• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2023

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Neznam, nisam još pobral.
Sutra neke obaveze, a najvjerojatnije i prekosutra.... dojdeš za vikend pa bumo brojili i računali kolko je pobrano taj dan, a kolko sam pobral sam.
Nema puno, cca pol rali
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
812
Kukuruzari, koliko se budemo ove godine obogatili na kukuruzu? Jel ima itko jos cijenu osim Zito Osijek? Po njihovoj cijeni tanko budemo kakali. Od jucer 132 e t na 14 % vlage. Je li rjesenje u skladistenju doma?? Onda se pitam, a kolio bude susenje s obzirom da nafta samo ide gore??
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,927
Dok se bralo u košare i hampere bilo je i ljudi i veselja!
Tak je, onda se nosio ceker na njivu,a u njemu gablec ,malo gemišta, trgalo se na ruke i onda navećer istovarivalo u kukuružnjak. Poslije se nekaj pregrizlo i popilo, a razišli se oko pol noći. Sutra kod susjeda i tako dalje. To je bio život,a ne ovo danas. Danas svi nekud žure ,trebaju pobrali na vrijeme, i onda nebreju naći nikog da im pomogne oko istovara., nikog ne interesira,nema druženja,kamo sve to vodi?
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
812
Stocarstvo je opcenito propalo.. nesto jos velikih farmi, a ovo na sitno je nestalo. Ako netko i ima nesto zivotinja onda ima i svoju hranu.
Bas je zajebana situacija i mislim da bude puno ljudi prestalo s poljoprivredom. Ostali budu samo veliki koji se budu prosirili na te povrsine koje mali ostave.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,927
Ja,imam 52 godine ,i suze mi poteku kad se sjetim tih dana,a proveo sam ih s djedom koji se bavi poljoprivredom . Život poljoprivrednika je bio na ,nekoj razini, druženja.... Danas, trka za novcem, druženja nema,da ne kažem,ne možeš naći psa, da mu kost daš.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,720
U tim berbama bilo grožđa ili kukuruza doznalo se mnogo stvari o osobama kojih nije bilo blizu, tko s kim spava, čija je snaha kakva i još mnogo zanimljivih stvari. Špek, kruh i luk bili su slađi nego danas kojekakve kerefeke od brze hrane.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,351
Naša djeca i unučad budu pripovedali pod stare dane da su baš ova leta bila dobra. :unsure:
 
  • Like
Reactions: ZJ

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,351
Mislim da se lijepe uspomene uvijek vežu uz mladost ma kako ona teška bila. I sam se rado prisjećam tih vremena dok su se kukuružnjaki zapunjavali košarama po lojtri i ručno trebila kuruza. Puno sam večeri provel u kukuružnjaku kaj sam ga zapunjaval do vrha. Bilo pa prošlo. Odahnuli smo gda se kupil trebljač i elevator. Napredak nosi svoje, a jedna od mana mu je kaj udaljava čovjeka od čovjeka. Izgleda da se na jednoj strani dobije da bi se na drugoj izgubilo. Protiv toga nemremo. Još malo pa nebu ni kukuružnjaka po selima. Niknuli budu veliki plehnjati silosi i to je to.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,549
Većinu kukuruza skinuli prije vikenda i oborina.
Prinos nekakvih 8.5t/ha s vlagom 16%.
Roditelji se ne sjećaju da su ikad skidali kukuruz da je komplet sav tako suh.
Čisto radi orjentacije u hektar kukuruza je uloženo cca 750€ samo gnojiva i sjemena, tako da je situacija jasna.
IMG_3980.jpeg IMG_3981.jpeg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh