• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Benassi

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Prekidac koji gasi motor ak pustiš blokadu na ručki, u katalogu postoji i jedan i drugi ali je glupo nacrtan i označen
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,549
Kako to "ako pustiš blokadu na ručki"?
A na ručkama ima samo ručicu za gas?:unsure:
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Ima gas na jednoj ručki i ja sam viđal samo takve, a po katalogu djelova izgleda ima i verzija da blokadom na drugoj ručki koja gasi motor.Svojedobno sam ma jednm talijanskom forumu tažil nekakvu dokumentaciju jer bl55 i bl75 izgledaju isto i tam je baš bila spomenuta zaštita za hod natrag na ručki kod modela bl75.

Treba ga prešaltati po brzinama i probati prekidač unimerom.

 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,549
Da po katalogu prikazuje dvije varijante blokada na ručkama, jedna mehanička i druga za gašenje motora. Ali dole na mjenjaču gdje dolazi indikator (u katalogu nije prikazan).
Vidio sam samo jedan primjerak u živo i taj je imao samo ručicu gasa na desnoj ručki, dok taj indikator na mjenjaču (ne sjećam se ) da li ga je uopće bilo.

Tako da to što je u katalogu nikad nije zaživjelo u praksi, barem što sam ja vidio u živo i na netu.
Taj indikator koji je na mjenjaču kod kolege # Papčina nema nikakve veze da ga se nešto ispituje sa unimerom , ako nije spojen sa ostalim elementima koji bi funkcionirali kao "blokada" tj. gašenje motora. :coffee:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,549
Ne , jer stoji naopako. A što mu je ono bijelo dole?😖
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,549
A to🥺. Ako šesterokut za noževe je 20 mm onda bi mogao biti od nekog starijeg modela Benassija.
BL 75 i Benassi 55 imaju šesterokut 20 mm. Tako da im je to identično.😒
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,549
Da li je netko se susretao sa ovakvim Benassijem ili ga možda ima. Da malo opiše kakav je to stroj, da li ima brzine i kolike, koja mu je približna snaga?😆
IMG-20240211-WA0004.jpg
IMG-20240211-WA0002.jpg IMG-20240211-WA0005.jpg
 

Loky37

Novi član
Tu od
21 Ožu 2024
Poruka
1
Da li možda netko zna koje su dimenzije remena na kopačici benassi bl35?? Kupio polovnu, ali nema pogonski remen za naprijed
 

Najnoviji postovi

Na vrh