• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo

Ima li netko kavez za prodati tovio bih 15 panonaca koje imam, kupovina mi nije jasna iz oglasnika , prodaje kavez navede svašta a onda veli ostala gajba samo gornja '''
ako radim od vibro pletiva i cjevi + žica okolo dođe me do 500kn 2X1Metar
koliko se tu realno može uglazbiti tovljenika i kako po dva ! ajde ženke i nekako ali zar se muški netuku i grizeyu :(shake):
Volim graditi ali ako je jeftinije i bolje kupio bi rabljeno a dobro samo neznam usporediti ,
Pozdrav
 

LONE81

Član
Tu od
30 Stu 2012
Poruka
61
Re: Kuničarstvo

Ima ti član foruma Smoky!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
Re: Kuničarstvo

Imam i ja ali predpostavljam da moj kavez nije zanimljiv zbog udaljenosti.
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo

Paaa:(blush): ovaj da!
trebao sam napisati ako ima netko oko Zg ili barem da nepotrošim 799kn na cestarinu i benzin :D:
Ali to nije sve ako mi kažete odmah koliko da napravim box-ova na 2X1 met.
i kojim dimenzijama dobit ćete još dodatna :D::D:
ili da mi okačite o ove silne traktore koji pokušavaju doći do Zagreba :drink:
I da znate da podržavam te ljude koji se bore za svoju poljoprivredu:icon_pidu:
 
D

DUKS II

Guest
Re: Kuničarstvo

robi ka@

Ako je to stvarna težina koju navodiš, a imali su određeni udio peleta u početku,onda mijenjaj i mužjaka i ženku,

Kod ishrane ženke koja doji male ne smiješ štediti,peleti 100% i uvijek puna hranilica,ona ti to višestruko vrati.
Šaka suncokretove sačme dnevno uz pelete ženki koja doji ....pa odvojiš male sa 30 dana sa min min 800 grama.

ti sad navodiš jabuke i travu :mur:
možda jabukovo sirće,travu zaboravi ,zamjeni ju suhom djetelinom.

prije parenja, pripremi i mužjaka i ženku..zob i AD3E.

:x:

nakon toliko stranica vraćamo se na osnove :x:


Žešćo

trava koja je provwnula ima više hranjvi vlakana i proteina negoli ista trava koja je suha
suncokret ženkama koje kote nije garancija da mladi dobivaju više na prirastu
zob nema nikakvu jačinu uvezi ishrane da bi povećao i poboljšao parenje
u tu svrhu služi peršin
vitamini AD3E imaju pozitivno djelovanje ali samo ako se daju sa vitaminom C koji vitamin E veže u organizmu itd itd
vitamin E je jako bitnan kod povećanja nagona kod parenja ali moj savjet je sada kad ima peršina u svakom vrtu i to u izobilju davati ga svježeg i to je dobitna konbinacija kod svih ženki koji teže ostaju skotne pogotove u ovo paklenom godišnjem dobu


Kod ovog gospodina očigledan je primjer kupovine grla koji nisu genetcki jaki tj kupovina u mutnom to je sad razlika kad kupiš kunića od poznatog uzgajivača i platiš ga 300kn i kad kupiš istog takvog kunića za 100 kuna na pijaci
mada nemora biti odlučujuća prevaga uzgajivač treba imati iskustva u toj rasi ili općenito poznavanje kunića

sad bi na kraju rekao i gospodinu kojeg si komentirao da nema računa kupovati sve pojedinačne sastojke za prehranu kunića dovoljno mu je kupiti kvalitetnu smjeseu moja preporuka " PEHRA " i da si nabavi solidne kuniće a ako ga zanimaju kalifornijski kunić preporučio bi mu da se posavjetuje za Smoky-em jer ih on dugo uzgaja
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

komentirati ovo ili ne : X:
-od učestalog prekrštavanja nika...
-izazivanja...
-demantiranja nepostojećih navoda (nikakav nagon za parenjem ne spominjem,nego zob-kao najkvalitetnija žitarica za kuniće,suha djetelina,vitamini,to je za dotičnog da popravi opće stanje svojih rasplodnih kunića)
-kakva kupovina u mutnom,(kuniće namjenjene za izložbe kupuješ od kunićara koji izlažu a kuniće za meso kupuješ od onih koji imaju dobre rezultate u tovu i točka",zapravo zarez" jer se dotičeš i ljudi koji hrane sa svojom smjesom a postižu odlične rezultate)
-preporuka PEHRA ??! daj postavi sliku deklaracije sa pakiranja i gdje se to može legalno kupiti jer ne nalazim nigdje po trgovinama?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
D

DUKS II

Guest
Re: Kuničarstvo

Dali vrijedi ulagati u nešto staro i loše " NEEEEE"
tako isto i sa lošim geneckim kunićem isto treba napraviti u lonac i gotovo najjednostavnije , zatim otići i kupiti ono što je DOBRO

Treba znati da nije nikakva nauka sastaviti samostalnu smijesu u ovo vrijeme hvala bogu na internetu ima ih stotine primjeraka .

