• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Lan@

Član
Tu od
4 Tra 2012
Poruka
61
Prekopala sam maloprije cijelo gnijezdo,na srecu za sada su svi živi. Izgleda da ih sve doji. Inace ta panonka mi je najbolja zecica, jako je mirna i naucena na kontakt. Do sada je uvijek imala oko 10 svojih mladih, asad ih hrani 16. Samo se brinem da joj nije puno.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Najvažnije je da dobiju dlaku i progledaju. Znaš i sama da svima ne može dati odjednom sisati pa postoji mogučnost da svaki puta samo dobiju najjači . Ovi koji su najslabiji nemogu nikako doći na red i jednostavno otpadnu . To je tako kad se čovjek umiješa u prirodu.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kninquin nemoj stavljati te uznemirujuće fotografije jer možeš dobiti do godine dana zatvora. Nije mi jasno kak mu pustiš krv.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Kninquin nemoj stavljati te uznemirujuće fotografije jer možeš dobiti do godine dana zatvora. Nije mi jasno kak mu pustiš krv.

Uznemirujuće fotografije?
"Sve o uzgoju domaćih životinja u svrhu dobijanja proizvoda za ljudsku ishranu kao što su meso,itd....."- bez mrtve životinje nema mesa!! Ali hvala na savjetu.
Nakon omamljivanja pustim im krv presjecanjem arterije na području vrata! Ostalo po "normi"- koža, iznutrice i odmah ga izrežem dok je na kukama! Cca.5 minuta i onda slijedeći!
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Kninquin nemoj stavljati te uznemirujuće fotografije jer možeš dobiti do godine dana zatvora. Nije mi jasno kak mu pustiš krv.

:icon_scratch: a kak ti čistiš kuniće ...?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Malo mi je na slici bilo čudno jer mi se čini da je još sa glavom tj. da mu nije puštena krv. Ja imam svoj sistem koji sam naučio još od dede koji je bio lovac. Životinju lagano uzmeš iz gajbe i kod panja ju uloviš za zadnje noge i omamiš udarcem iza ušiju i što brže odsjećeš glavu. Kad iskrvari objesiš ju za zadnje noge itd. Postupak između omamljivanja i puštanja krvi ne traje niti deset sekundi. Mislim da je to najhumanije za životinju i najbolje za meso. Ako vidim kod nekog da je meso onako crveno plavo znam da životinja nije dobro iskrvarila. Pošto glavu i iznutrice dajem psu ovo je najbolji način. Sve drugo što sam gledo na yutubu je sporije i samo mrcvarenje no svako ima svoj sistem. Priznajem da neznam ogulit u komadu sa glavom makar bi mi to na vagi donjelo korist.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
robelar-tako i ja radim i glavu odmah odsijecem. Mislim da je svi odsijeku prije ili kasnije. Bas nikad nisam vidio nekoga da glavu ostavi.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kuniće sa glavom sam viđao smrznute u trgovačkom centru , a i kod nekih mesara privatnika. Kad izračunaš na recimo deset komada glave , jetra , pluća i bubrege koje dam psu i mačkama nabere se i odrazi na konačnoj zaradi.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Meni se je danas okotila zenka ona sa slike. Niti trbuha niti pripreme za gnijezdo mrsava i na kraju 6 konada jako lijepih. Ja ne vjerujem a pario sam je 20.2. Vec sam je mislio pripustiti jucer. Totalno me iznenadila. Jucer pocela navecer ludacki skupljati slamu i danas stvarno veliko iznenadenje. Jedan je crni a ostali prekrasni. Ja sam u šoku.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ja uvijek očistim sa glavom jer ne volim davati životinjama svu onu dlaku! Kad je očišćen kompletno, onda odsječem glavu i režem ga na komade dok još vjesi...
I moji isto uvijek iskrvare "pošteno"!
 

matimar

Novi član
Tu od
29 Sij 2014
Poruka
27
Kod mene se jučer okotila Hajkomka parena sa Hilom okotila je 15 komada, to joj je 4 okot do sada je 12 komada u leglu bez problema othranjivala
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Moja zecica koja se je okotila je uzas. Jako je divlja i nepovjerljiva,prvi joj je okot pa je nervozna. Jucer navecer sam ih isao pogledati i bilo je uzas. Oni su se poceli komesati ona pocela divljati po gajbi skakati po njima oni cvije kako ih gnjeci. Definitivno ih ne mislim gledati neko vrijeme. Njoj treba sad mir i nediranje.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Nije ti ni to rjesenje,da ne kontroliras leglo.. Nek ti jedan ugine,za dva dana ti je kuga i kolera u gnijezdu. Fino zatvoris kotilicu da nemoze unutra,zenki malo zelenoga,jabuke i slicno i polako vidis sta je...
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Evo jesam,sad sam bio kod njih. Izvadio sam zenku van u gajbicu njih nabrzinu pogledao i za sad je sve ok. Vratio je unutra i izasao iz stale da se ne uznemiri.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kod panonskih još nisam imao ženku koja bi bila divlja , htjela ugrist ili da ne bi dala dirat odma mlade. Isto tako i mužjak. Valjda su im u tim labarotorijima odstranili gen agresivnosti.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Uzmi si šarca pa ces vidjeti sta je mirnoca. Muzijak mi je ok stvarno mazan ali zenka pit bull.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Uzmi si šarca pa ces vidjeti sta je mirnoca. Muzijak mi je ok stvarno mazan ali zenka pit bull.

Mužijaci šarca su uvijek mirni i mazni, a ženke baš i ne! Zato si sam vršiš odabir i ostavljaš samo one ženke koje su od mirnih majki! Meni je uvijek bilo najvaznije imati psihički stabilne zečice, sa što je moguće manje "divljeg instinkta", a da budu dobre i brižne matere!
 

Najnoviji postovi

Na vrh