• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Nije čisti šarac nego mu je tata čisti šarac a majka smeđa orijašica . Znam da je mužjak nego nisam siguran kolko je star jer mu je mali još uvučen . Mislio sam mu odredit starost po dužini spola odnosno neznam s kolko mjeseci im se pojavi prava piša. Znaš prodavače po sajmu kak muljaju sa starošću.

Po "pravom piši" ne možeš znati ništa - već po jajima! kad mu se jaja objese onda je najmanje 6 mjeseci star!, i već može dati potomke! (spolno su zreli i ranije, ali nije sigurno da znaju je..ti /skoćiti)
Meni taj tvoj ne izgleda stariji od 3,5 - 4 mjeseca, ali jako zakržljao i nema on u sebi ništa od čistog šarca, orijaša da- to se vidi, ali orijaški šarac uvijek daje drukčiji raspored boje, bez obzira s kojim kunićem se križa!
Izgleda da je imao i sračku i da nije završio kod tebe, uvjeren sam da bi kod bivšeg gazde vec uginuo...
 

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
Prodavac mi je rekao da ima dvije odvojene linije hajkoma
Zenke iz jedne grupe a muzjak iz druge
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Prodavac mi je rekao da ima dvije odvojene linije hajkoma
Zenke iz jedne grupe a muzjak iz druge

Ja bi tebi, a i svima preporučio da ne kupuju M + Ž od onih prodavača koji ne žele ili ne mogu (sajam i sl.) pokazati te "dvije linije"! Mislim da je u takvim slučajevima bolje kupiti od dva različita uzgajivaca, bar mladi nisu u direktnom srodstvu! Kasnije se samo može imati problema sa potomstvom i tako se gubi volja uzgajivača-početnika za tim hobbyem....
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Zečica stara 8 mjeseci
 

Prilozi

  • 20170419_154543.jpg
    20170419_154543.jpg
    43.5 KB · Pregleda: 50
  • 20170419_154405.jpg
    20170419_154405.jpg
    40.9 KB · Pregleda: 53
  • 20170419_154412.jpg
    20170419_154412.jpg
    42.7 KB · Pregleda: 61
  • 20170419_154439.jpg
    20170419_154439.jpg
    36.7 KB · Pregleda: 44

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Toj ženki je po jednoj strani jedna tvoja bila baka a po drugoj joj je djed isto bio od tebe. Njih sam pario sa parom koji sam kupio u Ludbregu. Dobivenu ženku iz te kombinacije sam pario sa muškim od čovjeka iz Novoselca . On je prestao držati a imao je kuniće iz Čakovca i Varaždina. Brat i sestra od ove su kod jednog forumaša i oboje su preko šest kila. To su dugi , teški i robusni kunići sa velikim njuškama. Sad koje su linije nemam pojma
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Vidio sam puno panonaca ali u zadnje vrijeme svi su kratki i nabiti , zdepasti kao novozelandski. Čak su im i uši kraće i mesnatije nego prije. Glava odnosno njuška im je tupasta. Takvi kunići ako i nabiju brzo tri kile za recimo tri mjeseca , kasnije samo stoje i do četri kile im treba sigurno šest mjeseci. Takvi nabiju maksimalno četri i pol kg , ako i tolko , i puni su sala . Znam da će sad netko reći pa to su kunići za rešetkaste kaveze ili to je takva linija. Ja sam takve kuniće sve maknuo jer mi je cilj da su kunići dugački i vretenasti , sa dugim ušima , dugom bulnjuškom , tri kg za tri mjeseca a odrasli preko šest. Znam da je to moguće jer sam imao takve.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Kako ko voli, ali panonci i jesu takvi..zdepasti, nabiti, tezine 4,5-4,8 kg odrasli u rasplodu..tako pise u opisu hibrida i takvi bi trebali biti. Za 6+ kila,ima drugih rasa...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Čini mi se da je uzgoj kunića u ovakvim kavezima stvara puno rasipanja sjena, Ima ga više za bacit nego ga pojedu.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Čini mi se da je uzgoj kunića u ovakvim kavezima stvara puno rasipanja sjena, Ima ga više za bacit nego ga pojedu.

Da dosta se rasipa,pogotovo ako je sitno
ali ja pretjerujem stavim previse pa kad se najedu pocnu se zabavljati samo grickaju (usitnjuju)

Isto tako pretjerujem s hranom uvijek je imaju pa i nju razbacuju al ocito da si nemogu pomoci ja volim da imaju svega...

Na farmama nisam primjetio da dobijaju sijeno,samo briketi...

Ali unatoc gubitcima neusporedivo je lakse i cisce uzgajati ih na ovaj nacin nego klasicni drveni boksovi...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Čišće i lakše je ako imaš dobro uređano ispod njih odvod tako da se mokraća ne zadržava po podu tj. betonu. Nedavno sam bio kod jednog čovjeka i dobro da mu ne oduzmu ovi iz zaštite životinja kuniće. Prvo zablindiro ih je hermetički u neku malu prostoriju bez zraka jer je bilo zima i strah ga da mu ih ne pokradu , na podu sigurno pedalj mokraće i izmeta ,a hoda se po paletama jer sve pliva. U nutra smrdi da nije za bit , a svi mu kunići zbog udisanja amonijaka kišu i oči im suze. Badava mu kavezi kad nema kanale za odvod mokraće. I u drvenim kavezima kunići ne jedu sjeno redom nego preberu šta im paše al ono šta ostane nagrneš u čošak gdje vrši nuždu i nema problema.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Ispod su limene tacne u koje sve pada a mokraca odlazi u posude koje svako jutro praznim tak da je sve uredno,trenutno ih u kavezima ima oko 90komada a za koji dan cekam jos 3 zenke da se kote...
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Ovnoliki 3 dana stari..kakve ce biti boje?
 

Prilozi

  • FB_IMG_1493064336463.jpg
    FB_IMG_1493064336463.jpg
    78.3 KB · Pregleda: 46

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Hahha da, imam ih jos samo malo vise od 100 komada :DD ma imam nekoliko ovnolikih, havana,crnih i sivih, onako za dusu..
 

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
moje zekonje i nova gajba
WP_20170425_16_57_28_Pro_LI.jpg
[/url] uploadimage[/IMG]
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Dobro si napravio samo bi trebao kuniće već odvojiti svakog posebno , barem muškog.
 

Najnoviji postovi

Na vrh