatno...jer se to meni dogodilo s 2 vrece kan-a...bio je pokriven ali je jedan mali dio vrece bio na suncu...pretvorilo se u grudu i prah...
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,596
Nutriboost je direktno iz dućana dopeljan i sipan. Bil je vani, u dvorištu, pokriven na paleti. Dosta ljudi ima problema sa grudama u Nutriboostu. Jedan koji sije 60-70 ha kukuruze veli da svaku vreću prvo sipa u neku posudu i pregleda i tek onda u sijačicu.

@AirBoX Noge ko srna - tanke i dlakave. 😁
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,596
Neznam gde je nastal problem, al dosta ljudi mi je reklo da su imali problema sa grudama u njemu.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh