• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2023

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,699
Kod mene će jedan dio vjerojatno završiti pod vodom, rijeke su počele bujati i pitanje je dana kad će izaći van korita. Sijano je 01.05. i tu i tamo se nazire da izlazi van.
Zlatko koji je sijan 12.04 nije uopće izašao, njega smo pred par dana presijali sa P9978. Kako je krenulo još sami fali neko jače nevrijeme kasnije i nećemo imati u jesen ništa za brati.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Kod nas pada kisa, ali nigdje na poljima ne stoji ni lokvica vode.
A kukuruzi sijani 1.5. su vec debelo na 2 lista.
Ja se za nas kraj nemam trenutno nista zaliti.
Nicanje je bilo odlicno, vlage je bilo idealno dok smo sijali, a i sad zemlja svu kisu upija.
Sad za 2, 3 dana dok stane, slijedi prskanje, taman se korovi malo pokazu i mislim da bude to dobro.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
516
Svaka čast ako ne stoji voda. Kod nas je ludilo. Cijelo vrijeme pada. Danas sam išel gledat kak je h trsju, sadili sam dva nova reda, pa sam napravil rupu previše, nutra stoji voda ko u zdencu. A trsje je ravnica k bregu prislonjena.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Kaže Pljusak.com da je Istočna Hrvatska ovih dana dobila prosječno 20 l kiše po kvadratu dok je taj prosjek prema zapadu od 50 litara na više. I još se iduća tri dana očekuju velike količine oborina. Tko u Središnjoj Hrvatskoj nije posijao prije ovih kiša ne znam da li će prije 25. 5.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,252
Medimurje od srijede... 13, 24, 12 i 19l. I sad pocelo natrag padati. Moje misljenje je da se do 1.6. nebude moglo na zemlju...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Što šta ima optimalne rokove ali postoje i manje optimalne varijante i kukuruzi nižih grupa dozrijevanja.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
@komer može kakav opis što sve može ova kontrola sjetve? Trenutno sam u izradi svoje pa da imam još kakvu ideju za ubaciti.
Tek sad vidim ovo.
Ima površinu,brzinu kretanja,razmak na koji trenutno sije,broj zrna po m2,prijeđeni put i red da li sije ili ne...
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,342
Ima i ukupni broj posijanih zrna te reset ako se sije na više manjih komada?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Nema ukupan broj,samo trenutni.
Reset ima kroz meni,nema npr da stisnem tipku reset i poništi sve..
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Od četvrtka čini se suho i temperature idu gore, bude se brzo posušilo ako zatopli.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Ljudi moji ne gori more da treba na silu raditi. Ove silne kiše isprati će pola gnojiva koje je bačeno z zemlju a niti herbicidima neće biti baš na zdravlje. Poslije će te kukati da herbicidi ne valjaju.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Samo kaj kod nas tih silnih kisa nije bilo.
Bez greske se prska, cak ni ne lijepi na kotace, jedino gdje ima vode su lokve na putevima, a cak ni to nije nist strasno.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,162
Ovo su prvi sijani, 30.4. Redovi se lijepo vide još samo da je uvjeta idući tjedan za prskanje adengom.

Zadnje sijani prošlu srijedu su pustili klicu pa valjda bude ok da neće istrunuti. Kiša lijeva kao da nikad padala nije.
 

Prilozi

  • IMG_20230515_172058.jpg
    IMG_20230515_172058.jpg
    76.7 KB · Pregleda: 56
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh