• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2024

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Mi smo prije radili silažu za 5-6 krava. Dimenzije su bile 7 dužine cca 3 širine i debljine je znalo bit i preko metra i nije se kvarilo. Bitno je da se dobro ugazi i na vrijeme radi silaža. Znalo se dogoditi da se baci pokoja tačka ali to je bilo zanemarivo.
 

miro1234

Novi član
Tu od
2 Stu 2022
Poruka
10
Hoce bit problem ako stavim najlon na zemlju,pa pokrijem,i stavim okolo ciglu po krajevima najlona? Sa tim da cu stavit gume gore po silosu.
 

Dunba

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
128
Dal netko prska kukuruz zemljišno pa kasnije ponovno kada je 3-4 list? I koje kombinacije koristite?
 
Posljednje uređivanje:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Najlon na pod netreba.
Ja nisam stavljao,nije se kvarilo,kvarilo se gdje je bio probušen najlon.
I gledaj da nebude na mokrome,i da se ne zadržava vlaga..
Samo dobro gaženje,i daj im jesti koliko mogu pojesti.
Pozovi nekoga tko ima iskustva da ti dođe pomoći i to je to.
Ja sam krajeve najlona sa zemljom "zatrpavao" .
Cigle nemoj stavljati zbog mogućeg oštećenja najlona.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,261
Dal netko prska kukuruz zemljišno pa kasnije ponovno kada je 3-4 list? I koje kombinacije koristite?
Adengo pa calaris nikogan.. Korekcija do 8 listova može.

Ono što ne smije ići su Adengo i Monsoon u kombinaciji, tj. Monsoon kao korekcija iza adenga jer je to prejako..
 

Dunba

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
128
Bi bilo dobro ići s 0.22l adenga, odmah nakon sjetve, pa kasnije elumis peak ili principal?
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
658
Bi bilo dobro ići s 0.22l adenga, odmah nakon sjetve, pa kasnije elumis peak ili principal?
A čemu to i pre skupo je. Elumis peak u split aplikaciji ubija sve korove i preko list i zemljišno.
 

Dunba

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
128
A tak sam čul da neki rade pa me zanimalo što mislite o tome
 

angelo

Novi član
Tu od
7 Sij 2024
Poruka
19
Pozdrav, imam sirka u kukuruzu , s cime prskat?, kukuruz u 7 listu .
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Ako se šprica na vrijeme i polje nije čumez sva sredstva funkcioniraju, pa i ona najjeftinija. Ako imaš problema sa višegodišnjim korovima poput sirka treba špricati strništa glifosatom i ne dopuštati korovima da se osjemene. Zadnjih par godina špricam sa smanjenim dozama za 20-30% od preporučenih i sa 90-100 l vode na ral i kukuruz je 99% čist. Problem imam eventualno na njivama koje radim 1. ili 2. sezonu. Vidim ljude koji forsiraju doze da sve spale pa naprave više štete nego koristi. Ima jedan veliki poljoprivrednik u kraju koji ima sigurno prek 100ha kukuruza pa mu svake godine kukuruz požuti poslje špricanja i stane rasti na 2-3 tjedna. Ljudi misle samo na korov a zanemaruju kulturu koju uzgajaju. Radije split aplikacija ako ti korov ne bježi. Punu dozu koristim samo ako mi je iz nekog razloga korov prerasel. A sa druge strane gledajte i računicu. Idete prvo sa 0,44 l/ha Adenga koji je 150€/litra pa još neki Elumis, Laudis, Equip i ti si na 120€/ha samo špricanje.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,453
Koje stedstvo za prihranu preko lista u nekom srednjom cjenovnom rangu bi preporučili za nas male poljoprivrednike?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,740
Povećana količina KAN. Sva ta sredstva su skupa a efekt gotovo nikakav. Vreća KAN 8 eura, na ral 4 ili 5 vreća i vidi se.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,567
A recite mi, imam oštećenog kukuruza od tuče, nije kultiviran još ali bit će, jel bi mu trebalo nešto dati za oporavak ili samo klasik dušik kako i inače idem i to je to?
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
252
Idi za 5 dana na polje i sve bude ok :)
Moj je bio prije tjedan dana takav
 

Najnoviji postovi

Na vrh