• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2023

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Hju64

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
130
Kaj mislite o stajnjaku na već izorano pa da ga prijeđem s tanjuračom i frezom prije sjetve? Nisam stigao navoziti prije oranja.
 

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Osobno nisam nikad tak delal al dobro znam suseda koji je rastepal po orajnju i nikad nije imal problema jos ak se zapre malo s tanjuracom nema bolje…
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
Kaj mislite o stajnjaku na već izorano pa da ga prijeđem s tanjuračom i frezom prije sjetve? Nisam stigao navoziti prije oranja.
Stajnjak je najbolje odmah zatvorit kad se razbaca
 

Antonio1996

Član
Tu od
19 Pro 2020
Poruka
96
Ja osobno više ne bacam UREU pod kukuruz jer za cijenu 100 kg urea kupiš 150 kg NPK đubriva, znači bacim 150 kg NPK po jutru pred sjetvu i u kultivaciji još 150kg KAN-a i kukuruz bude čisto solidan i svakako sijati pionnir sjeme jer naspram DRAVE koju sam sijao ove godine a bila ista gnojidba Pionnir je dao i do 50% veći prinos tako da se isplati kupiti skuplje sjeme.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Koji je to solidan prinos,sa tom gnojidbom?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Po meni, 5 t suhog zrna po jutru s tom gnojidbom je solidan prinos.
Ja budem bas za pokus na 2 jutra njivi pola zagnojil s 200 kg umjetnog (1 jutro), a drugu polovicu s 400 kg (1 jutro) i bas me zanima koliko bude ova bolje zagnojena polovica vise dala.
Posebno budem i bral i budem s vama podjelil tu rezultate.
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
248
Di to ima 150kg NPK po cijeni 100kg urea-e, da odem kupiti? Di god sam pitao je skuplji NPK od urea.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,268
Kaj mislite o stajnjaku na već izorano pa da ga prijeđem s tanjuračom i frezom prije sjetve? Nisam stigao navoziti prije oranja.
Ja tak radim, jer ne stignem. Freza je pono bolja. Roto drljaca je losa za taj posao, sve ostane vani...

Nisam primjetio razliku u odnosu na zaoran gnoj. Bitno je da zreli gnoj.

Ja ujutro krenem pa popodne frezanje, ili drugi dan ujutro. Nije dobro da ostavis dugo...
 

Hju64

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
130
ma imam laku tanjuraču pa samo prođem jednom da usitni ilovaču da bude frezi lakše...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,536
Ja sam isto vozil gnoj po oranju kad nisam imal kam s njim i prosel bi 1x tanjuračom i onda dalje RD. RD ga baš ne unese dobro. Za frezu neznam…
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Po meni, 5 t suhog zrna po jutru s tom gnojidbom je solidan prinos.
Ja budem bas za pokus na 2 jutra njivi pola zagnojil s 200 kg umjetnog (1 jutro), a drugu polovicu s 400 kg (1 jutro) i bas me zanima koliko bude ova bolje zagnojena polovica vise dala.
Posebno budem i bral i budem s vama podjelil tu rezultate.
Ako bude godina ko prošla razlike nema. Ja sam nešto slično probao 2021 pa je rezultat bio lošiji u odnosu na gnojidbu prije, ali tu ima puno faktora koji utječu.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,268
Mislim da nema razlike ako se svske godine gnoji sa stajskim. Barem je kod mene tak... drugi faktor je susa...
 

PecKe

Član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
62
Eto malo što struka kaže uvezi stajnjaka: Najbolje ga zaorat, pomaže pri izragdnji humusne tvari u tlu i ZADRŽAVA vodu na parcelama. Također ne može se bacit 8 t/ha i reć nema utjecaja. Ja ga bacam s količinom od 40 t/ha (koja je i preporuka) i pomak ponajviše o lakšoj pripremi zemlje. Stajnjak ne može zamjenit nikakva umjetna gnojiva, nisu ga starije generacije bezveze vozile na polje.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Ajmo bit realni,nemožemo ni mi pojest 5 kila piletine i biti isklesani kao body builderi..tijelo se gradilo godinama,treninzima,svašta nešto...
Tako i kod zemlje...nemože prikolica stajnjaka napraviti čudo na parceli,ali 20 komada godišnje,uz pridržavanje osnovnih pravila,može dati bolji rezultat.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Imam blizu kuće parcelu od 0.7 ha. I tu izvezen svake godine dvadesetak prikolica stajnjaka...Struktura zemljišta se potpuno promijenula...kukuruz je tu prošle godine bio ekstra...
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
172
Kod nas je prije 2 godine iz lokalne kompostane covjek navozil kompost na zemlju. Ja sam prvo mislio da je to tak tak. Sve dok nisam covjeku kombajniral na jesen suncokret. 4.6t je bio prosjek po ha suncokreta, kaj je dosta ove godine je posijana psenica pa budem vidio kak bude to kaj se tice prinosa
 

prozac

Novi član
Tu od
9 Velj 2018
Poruka
20
Kolko komposta je navozil na parcelu....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gazda.Joza

Aktivni član
Tu od
1 Velj 2023
Poruka
157
Bok.Novi sam u poljoprivredi i na forumu.Imam 20 hektara zemlje,8 hektara sam u jesen posijao pod ječam i 2 pod pšenicu.Imam još 10 hektara koje planiram stavit pod kukuruz.Ovako zemljište stoji netaknuto od 2005 tako da prvom prilikom idejna oranje pošto u jesen nisam mogo.Koliko da razbacam stanjaka po hektara.Koju sortu kukuruza mi preporučujete…živim u prigorju sva polja bar malo brdovita nemam ravnog polja.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh