• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Re: Kuničarstvo

Pario sam par zecica i sve je bilo u redu.Muski nekad bi nebi skocio ali na kraju skoci i sve prode u redu.Medutim sad pokusavam spariti panonske zeceve i dogodilo mi se nesto cudno možda je to normalno ali sam se ja jako prestrasio_Ovako imam panonca ženku i muzijaka i jos nisu imali legla niti je on pario.Ja sam ženku stavio kod njega i on bi samo zabio glavu ispod nje i tako bio na miru, onda sam nakon nekog vremena opet pokusao pa opet zabio glavu ispod nje ja opet pricekao neko vrijeme i neki dan stavio ženku a on glavu ispod nje pa je poceo napadati ja brzo ženku van on joj zgrabio nogu i ne pusta i tako sam ja ostao u soku .Kaj da ja radim dali sam ja možda sta kriv ili on nezna ili je nesto sasvim drugo?
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Nasljedne osobine

Pozdrav svima!.
Imam jedan mali problem.
Pokušao sam na profesionalnom forum, ali on izgleda ne radi
ili nije bilo raspoloženih za pomoć.
Radi se o nasljednim osobinama.
Imam izvrsnog mužjaka i isto takovu ženku.
Ta kombinacija davala mi je u prosjeku po 8 kunića po leglu, koji su sa 30 dana bili težine oko 500-550 gr. čime sam ja prezadovoljan.
Ovog proljeća navršili su oko 4 godine starosti i bilo je vrijeme za zamjenu.
Ženke sam nabavio,a mužjaka sam htio iz moje „kombinacije“.
Planirano leglo dalo je samo 2 mlada. Ponovio sam i opet samo 2.
Ostavio sam jednog mužjaka koji prekrasno izgleda, ali me muči onaj broj „2“.
Moj pokojni instruktor je govorio „za rasplod samo iz brojnog legla“.
Eto to je moja dilema dali ostaviti tog mužjaka. Po čemu se on po nasljednim osobinama razlikuje od nekog mužjaka iz prethodnih legala? Isti su im i otac i majka.
Eto da više ne dužim, ako je netko raspoložen molio bih da mi pomogne.
LP exsa
 

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
Re: Kuničarstvo

Robi jedan od razloga mogu biti i ove ljetne vručine , i ako pariš kuniće ljeti prakticiraj to u ranim jutarnjikm satima , jer kod tem.iznad 22/25 c zec i nije
tako spolno aktivan.probaj davati zecu par dana malo cime od celera.
 
Posljednje uređivanje:
D

dariospionjak

Guest
Re: Kuničarstvo

zdravo svima
da li ima netko tko bi mi pomoga i rekao nesto o kunicima kad se zenka okoti.
ovako imam 4 zecice domace su imaju pa recimo 6-7 mjeseci.
jedna mi je zecica okotila 17 zecica od tih 17 mi je ostalo samo 4 ,ostali su uginuli.Kaveze sam pravim od drveta i zice 1x1cm promjer zice,hranilice,pojilice,kotilice, zecica se okotola van kotilice neznam zasto.
da li je za uginuce mladih kriva zenka ili nesto drugo hvala.
 
D

dariospionjak

Guest
Re: Kuničarstvo

pozdrav
pa kod mene ti je situacija da rade gnjezda između 10 do 15 dana do okotnje.( HYCOMICE )
navuku slamu i sijeno u kotilice jedna čak načupa i malo dlake i to im stoji spremno do
okotnje, interesantno da ova koja radi gnjezdo 15 dana prije okotnje točno se za 15 dana okoti,
a otprilike par dana prije nego počnu raditi gnjezda izvlače sijeno iz jasla pod sebe i na tome leže
tada im ja poćnem svako malo bacati slamu u gajbe.Trebaju kotiti oko 7,8, 9,- 5 i več su gnjezda
odavno napravljena. dali ti se tu radi o istoj zečici ili su različite majke

pozdrav svima
imam problem pa ako mi moze netko pomoci,imam 4 zecice imaju6- 7 mjeseci domace su rase, jedna mi zecica okotila 17 mladih od toga u 5 dana ugine 13 komada,da li je zbog zenke ili neceg drugo hvala
 

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
Re: Kuničarstvo

Bok Dario
Pa nažalost kod prvih okotnji sve je moguče tak da te to ne baci u bed, samo da se ne ponovi, jedan od razloga može biti i veliki broj malih kod okotnje, čitam da je malene razbacala po gajbi ( možda se radi o šoku ) trebao si male ubaciti sve u jedno gnjezdo ( ako je uredno napravila gnjezdo ) jer kunica hrani samo jedno gnjezdo, drugo dali si primjetio dali su ovi uginuli imali pune trbuščiče i zategnutu kožu ili su bili dehidrirani i uginuli zbog nedostatka hrane, da ih nije sama sa nogama zgazila svašta tu more biti . i ako su ovi 4 OK. netrebaš se brinuti.
Kod mene zečice kote između 12 / 16 kom. i u par navrata mi se dogodilo da je zečica okotila po dva kom izvan kotilice ( vjerovatno instikt govori da ih je puno ) pa ih ja vratim u gnjezdo ili podbacim pod drugu zečicu.
pozdrav
 
