• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Benassi

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Konkretno, mjenjao sam 2 puta klinke na mehanizmu za povlacenje, motor je neotvaran. Nevjerojatan motor:icon_wink: . Nakon gotovo 30 godina jos uvijek pali na prvi, drugi potez. Djelove sam kupio u Agro domu.
Po netu bas i nema puno o tom motoru. Cak mi se cini da je bolja situacija sa dijelovima za ovaj tvoj stariji motor. Oba su Minarelli.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Jedan primjerak u rasulu.

IMG_20170216_141834_1.jpg


IMG_20170216_141854_1.jpg


IMG_20170216_141913_1.jpg
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
135
Evo mog benasija rl 116

rl_116.jpg

Kupljen za siću polovan sa ispaljenim motorom (temusech) i stavljen novi motor Honda gcv 160.
Prijenos preko vijka i pužnog kola, daleko robusnija konstrukcija nego kod serije bl 30 i bl 350!
Za okopavati oko mladih voćki idealno.
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=jdThc-HvZIw[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Pozdrav ekipa. Dali mi netko može pomoć.
Zanima me benassi bl 65 motokultivator. Na internetu ne mogu naci nista. Čini mi se da je motor minarelli ali ne znam koji tip.
Hvala unaprijed.
Lp
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Imam ga priliku kupit za jako male novce. U ispravnom stanju, nije radio 3 godine.
Kakvi su motori???
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
To je isti kao i 75 BL, motor Minareli kod ovog je 90 cm3 (dok kod 75 je 125 cm3). Motor je dvotaktni, centrifugalno kvačilo (suho), mjenjač tri brzine + rikverc. Sve zavisi kolika je istrošenost motora i u kakvom je stanju kvačilo. Rezervar goriva je metalni i treba vidjeti koliko je uspio rđe skupiti. Sa mjenjačem ne bi trebalo biti problema (ako je radio sa potrebnom količinom uja).

Iako nije puno korišten treba očistiti rezervar goriva (karburator), pogledati istrošenost kvačila, ulje u mjenjaču i pogonu (da li pušta ulje na pogonskoj osovini).
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Hvala brgude.

Idem danas ga vidit. Blizu mi je. Ako bude ok kupujem ga. Kaze vlasnik da je bio u redu,ali da ga nije koristio 3 godine, također kaže da upali i da se odmah ugasi.
Vjerovatno nečist karburator po meni.
Cijena je smiješna.

Brgud.

Može još jedno pitanje.
Uglavnom. S ove freze je nesta rezervar. Kaže vlasnik da je ona par dana vanka i da je danas došao je vidit prije nego ja dodem i da fali rezervar.
Dali je nesto u nemu i mogu li npr.ugradit rezervar od g200 jer iman motor za dijelove.

Lp
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Rezervar je najmanji problem, ako je vlasnik rekao da je dva dana stajala vani (to bi se moglo zaključiti, dva mjeseca ili pak dvije godine) ?

Pošto je to motor sa vertikalnom radilicom, znači magnet, platine, struja je ispod startera (i ne treba puno da to sve pliva).

Uvijek je karburator glavni i odgovorni krivac!:icon_rofl:
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Vidit cu ja dali ima iskre.
ako ne bude znat cu da je vani duže vrime.
Ako ne bude iskre necu ni kupit. Vjerovatno nema niti dijelova za njega.
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Samo da javim.
Nista od kupnje.
Prodavač nije govorio istinu.
A bas mi je ža. Lijep stroj je to bio.
Lp
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Ma situacija je ovaka.
Nema rezervara. Motor vrti, ali je odvojen od getribe tj.ona dva vijka koja vežu motor za getribu su polomljena. Nema iskre, a i bobina je skidana i stavljana tako da ne znam jeli orginal.
Getriba je masna, obe osovine. Kad ga ubacim u brzinu i guram naprijed prelagano mi ide.
Volan je slomljen i zavarivan.
Prije puta mi je rekao da baca iskru i da se pali i gasi, te da je ostalo sve u redu.
Dogovor je bio 400kn. Mala cijena. Ali iz principa nisam htio kupit jer je lagao.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Po ovome što si opisao (a vjerojatno ima još toga), ne bi se ni mogao osposobiti bez obzira koliko bi u konačnici koštalo.:(think):
 

DubravkoP

Novi član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
11
Pozdrav ekipi!
Imam Benassi BL 4000 (motor Minarelli 2,2 kW), s dvadesetak sati rada u skoro 20 godina. Rezervoar za gorivo je iznutra jako hrđav pa razmišljam o ugradnji nekog PVC.
Ima li tko savjet što napraviti?
 

Najnoviji postovi

Na vrh