Jednom sam rekao i iza toga stojim da svi vi koji imate hibride i " imate brzi prirast " i idealan omjer uloženog i dobivenog uz vlastitu smijesu svaka čast ali ja koji uzgajam Bečkog plavog kunića imam uspjeh koji ne zaostaje puno za vašim ( mislim na broj dana od koćenja do klanja ) imaš na forumu sliku moje hrane koje sam davao moji kunićima i ako se ne varam sastojke jer ne jedu čistu smjesu nikada

Što se tiče tvornice za izradu smjese PEHRA slobodno je potraži na internetu i vidjeti ćeš sastav smjese i sve što te zanima .
svoje kuniće kako za izložbu tako i za jelo ranim kobinacijom Pehre i svoje hrane jer je ne kupujem ( radi toga mi je povoljnije ; moj savjet svima koji uzgajaju kuniće a nemaju svoju hranu već je kupuju neka stave na papir koliko košta kupovna gotova smjesa a koliko pravita hrana )
Iz osobnog iskustva isprobao sam gotovo 80% smjesa koji se nalaze na tržištu Hrvatske i moja bi preporuka bila samo PEHRA
Jedino kod njih ima 5 vrsta smjesa za kuniće

Da demantiram pojam kunića za izložbu .
Kunić za izložbu uz sam izgled krzna i kakvoće krzna i ukupan izgled MORA IMATI IDEALNU TEŽINU u najčešćim slučaju to nije maksimalna težina ( tu težinu nije lako održavati ). Kunić da bi bio spreman što bolje za izložbu mora isto ko i kunić za tov postići što veću mišićnu masu u jednom djelu svog uzgoja koju će kasnije samo formirati i neznatno povećati .
Tako da ja sa svojim kunićima imam ciklus od okota do klanja 68-75 dana žive vage oko 3-3,5kg i ramstek mog kunića je 60-65%

Stojim kod toga da svako ima svoje mišljenje i da smo različiti .

Za kraj poručio bi gospodinu koji je imao problem sa Kalifornijskim kunićem da ne ulaže vitamine ni proteine neka napravi još jedno koćenje pa ako bude imao isti problem neka ih spakuje u lonac a sebi potraži nove jer je to rasa jako dobra za tov a kako sam rekao neka se obrati Smoky-ju po savjet vjerujem da će ti ga dati jer on je dugogodišnji uzgajivač kalifornijskog kunića i mislim da bi mogao znati skrivene tajne te pasmine i tko ima dobre kuniće za daljni uzgoj

Ispričavam se ako sam te uvredio ŽEŠĆO ali mislim da nisam imao namjeru jer nisam mogao šutiti na komentare kako ne valja zelena hrana itd itd
 

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
Re: Kuničarstvo

DUKS II sa ovom kilažom u ovom vremenskom roku se rijetki mogu pohvaliti, ja osobno nisam nikog čuo. Tako da ja sa svojim kunićima imam ciklus od okota do klanja 68-75 dana žive vage oko 3-3,5kg i ramstek mog kunića je 60-65%
 
D

DUKS II

Guest
Re: Kuničarstvo

dali je to sumnja ili misliš da lažem
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Sanja1212

Novi član
Tu od
9 Tra 2012
Poruka
29
on ne želi curu?!

imam mužjaka belgijskog orijaša, koji je spolno zrel (star je 2 godine)
prehrana, držanje, ... sve onakko kako bi i trebalo biti, ali ne želi se pariti!
ženka je kalifornijski kunić, (mirna - dobra nije kao naša gruga kunićka agresivka) i kada ju stavim kod njega ona njega "napada" pokazuje mu kako se to radi .... he he, a on ništa
postoji li hrana ili nešto što će mu povećati "potenciju"?
ostaviti ih skupa neko vrijeme da se "upoznaju" dan, dva ili ne?
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Re: Kuničarstvo

Uzmi batinu i počeši ga iza ušiju. Ako ti ga je žao, sjeti se ženke koja pati. :biggrin:
 
D

DUKS II

Guest
Re: on ne želi curu?!

imam mužjaka belgijskog orijaša, koji je spolno zrel (star je 2 godine)
prehrana, držanje, ... sve onakko kako bi i trebalo biti, ali ne želi se pariti!
ženka je kalifornijski kunić, (mirna - dobra nije kao naša gruga kunićka agresivka) i kada ju stavim kod njega ona njega "napada" pokazuje mu kako se to radi .... he he, a on ništa
postoji li hrana ili nešto što će mu povećati "potenciju"?
ostaviti ih skupa neko vrijeme da se "upoznaju" dan, dva ili ne?