D

dariospionjak

Guest
Re: Kuničarstvo

svi koji su uginuli bili su tako maleni nekako jadni,slabi nikakvi.Zecica se nije okotila u kotilici nego van nje,ujutro oko 9 sati je pocela praviti gnijezdo mislim cupati dlaku a oko 13 sati se okotila,neznam nekako mi je jako brzo napravila gnijezdo i okotila se.Samo ako mi mozes pomoci bio bih ti jako zahvalan.. da li ima kakve uloge sto mi je donji dio kaveza plastificirana zica 1x1 a kotilica je normalno bez zice . hvala prijatelju.

imam zecicu bijelu ima 8 mjeseci domaca je,nakon 24 dana mi je pravila gnijezdo za kotenje,evo proslo je negdje 15 dana i nista,i nakon 15 dana opet pravi gnijezdo za kotenje dali je normalno .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
D

dariospionjak

Guest
Re: Kuničarstvo

mala pomoc od nekoga.imam zecicu koja je okotila 17 mladih prije 6 dana,nazalost mi je zadnji zeko uginuo,da li mogu pustiti odmah zecicu kod zecka ili da malo sacekam hvala.
 
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

Ako se zećica okoti i mladi odmah uginu , zećica se može pariti odmah sutra dan i primanje je gotovo 100% .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
D

dariospionjak

Guest
Re: @ Maxistar

Ne mora biti mreža. Kod mene je kunićnjak širok 1,6 m ima jedno ojačanje od profilnog željeza točno ispod vertikalne pregradne stranice i nema problema.
Zašto ne „naguraš“ kunićnjak skroz do zida uštedio bi na mreži?
LP exsa

pozdrav svima,dali mi moze neko reci koliki bi bio idealan kavez dimenzija za 10 domaci kunica za tov
 
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

Stigli danas u EU na temperaturi od 35 stupnjeva !!!
:(sweat):
 

Prilozi

  • 20130728_160053.jpg
    20130728_160053.jpg
    35.2 KB · Pregleda: 104
  • 20130728_160219.jpg
    20130728_160219.jpg
    47.1 KB · Pregleda: 103
  • 20130728_160226.jpg
    20130728_160226.jpg
    45.7 KB · Pregleda: 91
  • 20130728_160236.jpg
    20130728_160236.jpg
    45.8 KB · Pregleda: 109
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

Malo stariji članovi EU (10 dana ) posljepodnevni odmor i izležavanje također na 35 u hladu .:(snooze)::(sweat):
 

Prilozi

  • 20130728_160256.jpg
    20130728_160256.jpg
    56.3 KB · Pregleda: 124
  • 20130728_160306.jpg
    20130728_160306.jpg
    44.9 KB · Pregleda: 121
  • 20130728_160334.jpg
    20130728_160334.jpg
    50 KB · Pregleda: 109
  • 20130728_160344.jpg
    20130728_160344.jpg
    58.5 KB · Pregleda: 116
Posljednje uređivanje od moderatora:

fešk

Član
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
49
Re: Kuničarstvo

evo vručine uzimaju svoj danak,,danas mi se trebale kotititi 2 zečice po prvi put,,jedna nz bijela se okotila ali nije napravila gnijezdo niti se očupala,,ima pet komada,,pa cemo vidjet šta ce biti sa njima,,a
kalifornijska mi je malo prije imala srčani :( uginula je a i mali sa njom,,bila je ogromna :(
 
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

Ako nemaš nikakvog rješenja što se tiče temperature ,makar im uključi ventilator,ali nemoj baš da puše direktno u njih !
:(whew):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

evo vručine uzimaju svoj danak,,danas mi se trebale kotititi 2 zečice po prvi put,,jedna nz bijela se okotila ali nije napravila gnijezdo niti se očupala,,ima pet komada,,pa cemo vidjet šta ce biti sa njima,,a
kalifornijska mi je malo prije imala srčani :( uginula je a i mali sa njom,,bila je ogromna :(
Baš mi je žao.....:icon_sad:I mene je strah zbog ovih vrućina. NZ bijela treba se kotiti 1.8. a još nije napravila gnjezdo a i crna (3.8.) još ne pravi ......valjda će sve proći OK....
 

fešk

Član
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
49
Re: Kuničarstvo

ovo mi je škola sad,,nagodinu poslije 10.06 nema puštanja ženki dok neprođu vrucine,,jer im je ovo mucenje po ovim žegama se kotit!!!!!!nadam se da ce ti sve biti ok,,pozz
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Re: Kuničarstvo

baš su lijepi. takvi su i moji bili samo sam ih ja morala u gajbu stavljat jer mi je jednog mačak ubio. nažalost mačka mi je susjedov pas udavio. :(:(sweat):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Re: Kuničarstvo

pozdrav
trebam informaciju. da li ženki smeta ako je gajba u mraku? ženka mi ima termin 8.8. za okotiti ali joj je gajba (jedna strana gajbe) bila u lošem stanju pa sam morala zamijeniti tu stranicu no nisam znala dok ju nisam namontirala da će joj dosta mraka biti u gajbi. inače je gajba smještena u malo zamračenom dijelu garaže(nije direktno na suncu). ali kad (ako bude valjda hoće jer joj je to prvi okot) budem mlade odvojila razmišljala sam napraviti gajbe. samo ne znam ako bi od drva koje su daske najbolje da mi potraju gajbe?
 

Najnoviji postovi

Na vrh