• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2024

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,429
Ja sam isto prije par godina talisman i mural i bilo super, korekciju uskolisnih sam znao sa talismanom i isto super. Sad Nikita čini mi se uskolisni da će joj proći, korovi bili mali, stali jesu, ali još izgledaju živi. No ove godine što sam totalom malo prskao isto je dugo trebalo da se vidi da je prskano.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
Principal + okvašivač na ono sa slika prije i nadamo se uspjehu..
 

Prilozi

  • IMG_20240527_184123.jpg
    IMG_20240527_184123.jpg
    49.7 KB · Pregleda: 58
  • IMG_20240527_162107.jpg
    IMG_20240527_162107.jpg
    71.8 KB · Pregleda: 58

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,181
Kod mene je Principal malo i kukuruzu nakrivil.
Malo sam prejako složil.
Valjda se bude ispravila.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
U kojoj dozi si išao? Ja stavljam za 1ha prelazim 2 rali s ponovljenim uzglavnicama.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,181
Malo više od 1.5 jutara, a pakovanje je za 1 ha, da.
Ova u poljoapoteci mi je rekla da slobodno mogu na 1.5 kj, ali rado da ne.

Srecom nisam puno prskal s njim.
Budem ga poprskal s par litara Yara Zeatrel-a, da mu da malo šusa i bude to dobro.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,548
Ivan, lani smo prskali Principalom unutar doze, i svejedno se nakrivil. To je normalno i nek te ne sekira. Inače kaj se tiće herbicida kao takvog puno sam zadovoljniji Elumis Peak kombinacijom. Ne krivi kukuruz i kod mene se pokazalo da bolje čisti.

Slika od jučer, par dana od kultivacije.
IMG_5579.jpeg
 

miro1234

Novi član
Tu od
2 Stu 2022
Poruka
10
Poz ekipa..dali se isplatit radit silažu za 5kravica? Malo mi je preskupo placat baliranje zelenih bala pa bih se prebacio na silažu,dal je to dobra zamjena za sjenažu? Problem bi bilo izuzimanje iz silosa,jer se nebi trošilo puno,pošto je 5 krava u pitanju,da se ne pokvari ili ne pocne sušit.Svaki komentar i prijedlog dobrodošao.:)
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,903
Sjenaža je proteinsko hranjivo,dok je silaža energetsko.
Najbolje da imaš oboje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,164
Ovo je moja sirotica koja čezne za kultivacijom, a glava od stroja koji bu to napravil je još na panku....
Nije ko lani, ali za mene sa par kvadrata vrta čisto ok za sad izgleda. Ako ju ne polomi ova tutnjava koja upravo traje....
A polje ono na vrhu slike je sijano prije tjedan dana, a najavljuju još kiše za vikend tak da sumnjam da bude kaj od nje.

 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,589
Poz ekipa..dali se isplatit radit silažu za 5kravica? Malo mi je preskupo placat baliranje zelenih bala pa bih se prebacio na silažu,dal je to dobra zamjena za sjenažu? Problem bi bilo izuzimanje iz silosa,jer se nebi trošilo puno,pošto je 5 krava u pitanju,da se ne pokvari ili ne pocne sušit.Svaki komentar i prijedlog dobrodošao.:)
Moraš računati da ti se bude kvarilo jer ne stigneš trošiti i moral budeš baciti jedno 20%. Ako te to ne smeta silaža je odlična za krave.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,429
Zašto bi se kvarila ako napravi tanje, uže i duže, trošio bi isto kao netko tko ima široko i debelo silažu.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,903
Ja bih radio silažu na način da silos bude uzak a dugačak,pa uz svakodnevno trošenje se možda nebi kvarilo.
Nebi morao puno otkrivati,a ono što se otkrije se i potroši.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,589
Ja sam imal za 6-7 krava i nema šanse da napraviš tak tanko i usko da se ne kvari. One pojedu dnevno 3-4 tačke a to ti je možda 10 cm dužine ako je silos barem 3m širok i pol metra debljine. Nemreš manje od toga složiti. Ja bi ti savjetoval da nabaviš metalne bačve od 200 litara i radiš silažu vlažnog zrna ili klipa - melješ na mlin. Jedno 20-30 bačvi ti bude dosta. Nabiješ bačve sa nečim, gore zatvoriš sa najlonom i izrežeš trake od zračnice za pričvrstiti najlon. Krave su lude za tim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh