• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz šećerac

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
posadio sam dvije kile ,oko 7000 zrna ,BC superslatki,sadio ručno ,sad niknuo nikako,jedan niko već ima tri lista ,drugi tek niče ,trećeg nema nigdje,otkopam, neko zrno suho ,neko strunulo ,nekog opće nema katastrofa ,sad bi ga trebo prihranit i okopat ,neznam ima li smisla čekat da nikne ostatak ili da potsađivam tamo di nije niko
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
posadio sam dvije kile ,oko 7000 zrna ,BC superslatki,sadio ručno ,sad niknuo nikako,jedan niko već ima tri lista ,drugi tek niče ,trećeg nema nigdje,otkopam, neko zrno suho ,neko strunulo ,nekog opće nema katastrofa ,sad bi ga trebo prihranit i okopat ,neznam ima li smisla čekat da nikne ostatak ili da potsađivam tamo di nije niko

Ne znam šta da radiš, ali moj šećerac niće za najduže desetak dana pa sad ovisi kada si sijao. ali moram reći i to da sjetva kukuruza nakon 10-tog svibnja osjetno umanjuje prinos. čak do 20% tako da ne znam da li ima smisla podsađivati. Ubuduće kupi kukuruz Sundance, Joker ili gold cup pa nećeš imati problema sa nicanjem. Ja sijem samo sundance oko 6000 zrna godišnje i također ručno po tisuću svakih oko 7 dana i nicanje najmanje 97%, da ne kažem 100%.
pozz.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
hvala na savjetu ali to ću primjeniti tek iduće godine za ovu je kasno,baš sam došo iz njive sve ću ono pofrezat samo neznam šta posadit ,a da nije puno ulaganja,pa ako neko ima kaakav savjet nek se javi s prijedlogom
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Ne znam šta da radiš, ali moj šećerac niće za najduže desetak dana pa sad ovisi kada si sijao. ali moram reći i to da sjetva kukuruza nakon 10-tog svibnja osjetno umanjuje prinos. čak do 20% tako da ne znam da li ima smisla podsađivati. Ubuduće kupi kukuruz Sundance, Joker ili gold cup pa nećeš imati problema sa nicanjem. Ja sijem samo sundance oko 6000 zrna godišnje i također ručno po tisuću svakih oko 7 dana i nicanje najmanje 97%, da ne kažem 100%.
pozz.
gdje nabaviš sjeme, ja gdje god sam tražio nisam našao ništa osim BC superslatki,i kad kreneš s prvom sjetvom
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
gdje nabaviš sjeme, ja gdje god sam tražio nisam našao ništa osim BC superslatki,i kad kreneš s prvom sjetvom

Meni sjeme donose doma po narudžbi sa ostalim sjemenjem povrća. Inače za Sundance je PGS Zagreb.
Idem vrlo rani sa sijeanjem, Ćim vrijeme dozvoli i po vlastitoj prognosznoj procjeni. Ove godine sam sijao već 20. marta prvu rundu pa kasnije za sedam dana itd. Sad mi je prva runda već do koljena.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
hvala plevak,sad znam za nagodinu ,jebiga ja sam početnik ,i valjda se moram učit na svojim greškama,kažu da se tako najbrže nauči,a možda nije kod mane sva greška u sjemenu,biće da sam ga i malo dublje posadio
 
A

ambiciozni

Guest
prihrana!?

poz
imam zasijano cca jutro šećerca sorte gold cup, dosta je dobro izniknuo ali ga jako napada korov tako da sam ga prošli tjedan kultivirao i okopao. ponovno mi se pojavila pirika za koju se nadam da ga neće sustići jer mi je prva etapa kukuruza visine 40-50 cm, a ako ga i sustigne još ga jednom iskultiviram i zagrnem tako da se nadam da će biti ok.
E sada ono što me zanima ima li netko iskustva sa folijarnom prihranom na šećercu? Planiram kupiti 'Profert Mara' prihranu a čak razmišljam i o izraelskom gnojivu 20-20-20, ima li itko nekih iskustava ili prijedloga sa navedenom prihranom na šećercu?
p.s. i da li planirate kidati zaperke?

veliko HVALA unaprijed!

:weedman:
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
poz
imam zasijano cca jutro šećerca sorte gold cup, dosta je dobro izniknuo ali ga jako napada korov tako da sam ga prošli tjedan kultivirao i okopao. ponovno mi se pojavila pirika za koju se nadam da ga neće sustići jer mi je prva etapa kukuruza visine 40-50 cm, a ako ga i sustigne još ga jednom iskultiviram i zagrnem tako da se nadam da će biti ok.
E sada ono što me zanima ima li netko iskustva sa folijarnom prihranom na šećercu? Planiram kupiti 'Profert Mara' prihranu a čak razmišljam i o izraelskom gnojivu 20-20-20, ima li itko nekih iskustava ili prijedloga sa navedenom prihranom na šećercu?
p.s. i da li planirate kidati zaperke?

veliko HVALA unaprijed!

:weedman:

Sijem dosta gusto tako da zaperke uvijek pokidam. Inače sundance mi potjera 3 - 5 zaperaka pa pokidam to jer bi bilo neprohodno, makar sam dobio informaciju od dobavljača da nije potrebno uklanjati zaperke.
Ne znam zašto se mučite sa korovom Jednostavno posiješ kukuruz, i nakon max 7 dana , odn. prije nicanja pukneš Afalon gore i nema korova cijele sezone.

Do sada nikada nisam radio nikakvu prihranu na šećercu i bio sam zadovoljan. Inače prije sijanja zafrezam petnaesticu, i to je to.
 

icerepin

Član
Tu od
5 Tra 2009
Poruka
66
cijena i prodaja

moj šečerac dolazi za branje oko 25.06 pa me zanima kada dolazi vaš te koja je prodajna cijena šečerca na veliko !!!!!!
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
moj šečerac dolazi za branje oko 25.06 pa me zanima kada dolazi vaš te koja je prodajna cijena šečerca na veliko !!!!!!

Pa kad si ga sijao? Ja sam dolazio krajem 6-tog mjeseca kada sam ga sadio iz presadnica, a sad je u stanju metlica i oplodnje.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
presadnice 10.04 i dobio 2 mraza

Ove godine sam išao rano. Sijao sam prvu rundu već 14.03. Preživio također dva mraza. Inače pred dvije godine sam odustao od presadnica jer ako je suša treba ga zalijevati dok se ne zakorjeni. Inače oćekujem ga od 01.07. i za tih par dana neda mi se zahebavati sa presadnicama.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Danas sam se čuo sa prijateljem, kaže da sutra bere šećerac. Ne znam koji hibrid, znam samo da je od Sakate.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
ljudi jel ko sadio šećerac,jel rano(sad bi moj stari reko nemoj rano idi oko deset sati)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Prijatelj je posijao 3 hektara i kaže da je klica negdje oko 3 cm. Pokrio agrilom.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
ljudi jel ko sadio šećerac,jel rano(sad bi moj stari reko nemoj rano idi oko deset sati)

Ja prošle godine sijao 30.03. i 2 puta ga spržio mraz, ali je preživio. Međutim onaj koji je bio sijan kasnije došao je kao i taj prvi. Inaće bilo kako bilo, jučer sam već posijao prvu rundu pa šta bude da bude. Nisam puno pa neće biti prevelike štete ako propadne.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
nemogu nigdje nabaviti sjemenski šećerac ,nema ga nigdje gdje god pitam ,jel neko zna gdje ga ima može broj na p.p.
 

Najnoviji postovi

Na vrh