Pogledaj dali opće ima jaja
Možda je bio dugo sa ostalim mužjacima u boksu ili si mu pripustio ženku koja nije bila spremna za parenje i koja ga je uštrojila tako da prvo pogledaj dali ima jajca
 

Sanja1212

Novi član
Tu od
9 Tra 2012
Poruka
29
Re: on ne želi curu?!

pripustila sam "zrelu" ženku, a što se reproduktivnih organa tiče sve je na svome mjestu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Sanja1212

Novi član
Tu od
9 Tra 2012
Poruka
29
Re: Kuničarstvo

Uzmi batinu i počeši ga iza ušiju. Ako ti ga je žao, sjeti se ženke koja pati. :biggrin:

da, samo nije mi lako to učiniti, jer s ga zavoljela, dvgje godine ga imam, možda sam ga i razmazila pa odbija cure :(wait):
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Re: Kuničarstvo

Evo ja sam bas danas poklao cistokrvne kalifornijske stare tri mjeseca i tri komada su imali kad sam ih zaklao 1 kilu tocno a ostali sest komada nisam jer su pre slabi pa sam ih ostavio da malo dobiju na kilaži. I rijesio sam se jednom muskoga kalifornijsko odraslog i bio je težak tocno dvije kile cistoga mesa. Sad imam jedno leglo pa cu vidjeti kako ce napredovati.
 

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
Re: Kuničarstvo

DUKS II dali je to sumnja ili misliš da lažem
Ma ne samo ja nisam u toj starosnoj dobi uspio utoviti preko 2,60kg a i svijestan sam da je važno koliko ih je u leglu itd.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Kuničarstvo

Pozdravljam sve kunićare.. Novi sam u ovoj temi...Ovih dana dobiti ću muškog i ženskog kunića i želio bi se malo početi baviti sa kunićima ,ali samo za vlastite potrebe... Kuniće planiram držati vani,pa me zanima jel oni mogu podnašati niske zimske temperature ,pošto sam ja iz Like ponekad se zna spustiti temperatura i do -30....I dali ima netko neku ideju za izradu kunićnjaka planiram držati 2-3 ženske i muškog, kolike su potrebne dimenzije sa stambeni prostor jednoog kunića i prostor za tovljenje mladih,pa si budem pokušao nešto skicirat...
 
D

DUKS II

Guest
Re: Kuničarstvo

DUKS II dali je to sumnja ili misliš da lažem
Ma ne samo ja nisam u toj starosnoj dobi uspio utoviti preko 2,60kg a i svijestan sam da je važno koliko ih je u leglu itd.

Bilo koju rasu da držiš (bolje rečeno bilo koju životinju) genetsko porijeklo je jako bitno.
Moje ženke kote u prosijeku 8 komada i idu ko iz vode
ako se baviš sa uzgojem ili poznaš kojeg uzgajivača sam će ti reći koliko je bitno imati tz. svježu krv i još da je genetcki potkovana idealno

bitno je naći ono što ti fali a ima načina izvlačenja najbolje linije koju imaš par kombinacija ali o tome drugi put
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

Bilo koju rasu da držiš (bolje rečeno bilo koju životinju) genetsko porijeklo je jako bitno.
Moje ženke kote u prosijeku 8 komada i idu ko iz vode
ako se baviš sa uzgojem ili poznaš kojeg uzgajivača sam će ti reći koliko je bitno imati tz. svježu krv i još da je genetcki potkovana idealno

bitno je naći ono što ti fali a ima načina izvlačenja najbolje linije koju imaš par kombinacija ali o tome drugi put

duks@
tebi je izgleda bitno da popuješ i da lobiraš za bečke plave...ok.... imaš pravo pisati što hoćeš dok ne vrijeđaš nikoga itd...!
sad ti nije jasno zašto je uskok ostao iznenađen težinom tvojih kunića.....svi koji su to pročitali nije im jasno i nikad im neće biti jasno da uzgajaju kuniće i 100 godina !!!!
a što se tiče uskoka (nisam njegov odvjetnik) čovjek ima odlične rezultate u kunićarstvu i zna znanje,ima dobre savjete itd..
žao mi je što su se isključili smoki,hrvach,marinsisak..ii drugi
pozdrav
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Kuničarstvo

Dali netko ima za prodat skotnu zecicu tamo negdje iza 01.09 jer je nastamba u izradi pa mi treba za tada...
 

Najnoviji postovi

Na vrh