• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Evo moj mješanac šarca i orijašice sa četri mjeseca nagurao na 2,80kg. Ima stalno smjese i ječma kao i sve drugo . Kad gledam sama kost i koža.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Kako mislis svakoga posebno, da li si mislio odvojiti muske i zenske. Kada ih imam po 15 nemam ih gdje odvojiti toliko. Hvala

bitno ti je da odvojiš mužijake od ženki sa 3 mj.i dalje če se oni tuči ali bit če to puno manje.
naravno da ih ne možeš sve zasebno odvojiti ako nemaš profi kaveze ali se ne moj s tim ni zamarati.
isto tako neče ti s 3 mj.biti za klanje ako nemaš određene sorte i ishranu ali opet ni s tim se ne zamaraj.
e da ali sa 4,5mj.(maximalno) bi trebali biti za hladnjak....
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Kako mislis svakoga posebno, da li si mislio odvojiti muske i zenske. Kada ih imam po 15 nemam ih gdje odvojiti toliko. Hvala

Sve ti je kolega jimmy lijepo objasnio! Odredene rase ni ne možeš držati u tim krletkama sa žičanim podom! Samo odvoji muške i ženske i nek imaju dosta prostora za "trkanje" i ne će biti problema nakon što uspostave međusobnu dominantnost!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Moj šareni zec
 

Prilozi

  • 20170417_115454.jpg
    20170417_115454.jpg
    45.2 KB · Pregleda: 38
  • 20170417_115506.jpg
    20170417_115506.jpg
    44 KB · Pregleda: 36
  • 20170417_115511.jpg
    20170417_115511.jpg
    44.3 KB · Pregleda: 36
  • 20170417_115520.jpg
    20170417_115520.jpg
    47.2 KB · Pregleda: 36

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
image-0-02-05-27aa70f0336c7a11a6f5db64b0762f935c.jpg
 

pilot

Novi član
Tu od
6 Ožu 2016
Poruka
18
da li je itko od vas ikada imao problema sa buhama na kunicima? i na koji nacin ih se rijesit?ima li nesto scim bi mogao kunice polit a i box u kojem stoji a da ne naskodi
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
da li je itko od vas ikada imao problema sa buhama na kunicima? i na koji nacin ih se rijesit?ima li nesto scim bi mogao kunice polit a i box u kojem stoji a da ne naskodi

Neopitroid - prah!
 

pilot

Novi član
Tu od
6 Ožu 2016
Poruka
18
primjetija san prije uskrsa i to samo na jednoj zenki koja mi je blize podu par komada vjerojatno sa macka preslo,macak je dobio tableticu i ogrlicu,ali sam odmah intervenirao sa neopitroidom i jucer gledam opet vidim jednu dvije i jos sam nasao na jednom pa bih volio citavu prostoriju dobro polit sa nekim sredstvom,ukljucujuci sve boxove i sve kunice ali neznam s cim a da im ne naskodi, idem bas sada do svoga veterinara da vidim sto ce mi savjetovati pa vam javim.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,388
Ekipa dobar dan !
Evo desilo mi se nešto čudno sa mojom zecicom doduše ovo joj je prvi okot u životu, no evo okotila mi je 3 kunića u periodu od 3 tri dana svakog jedan dan i svi su bili mrtvi! Mene samo zanima jel to normalno kod tako mladih(sa 8 mj. sam ju pripustio) ili joj nešto ne pase po pitanju gajbe ? Gnijezdo nije ni pravila.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kunići su u principu životinje koje nemaju problema ni s buhama ni tekutima. Vjerujem da toj gamadi ne odgovara njihova mokraća koju kunići ispuštaju po kavezu. . Zdravi kunić se uvijek sam dotjeruje i čisti dlaku tako da ti je izvor te gamadi u nećem drugom. Kad ukloniš izvorište trebali bi nestati i ti nametnici. Imaš za kupiti i tekuči neopitroid ali budi oprezan sa špricanjem . Važno ti je ponovit po nekoliko puta u razmaku par dana jer se gnjide ležu u intervalima a njih nije jednostavno uništit. Vidi da ti nije negdje zavučena kakva krepalina od miša, štakora isl. jer to može biti rasadnik te gamadi.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ufff, nešto nije s njim u redu! Stvarno je "kost i koža"! Kad ga zakolješ javi kakva mu je jetra!
A eto uzo ga jer sam mislio da će valjat pošto je od čistokrvnih krupnih kunića . Nemam pojma šta mu je jer ima jesti i stalno skaće po gajbi samo ne napreduje. Kod mene je već mjesec dana. Neznam koliko bi mogao biti star pa ak možeš reći s koliko im spolovilo (M) prestane izgledat onak kao kod skroz malih jer mu je još takvo.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Ekipa dobar dan !
Evo desilo mi se nešto čudno sa mojom zecicom doduše ovo joj je prvi okot u životu, no evo okotila mi je 3 kunića u periodu od 3 tri dana svakog jedan dan i svi su bili mrtvi! Mene samo zanima jel to normalno kod tako mladih(sa 8 mj. sam ju pripustio) ili joj nešto ne pase po pitanju gajbe ? Gnijezdo nije ni pravila.

To nije normalno,nesto je krivo krenulo...
ponovo je napari i ako i drugi put ne uspije donjeti normalno mlade na svijet onda je stvar u njoj...
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
A eto uzo ga jer sam mislio da će valjat pošto je od čistokrvnih krupnih kunića . Nemam pojma šta mu je jer ima jesti i stalno skaće po gajbi samo ne napreduje. Kod mene je već mjesec dana. Neznam koliko bi mogao biti star pa ak možeš reći s koliko im spolovilo (M) prestane izgledat onak kao kod skroz malih jer mu je još takvo.

Da ti budem iskren uopce mi ne izgleda kao cisti sarac,nikad misam imao ni slicne boje...
pa s 2mj.nebi trebalo bit problema s odredivanjem spola...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Boscanin , šta ti je rekao prodavać koja je linija , zanima me jer imaju crne oznake i jel mužjak van srodstva?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Da ti budem iskren uopce mi ne izgleda kao cisti sarac,nikad misam imao ni slicne boje...
pa s 2mj.nebi trebalo bit problema s odredivanjem spola...
Nije čisti šarac nego mu je tata čisti šarac a majka smeđa orijašica . Znam da je mužjak nego nisam siguran kolko je star jer mu je mali još uvučen . Mislio sam mu odredit starost po dužini spola odnosno neznam s kolko mjeseci im se pojavi prava piša. Znaš prodavače po sajmu kak muljaju sa starošću.
 

Najnoviji postovi

Na vrh