• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo

Dobro , dobro dosta svađe :(
Kako ste krenuli budete si fiškale morali zeti :cool2:

Ja sam uvjek bio za to da se radi nekaj što ima smisla ili barem da to liči na posel.
Ljudi se mlate oko hobija i profita a to teško ide jedno uz drugo.
Pa tako i ušonje nisu uvjek onako kako smo željeli da bude.
ja sam tu ne kao početnik nego kao netko ko je u predsoblju i tek izuva šlape i vei bok susjedi ima li koga :(hi):

Kupio sam od tipa dvije "panonke" i eto ispalo je da je jedna haykum a druga panon , isto leglo razlika jako vidljiva i na vagi i na oku.
i što sad haykum okotila 4 ova sitnija ludara 11.
koju da otkažem ... :icon_axe: nema šanse tu su di jesu i moje su najbolje eto vam :(rofl):
Cjenu isto neželim komentirati duba se izgleda oselio sa foruma ili više nema živaca pravdati svoju kvalitetu i muku, trud. a ljudi umjesto da razmjene iskustva i da pomažu jedni drugima krenu sa hvalom i prepucavanjem:icon_e_surprised:
Ima natjecanja pa izvolite , dokažite se i hvalite.

Ja predlažm da ovo ipak bude forum za pomoć i sugestije :(wasntme):
Hvala!
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: Kuničarstvo

Dečki ne se svadit nije ljepo bolje mrzlo nekaj popit.

Dalje se slažem sa nikolom.
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Pametno zbore ova dvojica gore.....ajmo pomoći jedni drugima ako možemo....ostalo je nebitno !!!
 

Muhamed

Član
Tu od
6 Kol 2013
Poruka
43
Re: Kuničarstvo

Pozdrav za sve clanove foruma . Sokoro sam poceo da uzgajam kunice trenutno imam jednog muzijaka i dvije zenke rase panonski bijeli. Uveo bih jos jednu liniju pa neznam kakva je procedura za uvoz iz hrvatske u BIH?
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Najlakše će biti ako ih prošvercaš:(sweat): ili nabavi u BiH....:(wait):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo

kupi što manje i sretno preko grane. ako kreneš redovito ostariće dok ih prepapiraš.
ispod sjedala i bog ti pomogo:x:
 

boki72

Novi član
Tu od
27 Srp 2013
Poruka
9
Re: Kuničarstvo

u potpunosti se slažem da treba izbaciti križance i držati čistu rasu, jer i kod mene se pokazuje da je to puno isplativije
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Muhamed

Član
Tu od
6 Kol 2013
Poruka
43
Re: Kuničarstvo

Danas 31 dan od kakda se parila ženka panonka nepravi gnijezdo a stomak je vidno narastao
jede duplo više nego prije?
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Re: Kuničarstvo

Bit će za dan dva nemoj se sekirati.
LP exsa
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Re: Kuničarstvo

Ja stvarno nisam htio nikoga uvrijediti ili izazvati bilo kakvu svadu samo sam napisao ono sto mi se dogodilo.Ja sam tek pocetnik jer se bavim sa kunicima tek oko 8 mjeseci i jos trebam puno noga nauciti.Nadm se da se nitko ne ljuti na mene,vi ste mi stvarno svi jako jako puno pomogli i davali odgovore na moja pitanja koja nisam znao.Možda meni odgovara neka druga rasa,neznam.Evo iskreno neznam sta jos da napisem samo mi je ovo sad na pameti.
 

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
Re: Kuničarstvo

Bok ROBI
Nebi trebao radi toga biti u bedu pa nije se ništa ni dogodilo, niti nije bilo svađe
a niti mi se Fešk zamjerio. ispod je moj Gmail i mogo mi je odgovoriti i demantirati me no nije i ja se neljutim, mogu sutra snjim popiti kavu.
( kod mene vaga i gnjezda ne lažu - statistika je precizna )
Robi a kaj se tiče tebe probaj si nabaviti nekog kvalitnetnog mužjaka iz prvih
linija da nije več iskrižan po sto puta, dosta toga u leglu i kvaliteti ovisi o mužjaku
Več je pisano o tome treba stalno nabavljati novu krf.Kroz razgovore sam dobio saznanja da su se Šarci (mužjak ) pokazali dobra kombinacija za mješance pa probaj, ako nečeš prelaziti na čistu rasu. Probaj nešto promjeniti..
Budi svoj i nedaj se, još se buš ti svašta načital i nagledal. Bok
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Muhamed

