• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2024

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,340
Mislis na dnevnu temperaturu ili temperatura kod prskanja?


Treba sat-dva prije prskanja da biljke otvore puči...

Problem kod folijarnog i visokih temperatura je što se biljka zatvori i ne usvaja ništa.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Ima ko kakvu ideju kako zaustaviti barem za ovu godinu mračnjak ? Kukuruz je svakojak, 7,8,9 listova. Doma imam murala ali on ide do 5 listova. Jel bi vrijedilo pola doze, a da ne zaj.... kukuruz
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
Calaris ide do 8 listova. Mural nemoj mislim da bi frkao kukuruz. Prskao sam s calarisom vise puta kad je kukuruz preko haube da jedva traktor prolazi i nije bilo lošeg efekta.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Ako ne preraste do ponedjeljka. Ili ju ne sje.. ovo ludo vrijeme. Nije ga bilo do unazad par dana a sad raste ko lud. I tak mi pobjegne svake godine. Posijem žito nema ga nigdje. Čim je kukuruz odma se pojavi. Ove godine je užas koliko ga je niklo na tom komadu zemlje.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,324
A sta se ovdje mjeri,,, ??? Nevidi se nista,,,, a da je dobar, i nije dobar,, nego haman da je odlican,, par hektara tog kukuruza,, i ti si gazda,,,(y)
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,376
Kod nas nema Uree po trgovinama.
KAžu da je nestašica.
Kak je kod vas?
,Stavit ću pola KAN pola NPK pa kak bude... jbg...
Kod nas je ima dosta, ja danas kupio u Začretju.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
625
Ja radim samo predsjetveno urea i 15-15-15 bez kultivaciju uz folijarnu prihranu ali nije to to. Do nagodinu ću pokušati kupiti kultivator i ići u kultivaciju sa kanom umjesto folijarnog jer se bolje pokazalo kod ovih što kultiviraju, naravno ako će mi cijene donekle pokrivati troškove...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,219
A sta se ovdje mjeri,,, ??? Nevidi se nista,,,, a da je dobar, i nije dobar,, nego haman da je odlican,, par hektara tog kukuruza,, i ti si gazda,,,(y)
Ovo je najvjerojatnije zadnja godina da uzgajam kukuruz na tih par kvadrata vrta jer kukuruzu ne jedem, a hranu proizvoditi ne mogu..... tak da nikad od mene gazde
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
157
Prskao sam folijarnom prihranom od yare, prje dva dana sad vidim da je kukuruz poceo žutit tj. ima cak i fleke

prskano je skroz uvečer

Jel mu se može kako pomoc?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,638
2 kile na 1000 litara...inače game over...i uz to uzmi u obzir da je preporučena doza 1 kg na 1000 litara vode
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
899
Mislio sam proći ral kukuruza sa prskalicom ali ako 5kg uree ide na 100l vode i to je za hektar ne znam da li to sve mogu potrošiti na pola hektara?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,638
Urea i kristalon nisu isto...ali da baš 5 kila uree metneš na 100 litara...3 kile bih i potpisao, ali 5 je rubna zona...do desikacije!
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
157
IMG_20240626_150030.jpg

Oprana je bila prskalica, doza isto uredna jos sam stavio malo više vode

Ovo na slici je najveća koju sam prskao, imao sam i jednu parcelu oko 4-5 listova još je lošije stanje..
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
899
Na internetu postoji informacija o kukuruzu i 6,4% posto otopine odnosno 6,4 kg uree na 100l vode. Međutim mene zanima ako netko zna da li se može količina od tih 100 litara 5% upotrijebiti na pola hektara?

Inače postoji i tablica za postotak uree i tu je 5% oko 10kg uree na 90 litara.

Primjena uree za folijarnu N-prihranu Prof. dr. sc. Vladimir Vukadinović
 
  • Like
Reactions: H&S

Najnoviji postovi

Na vrh