• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

mare

Član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
65
Re: Kuničarstvo

Miki007 Mozda ce ti zvucati glupo ali listovi kupine pomazu za zaustavljanje proljeva 100% provjereno!!
Dok se ne naviiknu na zelen daj im pokoji listic svaki dan
 

Bosko

Član
Tu od
18 Tra 2014
Poruka
87
Re: Kuničarstvo

Daješ peleta za laktozu to ti je za bolju mlječnost to se daje zečici 5dana prije okota pa do 25 dana a tada mali zečići dobivaju pelete sa antibiotikom i dalje ostaju sa majkom da sisaju sve do 5-6 tjedana staristi te se tada odbijaju. Što se tiče staroga kruha to ne dajem kunićima nego ili su peleti ili mješavina zrna koju sam pravim i suha djetelina.
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

vidim da prićate o peletima ja svojima kolifornijskima dajem jedan obrok pelat ,a drugi dajem jećam ,a što se tiće mladih nakon odbića dajem im jedno mjesec dana pelet a, onda im mješam sa jećmon i tako ih haranim već jedno 6 mjeseci otkad sam nabavio kalifornijske i nijedan mi mladi još nije krepao
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Jučer mi se jedna od kalifornijki počela pripremati i praviti gnijezdo te se očerupala iako po mome računanju ima još bar 10 dana do koćenja. Što da radim da li su to znaci lažne skotnosti te da ju ponovno pripustim ili da pričekam još tih 10tak dana?
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Jučer mi se jedna od kalifornijki počela pripremati i praviti gnijezdo te se očerupala iako po mome računanju ima još bar 10 dana do koćenja. Što da radim da li su to znaci lažne skotnosti te da ju ponovno pripustim ili da pričekam još tih 10tak dana?

Moja zečica orijaš se isto tako očerupala i napravila gnijezdo prije desetak dana,a trebalo bi da se okoti oko 04.6.Prilično je krupna pa ne znam da li je debljina ili skotnost,tako da ću morati sačekati,jer nemam mužijaka.Njena majka je napravila gnijezdo iste noći kada se i okotila,tako da nema pravila.Da sam na tvom mjestu,ja bih je probala staviti opet kod mužijaka,nemaš šta izgubiti.
 

JosipO

Član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
58
Re: Kuničarstvo

Saćekaj kad ožive mali u njoj i osjetiš da se miču ona se počnu čupati ..to se desilo i meni ali je sve bilo u redu!!! Pozzdrav!!!:(happy):
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Kada se može osjetiti da se mali miču?

Neka te ne zavara kretanje vode po crijevima.Ja sam kod svoje ženke bila ubijeđena da se mali miču,jer kada se zagledaš u stomak koža i dlaka se izdižu,baš kao da se mladi pokreću.Niko sretniji od mene,a onda razočarenje.Veterinar mi je rekao da to čini voda u crijevima tako da ja više i ne gledam u stomak.Ni na dodir nisam ništa osjetila,tako da ovaj put samo čekam pa šta bude.
 

maliodpalube

Član
Tu od
30 Lis 2012
Poruka
134
Re: Kuničarstvo

Nigdje ne nalazim nijedan post o štavljenju krzna kunića. Štavi li itko od vas kožice i kakva su iskustva? Linjaju li se?
 

Bosko

Član
Tu od
18 Tra 2014
Poruka
87
Re: Kuničarstvo

Jučer mi se jedna od kalifornijki počela pripremati i praviti gnijezdo te se očerupala iako po mome računanju ima još bar 10 dana do koćenja. Što da radim da li su to znaci lažne skotnosti te da ju ponovno pripustim ili da pričekam još tih 10tak dana?

Nemoj date brine što ti je zečica počela ranije gnijezdo.Neke će ga napraviti 10 dana ranije a neke 1-2 dana ranije a neke isti dan kada se kote.Vidim da ne vodiš evidenciju kada si pripustio zečicu i kada se koti jer kažeš da ima još barem 10 dana do koćenja. Bolje ti je pričekati tih 10 dana nego puštati zečicu pod zeca jer ako je skotna a ti je pripustš mogu mladi pocrkati u njoj.
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Nemoj date brine što ti je zečica počela ranije gnijezdo.Neke će ga napraviti 10 dana ranije a neke 1-2 dana ranije a neke isti dan kada se kote.Vidim da ne vodiš evidenciju kada si pripustio zečicu i kada se koti jer kažeš da ima još barem 10 dana do koćenja. Bolje ti je pričekati tih 10 dana nego puštati zečicu pod zeca jer ako je skotna a ti je pripustš mogu mladi pocrkati u njoj.

Ma vodim ja evidenciju pripuštena je 12og prošlog mjeseca ali kažem bar desetak dana radi toga što skotnost varira od 28 do 32 dana.Budem je najvjerojatnije ostavio na miru još tih par dana pa će mo vidjeti.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo











(Powered by frubar.net)


evo koja sličica nz.crveni,panonka,kalifornija,nz.bijela
 

maliodpalube

Član
Tu od
30 Lis 2012
Poruka
134
Re: Kuničarstvo

Konačno došla ponuda za hajkome iz Mađarske:

We can offer you the following:
Parentstock Female CD, 10 weeks old, vaccinated, 20 € / pc + VAT
Grandparentstock Female D, 10 weeks old, vaccinated, 80 € / pc + VAT

Parentstock male xxl, 12 – 15 month old, vaccinated, 60 € / pc + VAT
Parentstock male xxl, 12 – 15 week old, vaccinated, 120 € / pc + VAT

females and older males are allways aviable, young males only 4 times a year.

You can pick up the animals in Kartal, near Budapest. Please inform us at least 1 week in advance.

In the meantime I remain with my best regards


Ako uzmem 6 ženkica i dva mužjaka (3+1, 3+1 odvojene krvne linije da mogu prodavati i za priplod) i to roditeljsku generaciju, to mi je, s porezom cca 300 €. Plus put do Budimpešte.
Čačkao sam malo po netu i što se tiče prirasta i randmana, razlika između hajkoma i kalifornijskog je za mene zanemariva. Naravno, da radim farmu od 200 kunica, onda to ne bi bilo zanemarivo, ali za moje male potrebe... Barem mi se tako čini. No, velika je razlika u broju mladih u leglu. S druge strane, kalifornijski su znatno jeftiniji, dobavljivi na puno mjesta i kasnije neće biti problem krvne linije. Sudeći prema oglasnicima, rašireni su po cijeloj RH. Sve u svemu, u nedoumici sam. Hajkomi ili kalifornijski, pitanje je sad...
 

maliodpalube

Član
Tu od
30 Lis 2012
Poruka
134
Re: Kuničarstvo

NZL bijeli i bečki plavi su za mene zakon !!!

Pa da... kod čistih rasa uvijek možeš ostavljati birane mlade ženke za daljnji uzgoj. Kod hibrida baš i ne možeš... To je još jedna prednost čiste rase. Pažljivim odabirom kroz generacije možeš poboljšavati svoj genetski materijal (barem u teoriji), a kod hibrida je svaka sljedeća generacija sve lošija i lošija.
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

Pa da... kod čistih rasa uvijek možeš ostavljati birane mlade ženke za daljnji uzgoj. Kod hibrida baš i ne možeš... To je još jedna prednost čiste rase. Pažljivim odabirom kroz generacije možeš poboljšavati svoj genetski materijal (barem u teoriji), a kod hibrida je svaka sljedeća generacija sve lošija i lošija.

:eek:: mijenjaj nick u "kapetan duge plovidbe"
 

Najnoviji postovi

Na vrh