• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KULTIVATORI - špartači

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Vidjet ću danas kad probam kak će to ići, pa ako je moguće zamijeniti probat ću ak neće dovoljno ovak bacati
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Da, mislio sam na zamjenu, tako sigurno ide ako ovako neće moći bacit toliko. Mi bacamo oko 310-320 kg/ha na jedanput i to je to.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Ja ću probati ove god 2 kultivacije na najkasnije sijanoj kukuruzi.
Čisto iz radoznalosti,baciti ću istu količinu kan-a ali u 2 navrata radi konstantne opskrbljenosti dušikom(tako to literature nazivaju).
Nije mi problem sa 4 rednim kultivatorom to izvesti(ide brzo).
Ostali kukuruz sam iskultivirao,tako da nakon jučerašnje kiše ne vjerujem da budem mogao u kukuruze a da ih ne lomim.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,985
Iwanho,
Bude on to vukao,samo ako ti teren ne visi,a ovisno je i koliko je zemlja tvrda od prije
Draško
Tomos skakvac lakše vuče jer ga vuku motike
 

zeljko43

Novi član
Tu od
4 Svi 2020
Poruka
11
Ako netko ima a da se ne sluzi sa njim naravno u radnom stanju cijenom prihvatljiv.
Potrazujem kultivator bez kutija, namijena za povrtlarstvo za IMT 539, moze i 4 reda.
Osijek Vukovar Vinkovci okolica...
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Marko na koju širinu imaš podešene raonike za gnoj i prednje motičice?
Kod mene je to bilo svkako, po pet centimetara razmaka, sad sam ja to podesio nekak ravnomjerno na svakoj bateriji.
I da li s ovim tvojim motičicama imas sada vise manevarskog prostora u redu ako je negdje zavoj ili nagib terena?
Kod mene je problem što nisu ravne parcele i ravni redovi, pa treba biti jako pažljiv inace ode par metara.
Malo sam gledao raspored radnih tijela, pa sam zakljucio da bi dobio dost s tim da zadnje motičice (L+D) stavim skroz naprijed gdje ide umjetni gnoj, iza njih umjetni gnoj, a srednju motiku bi trebao pomakuti nekih 13cm unatrag. S tim bi dobio puno da mi je sve puno blize traktoru, a i taj dio koji je najsiri bi bio skkroz naprijed gdje se kutivator najmanje zanosi.
Molim iskusne za misljenje da li bi to bilo funkcionalno što se tice same kultivacije i prihrane
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,985
Na koju širinu namjestite radna tijela na kultivatoru,ako je širina među redovima kukuruza 70 cm?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Kod mene svaki red ima slobode od motičica i ulagača 28-30cm(sa svake strane reda i motičica L+D ima lufta 14-15cm).
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Tako je i kod mene, sa svake strane ima cca 15 cm lufta do reda, ulagači su na razmaku cca 42cm, a zadnje motike na cca 38cm
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Ja sam na IMT špartač ugradio s opruge, 7 komada i po nagibu nema problema. Ako je veći nagib malo ih skupim. Izbacio sam i ulagače a cijevi našttimao da bacaju do samog klasa... I ide fenomenalno, a gnojivo pokriveno i ne ostaje po zemlji...
 

Prilozi

  • IMG_20200613_092835.jpg
    IMG_20200613_092835.jpg
    107.6 KB · Pregleda: 41

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
I meni se nek čine bilje s opruge i motičice, možda za iduću sezonu ih i ugradim
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,985
Kod mene svaki red ima slobode od motičica i ulagača 28-30cm(sa svake strane reda i motičica L+D ima lufta 14-15cm).
Znači u biti obrađujete 40 cm zemlje unutar reda?
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Obrada zemljišta aa s oprugama... Prvi put sam ih koristio ove godine i ovo je prva parcela...
 

Prilozi

  • IMG_20200613_092846.jpg
    IMG_20200613_092846.jpg
    86.1 KB · Pregleda: 43

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,696
Obrađuje i više jer motičice i razrahle zemlje bar još 5 cm sa vanjske strane. Da se ide na veći zazvat motičica velika je opasnost da sječe kukuruz.
 

Najnoviji postovi

Na vrh