• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Potražnja za orijaškim šarcima je za mene jednostavno postala nerazumljiva! Imam nekoliko mladih za prodati i to je oglašeno na njuškalu, ali u zadnje vrijeme svi hoće već skotne zečice! Jučer mi kaže otac da je neki čovjek naručio 2 para mladih i došao po njih, a kad je vidio odrasle navalio da bi uzeo jednu skotnu ženku i gotovo-čovjek ne odustaje! Pošto one nisu bile za prodaju, tata mu veli 500 Kuna u nadi da to neće nitko platiti, a on odmah za novčanik i plati! U roku 5 minuta ostavio čovjek 1300 Kuna! Do sad još nisam prodao (u ovom slučaju moj otac!) u jednom danu 5 kunića za toliko novaca! meni još za ne povjerovati! Ali nije loše, odmah od toga kupio 20 vreća peleta i naručio još jednog zecana ovdje u Njemačkoj! Sad sam miran preko mjesec dana s hranom....
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
20170331_101340.jpg


Evo mojih ljepotana. Pre pre slatki su
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Super pa ljudi hoce platiti realne cijene za skotne kunice. I ja kad sam zvao za skotnu zecicu sarca isto tako je bila cijena od 400-500 kuna.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Moji kunići
 

Prilozi

  • 20170322_171621.jpg
    20170322_171621.jpg
    37 KB · Pregleda: 56
  • 20170322_171723.jpg
    20170322_171723.jpg
    40.7 KB · Pregleda: 45
  • 20170322_171728.jpg
    20170322_171728.jpg
    39.6 KB · Pregleda: 49
  • 20170322_171835.jpg
    20170322_171835.jpg
    42.8 KB · Pregleda: 50
Posljednje uređivanje:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
robi ka....
Stvarno su prekrasni, samo da ih ne urugamo s toliko hvale!! Baš imaju super šare i jaku pigmentaciju!!
Samo tako dalje!!!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
20170331_101340.jpg


Evo mojih ljepotana. Pre pre slatki su
Ovaj lijevi mi se sviđa! Kad iziđe iz gnijezda pošalji mi sliku, možda i sklopimo neki posao, meni je svejedno jel muško ili žensko ako su šare dobre!
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Malci su danas krenuli po gajbi a zecica samo skace oko njih.Budem ih malo bolje poslikao sad koji dan. Cetri su super pigmenta i sara jedan crni a jedan nema ni jednu tocku ni sa jedne strane.

robelar-koliko su stari
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Malci su danas krenuli po gajbi a zecica samo skace oko njih.Budem ih malo bolje poslikao sad koji dan. Cetri su super pigmenta i sara jedan crni a jedan nema ni jednu tocku ni sa jedne strane.

robelar-koliko su stari

Od toga bez točaka nemoj ništa ni očekivati, to je bjeliš i možeš smatrati uspjehom ako preživi! Crni će pri klanju biti najteži, a imati najmanji randman!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Stari su pet i pol mjeseci. To sam si mislio ostavit al su mi nekak prekratki a zdepasti , nešto kao novozelandski tip.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ako netko hoće zamijenit imam mužjaka starog dva mjeseca otac šarac majka orijaš .Nudim i muškog iz konbinacije otac hajkom, majka panonska , starog četri i pol mjeseci. Mjenjam ih za par čistokrvnih kalifornijskih ili panonskih nebitno koliko su stari. Ponude preko PP . Hvala.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Sta je sa travom? Dali je vi davate? Koliko ona treba ostajati da bi je kunici jeli da ne uginu? Ja danas pokosim a sutra davam jer ona nesmine biti rosna ili sparna. Dali se ona moze davati odmah nakon branja?
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Sta je sa travom? Dali je vi davate? Koliko ona treba ostajati da bi je kunici jeli da ne uginu? Ja danas pokosim a sutra davam jer ona nesmine biti rosna ili sparna. Dali se ona moze davati odmah nakon branja?

ja sam počeo davati travu taman je dovoljno narasla da je mogu lagano kositi.
Uvijek dajem sviježu travu,ako je kunič navikao na zeleno neče uginut od svježe trave!!!
Pripazi kad davanja odstajale trave jer se upravo ta trava dobrano upari pogotovo ako ju staviš u sepet,košaru...znat češ kad osjetiš da je znatno toplija od okoline,s takvom nemoj riskirat.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
A joj robi takva ti je najgora za hranit. Niti je suha. Niti friska. Nakosi i daj im svjeze. Moze biti i mokra i rosna, samo da nije sparena (povenuta), nista im nece smetati.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Meni su bas svi rekli da se nesmije trava davati odmah da mora ostajati. Bas sam sad iznenaden. Budem im onda davao tako svjezu jer je po meni puno bolja i zdravija ali reko da se ne pravim pametan ja ju ovijek ostavim preko noci. Dobro da sam pitao. Puno hvala na pomoci:icon_thumright:
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ako netko prodaje dvije različite linije mladih kunića to bi onda značilo da on ima četiri različite ili ?
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Pa sta to nebi znacilo da ima dva muska i dvije zenke koji nisu u srostvu i to su dvije linije,sta ne?
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Dvije linije znači da se posjeduju najmanje dvije ženke i dva mužijaka koji međusobno nisu u nikakvom krvnom srodstvu! Naravno da se može imati više ženki, ali to ostaju dvije linije sve dok su u kuničarniku samo dva mužijaka! Ni ženke ni mužijaci međusobno ne smiju biti u srodstvu (2 brata/dvije sestre i sl.) i tada se dobivaju mladi koji se mogu međusobno pariti i davati potomke bez opasnost incesta!, sve ostalo su kombinacije unutar dvije linije! Zbog toga je važno redovito mjenjanje mužijaka! Znači koliko linija uzgajaš, toliko linija proizvodiš! Jako jednostavno.
 
Posljednje uređivanje:

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Mislim da su obadva odg tocna. Jer ako sam ja uzeo od jednog covjeka njegovu zenku to je njegova jedna linije tako i sa ostalim kunicima. Tako ubiti ja imama dvije zenke i dva muzijaka to znaci da sam uzeo od cetvero ljudi njihove linije i da imam cetri linije i kad ih budem pario dobit cu svoje dvije linije.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Mislim da su obadva odg tocna. Jer ako sam ja uzeo od jednog covjeka njegovu zenku to je njegova jedna linije tako i sa ostalim kunicima. Tako ubiti ja imama dvije zenke i dva muzijaka to znaci da sam uzeo od cetvero ljudi njihove linije i da imam cetri linije i kad ih budem pario dobit cu svoje dvije linije.
Upravo to je ono što sam ja naveo, jedina razlika je što ti u tom slučaju nemaš 4 linije kunića, nego kuniće IZ 4 linije! To ti je "MUSS" ako želiš imati 2 linije kunića! U nikakvom drugom slučaju nemaš 2 linije kunića!
Kod svih životinja je isto, pa tako i kod kunića!
 

Najnoviji postovi

Na vrh