• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2024

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,114
Ja bih vas molio pomoc oko divljeg sirka.

Ne spricam nista i uzgqjam koliko naraste, poljoprivreda mi je vise hob i fiskultura nego posao.

Sa susjedove njive mi je malcer nabacao sjeme sirka i lijepo se primio te se prosirio kroz godine po cijeloj mojoj njivi.
S obzirom da ne spricam,a koliko vidim ni spricanje ne ubije sirak zauvijek, kako ga se rijesiti trajno?

Za cupanje ga ima previse, iza.malcera ili kose naraste opet....

Ima li pomoci ili lijeka da ga se trajno rijesim?
Hvala
Teško ćeš ga sada riješit,trebao si krenut dok ga nije bilo puno po njivi
Ja nemam sirka po njivama,ali sam radio već par godina jednu njivu i sadio krumpir,i dosta sam ga uništio u osnosu na prvobitno stanje
Izorao sam njivu,isfrezao posadio krumpir i okopao,a kasnije pazio da ne baci sjeme,kad sam povadio krumpir,onda sam sa špartačem prolazio,čim sam vidio da kreće,i povadio mu korijenje da se suši i peče na suncu,i već nakon dvije godine se vidio ogroman pomak,sad ga ima zanemarivo,a možeš ga i ćešće prskati totalom,bitno je ne zapustiti da se jako proširi
Dešavalo se da i meni po njivi tu i tamo nikne,došlompo sjemenu djeteline,donesu ptice,ali sam odmah čistio,iskopao kliko se dalo,a ono što je ostalo riješio totalom
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,401
Ja sam na komadu koji je bio pun sirka dvije godine zaredom posijao žitarice i sad ga dvije godine već nema.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
670
Ništa nije vječno. Samo ga na vrijeme treba suzbijati i nedati mu da se širi. Ja sam neki dan suzbijao sirak u zelenoj gnojidbi. Leđna šprica, motor i udri. Na 10 ha potrošio 7L 5%tnog totala.
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
239
Klimava kao u priči. A kad otvoriš... tako izgleda oplodnja na +40. I da, zeleni su do dolje.
Kod nas je bilo najvise 37 i kak sam provjeril za sad je oplodjeno vrlo dobro, jedini je problem di je drugi klip kukuruza on izgleda tako kak na tvoji slici, a prije ovog toplinskog vala izgledlao je da budu 2 normalna klipa
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,354
20240727_142506957.jpg
20240727_142526319.jpg
Za ove moje 63 godine mladosti,, prvi put vidim ovo na ovim ovdje parcelama,,, ovo mi je od jarana,,200-300 metara udaljeno od mojih parcela,,,brzo sam se popeo na kabinu da provjerim,,, zasad nisu igrali kolo,, al nemora da znači da neće,,, 20240727_151408947.jpg
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Sa kabine kad se vidi rupa onda je to već rupa da se traktorom možeš okrenuti. Dok se ne uđe u kuruzu ne vidi se pravo stanje. Ove godine sam prvi put ograđivao odmah nakon sjetve jer nisam imao drugog izbora.
 

Najnoviji postovi

Na vrh