Član
Tu od
6 Kol 2013
Poruka
43
Re: Kuničarstvo

Danas je 32 -gi dan od posljednjeg skoka mužijaka(prvi skok 08-07 drugi 09.07 poslije nije dala prići mužijaku ) vredili još držati kotilicu unutra kod ženke pošto niti pravi gnijezdo uđe u kotilicu i leži nevidim nikakvih znakova za okot ili da još saćekam???
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

sačekaj još dva-tri dana,nije rijetkost da nosi 34 dana!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Danas je 32 -gi dan od posljednjeg skoka mužijaka(prvi skok 08-07 drugi 09.07 poslije nije dala prići mužijaku ) vredili još držati kotilicu unutra kod ženke pošto niti pravi gnijezdo uđe u kotilicu i leži nevidim nikakvih znakova za okot ili da još saćekam???
Definitivno čekaj još dan-dva !!!:icon_weed:
 

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
Re: Kuničarstvo

Danas je 32 -gi dan od posljednjeg skoka mužijaka(prvi skok 08-07 drugi 09.07 poslije nije dala prići mužijaku ) vredili još držati kotilicu unutra kod ženke pošto niti pravi gnijezdo uđe u kotilicu i leži nevidim nikakvih znakova za okot ili da još saćekam???

budi strpljiv i dobro ti dečki vele sve je moguče do 35.dana
ako ne vidiš po trbuhu a morao bi probaj sa rukom po trbuhu
trebal bi osjetiti po cicama ako su natečene ili možda i mljeko
naljeva povuci malo za cicu . ovo sa razmakom od dva dana ti
nije nikakav test, trebao si probat za 5 dana
 

Muhamed

Član
Tu od
6 Kol 2013
Poruka
43
Re: Kuničarstvo

Pokušavao sam i nakon 5 dana od zadnjeg skoka i 10 dana nakon ali nije htjela da primi više samo je ciktala i bježala od mužijaka saćekam još 3 dana pa javim.
Hvala svima koji su odgovorili i pozdrav za sve ćlanove foruma .
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo

Da i moje se ponašale čudno, prvo su odbijali gospodina zeku a kad su i obavili bilo je to uz frktanje.
Kad je došlo do pravljenja gnjezda bilo je na jednu stranu posprema a na guzici istovara cirkusante.
Kao da su morela nešto za raditi pa nisu imale cajta za napraviti gnjezdo
Blesave do kraja !
Čekaj još malo, Pa javi!
 

Muhamed

Član
Tu od
6 Kol 2013
Poruka
43
Re: Kuničarstvo

Danas ženka za koju oćekujem da se okoti ( uparena 09-07) dobila proliv dao sam joj 1/2 od 1/4 tablete koja se zove Sulfaguanidin istucao sam u prah pomješao sa malo vode i dao špricom . To su mi dali danas u veteinarskoj stanici pa nadam se ako nije skotna da barem ne ugine od proliva. Inaće ženka 24- 08 puni 5 mjeseci.
Od hrane dajem Gebijeve palete mješam sa zobim i jećmom sjena po volji kukuruz nikako nejedu.
 

Muhamed

Član
Tu od
6 Kol 2013
Poruka
43
Re: Kuničarstvo

Da upario sam je sa 3,5 mjeseca ćitao sam na forumu ćinimi se da je Megi pisao da ženke panonca treba pariti između 3,5 i 4 mjeseca pslije se predebljaju pa teško ostaju skotne . Gebi sa 16% proteina plaćam 10 kg pakovanje 5 eura nešto možda menje koji cent ili u km 9,5. Ali eto i to da javim danas mi ženka uginula od proliva koji je inenada dobila tako brzo nemogu da vjerujem
 

Najnoviji postovi

Na vrh