• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2023

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
174
Ekipa dali lumax ovo skida? Nisam još sa njim radio. Nije takva cijela njiva, ovo je jedan otok.
 

Prilozi

  • IMG_20230503_124939.jpg
    IMG_20230503_124939.jpg
    105 KB · Pregleda: 64

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,235
Ekipa dali lumax ovo skida? Nisam još sa njim radio. Nije takva cijela njiva, ovo je jedan otok.
Adengo skida sigurno, za Lumax ne znam, nisam s njim prskal vec 10 god.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,235
Velim, ja s njim prskam vec 10 god i uvijek odradi super.
Ali uvijek prskam poslije nicanja, dok kukuruz ima 3 lista i dok vec korov potjera.
Jer on djeluje i preko lista, nije samo zemljisni herbicid.
A gdje ima bas dosta poraslog korova stavljam i okvasivac Inex.
I pretezno stavljam samo 2 deci na jutro, makar oni preporucuju 2.5 deci.
 

Dunba

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
129
Ja jos razmisljam čime prskat, koliko košta adengo i taj Inex?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,235
Nemam pojma koliko kosta Adengo sad, jos ga nisam kupil, budem za nekih 7-10 dana.
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
214
Bila nedavno akcija u Poljocentru. Litra Adenga koštala 155 €. Sad je cijena malo viša.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,301
Auu bome dobra cijena. Vele da nije bilo padalina i da se nije aktivirao prosle godine. Susna godina.
Treba ga aplicirati navecer
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,567
Mi zadnje dvije godine prskali s Elumis+Peak, odlično čisti, samo sam prošle godine malo okasnio zbog drugih poslova ali super je očistio jedino što je onda kukuruz malo kasnio.
Ove godine uzeli Principal čini mi se.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,301
Sta elumis peak zaustavlja kukuruz? Ja ga mislio uzeti ove godine. Sijao sam pioner.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,280
Principal imao u pokusu, prskao sa 4 lista i loše odradio, mračnjak nije ni dirnuo. Išao i u korekciju s njim + još neko sredstvo i opet ništa.
Kolege kakav je pionir 9978
Kako se pokazao
Dobar, jedino u jesen ostane duže zelen. Ima jako duboko zrno. Zadnji put sam ga sijao pred 3god bio je klijao na vrhu klipa, ali prinos odličan pa ga imam i ove god.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
853
Lani sam sijao 9978 na ne bas dobroj zemlji i onoj susi je dao oko 7 t po hektaru. Sijan pocetkom 4. Mj i vrsen pocetkom 9. Mj. Vlaga oko 16. Po meni super hibrid, imam ga i ove godine.
Ja spricam ove godine samo s Laudisom
Lani sam dio s principalom, dio sa mustang+ tarot i nisam uopce bil zadovoljan
 

Dunba

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
129
Lani sam sijao 9978 na ne bas dobroj zemlji i onoj susi je dao oko 7 t po hektaru. Sijan pocetkom 4. Mj i vrsen pocetkom 9. Mj. Vlaga oko 16. Po meni super hibrid, imam ga i ove godine.
Ja spricam ove godine samo s Laudisom
Lani sam dio s principalom, dio sa mustang+ tarot i nisam uopce bil zadovoljan
Kod mene je takoder posijan p9978, na nekim zemljama, nadam se da ce sve bit ok.
Vecinom je posijan dkc4943 i nesto malo kulak za klip.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,567
@mladenko Ne zaustavlja kukuruz baš, nego sam rekao da sam zakasnio u tretman pa mi je korov bio malo jači i zaustavio kukuruz, no i dalje je poslije tretmana bilo savršeno čisto.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh