• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

veni

Član
Tu od
17 Velj 2013
Poruka
50
Re: Kuničarstvo

i kod nas se slabo vjeruje kuniću kad moraju dati novce,cijena kunića varira od 30 do 45kn što znači raspon od 15kn a odojak,janjetina i teletina je u rasponu od 2do3kn razlike tak da nema neke isplativosti, dabio prodaje po 35kn jer ima svoju hranu dok netko tko kupuje gotovu smjesu ne isplati mu se prodati ispod 45kn da bi zaradio a ne samo da se pokrije troškove. cijena bi trebala biti ista ako ne samo kunu dvije razlike kao kod odojaka,janjetine,piletine itd. ovo od 15kn je previše ak imaš svoju hranu dapače više zarađuješ a ne još spuštaš cijenu.kod odojaka ista stvar netko hrani kupovnom smjesom netko miješa svoju smjesu al u konačnici je jedna cijena ili 2 kn razlike.tak da ovo sa kunićima nema smisla.moj primjer mi je bio da kad sam kupcu iz zagreba rekao cijenu od 45kn što mislim da je realna cijena on mi je na moju cijenu rekao ja kupim u popovači po 35kn!netreba podcjenjivati svoj rad i trud jer stvoriti kunića nije lak posao kak se to nekome čini puno živaca i truda i kuna za kvalitetnu ishranu od sijena,žitarica i ozbiljnije peleta a da nepričam o kvaliteti mesa i zdravoj prehrani!!
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Ja ih imam radi sebe i mojih najmilijih, baš me briga što je nekome puno dati 35-45 kn.....Svako ko kupuje puno mu je, a onaj koji prodaje malo mu je....:(wait):
 

veni

Član
Tu od
17 Velj 2013
Poruka
50
Re: Kuničarstvo

i ja ih imam više za sebe nego za prodaju zato što je to hobi niš ozbiljnije se baš i neisplati....šteta što je tako
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Kuničarstvo

Veni sve mi je jasno sto pricas u trgovini sam gledao kunici koštaju i 60 kn.. Ali kad svi znamo kakva je kupovna moc u Hrvatskoj i stavljao sam cijenu od 50 kn po kg pa nisam prodao niti jednog ,dapače imam svoju hranu ali oko proizvodnje hrane za vlastite potrebe treba isto uložiti da bi mogao ubrati plodove... Ja sam stavio cijenu po kunicu 35 kn za kg da bi naravno bio u plusu i eto imam za sada sve prodano,ali hranim isključivo bez ikakvih koncentrata i zbog toga mi je jeftinija proizvodnja mesa kod mene jedna vrećica koncentrata za kunice kosta 50 kn i takva proizvodnja nebi mi se definitivno isplatila...Tko nema mogucnost za proizvodnju vlastite hrane mislim da se kunicarstvo u smislu proizvodnje mesa u većim količinama definitivno ne isplati...
 

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
Re: Kuničarstvo

Moj primjer mi je bio da kad sam kupcu iz zagreba rekao cijenu od 45kn što mislim da je realna cijena on mi je na moju cijenu rekao ja kupim u popovači po 35kn!

Ma super dečki borite se sa prodajom !
A sami si rušite cijenu , znam da je teško i da ljudi nemaju novaca ali opet nejedu svaki dan meso kunića. Kad je meni lik rekao da je cijena visoka (45 kn.) da ima i po 30 Kn. a ja mu velim nemoguče ma di toga ima, a on ko iz topa u Osijeku,odlično nemojte to propustiti odma odite u Osijek. Da ali malo mi je to daleko reče On, a ja njemu nema veze ali ipak je po 30 Kn. bilo je Hmmmmm.....
Od onda uzima redovito i plača uredno po 45 Kn. i nije mu visoka cijena.
Inače ma da je i cijena 35 Kn. i da sve kupuješ od sijena hrane još uvjek ti je
RUC- 50% po kili, ali ako dignu cijenu peleta žita a ti mu nakon toga veliš čuj cijena je veča opet bude, ali ima u Popovaći ( pa odi u Popovaču)
Budite ustrajni i Vi diktirajte cijenu !!!!!! ili neka si sami hrane....
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Re: Kuničarstvo

Moj primjer mi je bio da kad sam kupcu iz zagreba rekao cijenu od 45kn što mislim da je realna cijena on mi je na moju cijenu rekao ja kupim u popovači po 35kn!

Ma super dečki borite se sa prodajom !
A sami si rušite cijenu , znam da je teško i da ljudi nemaju novaca ali opet nejedu svaki dan meso kunića. Kad je meni lik rekao da je cijena visoka (45 kn.) da ima i po 30 Kn. a ja mu velim nemoguče ma di toga ima, a on ko iz topa u Osijeku,odlično nemojte to propustiti odma odite u Osijek. Da ali malo mi je to daleko reče On, a ja njemu nema veze ali ipak je po 30 Kn. bilo je Hmmmmm.....
Od onda uzima redovito i plača uredno po 45 Kn. i nije mu visoka cijena.
Inače ma da je i cijena 35 Kn. i da sve kupuješ od sijena hrane još uvjek ti je
RUC- 50% po kili, ali ako dignu cijenu peleta žita a ti mu nakon toga veliš čuj cijena je veča opet bude, ali ima u Popovaći ( pa odi u Popovaču)
Budite ustrajni i Vi diktirajte cijenu !!!!!! ili neka si sami hrane....

Ovo potpisujem u potpunosti,za sve proizvode na seljačkom gospodarstvu!!!!!!
 

Muhamed

Član
Tu od
6 Kol 2013
Poruka
43
Re: Kuničarstvo

Ja od 30 komada koji pune za par dana 3 mjeseca uspio sam samo 3 prodati sa starosti od 1,5 mesec za 7,5 eura po komadu jednog pokloniti tako da sada imam 26 za klanje ja sam jedem djeca neće žena ni govora ali eto iz ljubavi držim imam 4
rasplodne ženke i 2 mužijaka tako da imam 2 linije žao mi smanjiti a slabo se može šta prodati.
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo

Za cjenu je tako kako si ko odluči ja prodajem po 45 a ako netko uzme 5-6kom onda dajem po 40. ispod toga nedam i ma što drugi rekli .
Kupujem kod čovjeka pelete i on veli da prodaje po 40 znači Zagreb je uglavnom 40 i više.
Moji su 3-3,5mjeseca i čisti oko 2 kile bez iznutrica to ubacim gratis znači 80kn zeka.
sve kupujem i uživam u hobiju i gulašu,paprikašu i pečenom ...

Uglavnom velim ovima što traže jeftinije da ima super smrznuti španjolci od kile po 55kn u trgovini pa neka uzme taj je 25kn jeftiniji od mojeg pa neka si kupi krumpira i puno jakih začina da ubije smrad smrznutog zeca od prošle godine :icon_lol:
 

huzjak

Novi član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
29
Re: Kuničarstvo

Ja bi moli dami neko pojasni razliku između Hila i Kalifornijskog kuniča ?????
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Hyla je hibrid dobiven krizanjem, selekcijom kalifornije i nz.bijelog ...
vec je bilo govora o tom
 
O

Okrosa

Guest
Re: Kuničarstvo

Bok! Novi sam na forumu! Dali mi netko može reći kada pariti po prvi puta HYCOLE kuniće! Hvala
 

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
Re: Kuničarstvo

Bok! Novi sam na forumu! Dali mi netko može reći kada pariti po prvi puta HYCOLE kuniće! Hvala

Pozdrav i dobro došao !
Po preporuci Hycole-kunići parenje ženki može početi sa 16 tjedana starosti
ili težina (odprilike) oko 4 kg. A kod muških se preporuča početak parenja sa 18 tjedana starosti.
 

Muhamed

Član
Tu od
6 Kol 2013
Poruka
43
Re: Kuničarstvo

Dali se vama dešava ako je veliko gnijezdo da salbo napreduju evo kod mene leglo 11 kom 3 mjeseca starosti 2,300g prosjek druga ženka njena sestra okotila 9 kom najmanji 2,600 najveći 3,300 neznam zašto tolika razlika ista hrana dali je do broja u leglu od istog su mužijaka ?????
 

huzjak

Novi član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
29
Re: Kuničarstvo

Čito sam na forumu za grijanje kotilice uz pomoč žarulje kad je jako hladno mene interesira dal to funkcionira i jel može žarulja se staviti iznad kotilice???
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Dali se vama dešava ako je veliko gnijezdo da salbo napreduju evo kod mene leglo 11 kom 3 mjeseca starosti 2,300g prosjek druga ženka njena sestra okotila 9 kom najmanji 2,600 najveći 3,300 neznam zašto tolika razlika ista hrana dali je do broja u leglu od istog su mužijaka ?????

to ti je normalno,kak je već rećeno "Nek' su živi i zdravi"

Čito sam na forumu za grijanje kotilice uz pomoč žarulje kad je jako hladno mene interesira dal to funkcionira i jel može žarulja se staviti iznad kotilice???

funkcionira,al znači gore kotilica ne može biti zatvotena (ak imaš drvene kotilice),
kod mene je to ovak bez kotilica



(Powered by frubar.net)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

rokovci

Novi član
Tu od
1 Sij 2014
Poruka
14
Re: Kuničarstvo

danas mi se dvije zecice okotile a vani snjeg do koljena i zima ono prava.....nadam se da se nece posmrzavat...kotilicu sam pokrio dekom dosta je dlake nacupala e sad samo da izdrze
jedna 8 komada druga 6
 

Najnoviji postovi

Na vrh