• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2023

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,521
31€/ha tj. 1,5litra. Ako treba korekcija za širokolisne uzmem litru neke dikambe za 20€ i to je za 2ha. Nekad sam koristil Equip, Laudis, Adengo, Lumax… i nisam videl nikakve zančajne prednosti. Adengo je dobar, ali je skup i ako imaš problem sa rizomskim sirkom ili nekim višegodišnjim korovima opet moraš u korekciju…
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
165
Ja idem sa 2.8 lumaxa i 3dcl dikambe a onda di treba idem kasnije sa nicoganom litra
spricam lumaxom iz razloga kaj sve kultiviram kanom pod obavezno, proslu godinu nisam samo pola ha iskultiviral i poznalo se 10 posto manji prinos
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,263
Ja sam dobio savjet namociti u naftu stari kukuruz i razbacat po zemlji...ja sam ga jos dodatno napacao u otrov za stakore...sve je bilo dobro dok nije 3 dana pala kisa...onda su pojele prvo svu razbacanu kuruzu a nakon toga pocele i sijanu...
Koji otrov za stakore?
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,259
ne sjećam se više...bio je neki da sam napacao kuruzu u njemu...ali nije djelovalo...tako da namoči samo u naftu i pobacaj...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Kod nas kukuruze nisu ni blizu ovim sa slika. Moja nakon 2 mjeseca od sadnje nije ni pola kao ova.
 

Irvine156b

Član
Tu od
23 Tra 2023
Poruka
71
To je ove godine tako, odlični uvijeti za pripremu zemlje i lucerna kao predkultura.
Imam i ja upola manjeg na drugim njivama.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zetorcrystal

Aktivni član
Tu od
23 Lis 2013
Poruka
271
Kod nas kukuruze nisu ni blizu ovim sa slika. Moja nakon 2 mjeseca od sadnje nije ni pola kao ova.
Isto i kod nas,kultiviro sam sa 150 kg kana na ha al ona i dalje slabo napreduje,ne znam dal bi bilo dobro prihraniti sa ureom otopljenom ili Tora folijarnom??Molim savijet
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Isto i kod nas,kultiviro sam sa 150 kg kana na ha al ona i dalje slabo napreduje,ne znam dal bi bilo dobro prihraniti sa ureom otopljenom ili Tora folijarnom??Molim savijet
Mi smo prošli jednu rundu sa Tora, malo se je popravila. Razmišljam da tamo di je slabija dodam malo KAN-a

Evo jedne usporedbe, lijevo manja kukuruza P9911 sijan 13.04. desno P9978 presijavano pred mjesec dana jer Zlatko nije izašao uopće. Kod kasnije sjetve je stavljeno jedino malo 15-tice u sijalicu.
 

Prilozi

  • 20230615_115122.jpg
    20230615_115122.jpg
    103.5 KB · Pregleda: 52

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Kad su meni vrane fazani jeli kukuruz, ja sam namočil kukuruz u soli, na to još dodal one najljuče papričice i sve pobacal s vanjske strane njive. Više živine nije bilo po kukuruzu...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Evo jedne usporedbe, lijevo manja kukuruza P9911 sijan 13.04. desno P9978 presijavano pred mjesec dana jer Zlatko nije izašao uopće. Kod kasnije sjetve je stavljeno jedino malo 15-tice u sijalicu.
Lijevog je korov ugušio i visoka vlagadok ovaj desni nije imao velik problem s tim.

Nadalje, tko god i kako god može, obavite špartanje/kultivaciju, i bez gnojiva, samo da se napravi.
Problem je velika vlaga i zbijenost tla uslijed pljuskova i kiša, zato korijen ne dobija dovoljno zraka.
kukuruz koji je kuktiviran odskače od nekultiviranih u tjedan - dva dana za 30 - 40% 😉
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Nije se moglo u špricanje zbog kiše kad je trebalo. Sad je korov posustao i išla je dohrana preko lista ali očito slabo djeluje.
Jel kasno da se sada nakon špricanja protiv korova prođe kroz redove i baci još malo KAN-a?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Što bi bilo kasno? Za gnojivo nikada nije kasno. Pogotovo u kukuruzu. Lakše ti je rasipačem, gdje upadne u "lijevak" taj će malo biti opržen, ali se to sve normalizira kroz vrijeme.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Što bi bilo kasno? Za gnojivo nikada nije kasno. Pogotovo u kukuruzu. Lakše ti je rasipačem, gdje upadne u "lijevak" taj će malo biti opržen, ali se to sve normalizira kroz vrijeme.
Ma imam tačku za prihranu
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh