• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ne razumijem zar nisu šarci već toliko ustaljeni i tipizirana rasa pa da neki bacaju takve nepravilne oznake kao ovaj u doljnjem lijevom uglu na slici, A i ovaj iznad njega ima prugu ni vamo ni tamo.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Nisu robelar.. Samo kaj takve bacaju u kantu cim se izlegu. Ovi su stari najmanje 3 mjeseca,a ne mjesec i pol..
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Nisu robelar.. Samo kaj takve bacaju u kantu cim se izlegu. Ovi su stari najmanje 3 mjeseca,a ne mjesec i pol..

Aj molim te ne pričaj bezveze! Kunići od tri mjeseca izgledaju potpuno drukčije, ali dobro- to je tvoje mišljenje! Vidi se da se baviš samo križancima/hibridima!
 

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
boscanin koliko su stari,teški tvoji kunići...
WP_20170429_17_17_04_Pro_LI.jpg

Star je dva i po mjeseca ako je vjerovati onom covjeku sto sam kupio od njega
Ovo je muzjak
Neki dan mu je izašla piša
Mozda se po tome moze odrediti starost
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ne razumijem zar nisu šarci već toliko ustaljeni i tipizirana rasa pa da neki bacaju takve nepravilne oznake kao ovaj u doljnjem lijevom uglu na slici, A i ovaj iznad njega ima prugu ni vamo ni tamo.

To su ti bjeliši !, i ne moraju se "bacati u kantu", a u svakom leglu imaš najmanje 20 % takvih! To je tipično za rasu!, 50% su sa odgovarajučim šarama, 25 % jednobojni i po pravilu 25 % bjeliši, ali takvi rijetko svi prežive tako da ih bude uvijek par komada!
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Gle,niko ovde nije glup,svi znaju kak izgledaju kunici mjesec dana stari...vecina ih je i drzala,ko i ja. Da ne velim na kolko izlozbi sam se nagledal saraca i kolko izlozbi sam organiziral sa uzgajateljima vrhunskih saraca kod nas. A tvojih lovackih u vezi saraca smo se vec svi ovdje naslusali... Niko nije tolko glup,da nezna usporediti velicinu zeca naprema cigli u pozadini i na prvoj,a i na ovoj zadnjoj slici koju si postavil....a i velicina ovih tvojih od "mjesec dana",naprema klipova kuruze, nekaj tu ne stima, meni nemozes prodavat fore..
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Hoces rec da mjesec dana stari kunici imaju usi velicine klipa kukuruza?? Nemoj ljude budalama radit.. Samo jos jedno pitanje..koliko su litara ove posude za vodu?
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Ma lovačke priče pričaš kninquin a ne dasu stari 6 tjedana prije 12 tjedana.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
"Prije ćeš budali metar u guzicu, nego centimetar u glavu!"
Nisam ovdje postavio slike radi prodaje niti izložbe, već samo da pokažem svoj uspjeh u uzgoju i dugogodišnjoj selekciji, ali pošto sam skužio da ovdje jednostavno samo vlada ljubomora i zavist, izgubio sam volju više ikome išta objašljavati i opravdavati se! Zbog takvih koji samo traže svađu i provociraju, a uz to nemaju pojma kako izgleda kunić od mjesec, a kako od tri mjeseca, ovaj forum su napustili stvarno dobri uzgajivači i poznavatelji rasa kunića!
Sapienti sat!
P.S. Pojilice su od 1 litre!, a kukuruz nije 1.klase već ostatci ostataka!
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Vrijedjaj se kolko hoces,al mjesec dana star zec koji ima sire usi od klipa kuruze.. Da je rijec o odpjku,jos nekak..
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Sad ispada da sam ja kriv , no moram neke stvari reči a ne znam kak da se netko ne uvrijedi. To ne znači da sam u pravu nego je to moje mišljenje koje ne mora biti točno. Već sam prozvan od strane nekih jer im ne povlađujem i ne škakljam uši. Niti imam koristi ni interesa biti na nečijoj strani. I za svoje ću kuniće reči da nevaljaju ako nisam zadovoljan što sam i dokazao stavljajući im slike i na vagu. Kunić od šest tjedana ima četrdeset dva dana jer je šest puta sedam četrdesetdva. Ako se izleže nemočan je i ovisan o sisanju do dvadesetak dana kad počinje jesti nekakvu hranu.Na žalost ne možemo doći do istine izvlačenjem dokaza jer ne možemo biti sigurni kad su se okotili pa tako ni koliko su stari. Ako ih stavi na vagu također ne moramo vjerovati jer se vaga može poštelati kako hočeš . Mislim da su se neki ljudi kompromentirali možda nenamjerno uveličavajući svoje rezultate. Činjenica je da šarac treba baciti jedan dio crnih a drugi šarenih. Činjenica je da kunić na slici nema pravilni crtež leptira na njušci a drugi pretanku isprekidanu leđnu oznaku. Činjenica je da nisam vidio šarce teže od šest kila , a i da Kninquin priča o dvanaest kila teškima , no kad ih treba slikati na vagi takvih nema. Po meni su i ovi hajkomci prešli ćetri mjeseca al opet velim to je mišljenje mene koji nisam baš stručnjak i ne može me nitko uvjerit dok i sam neću imat tako odlične rezultate. Priznajem da već dugo nisam uz normalnu ishranu imao tri mjeseca tri kile kuniće . Može me sad netko optužiti da lažiram al stvarno nisam.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
http:// [url=https://postimg.org/image/5cp11gpe7/] bild hochladencertificity.com[/URL]
Idealna težina za izložbe je od 6 do 10 kg!
Gornje granice težine nemaju, za razliku od svih ostalih rasa!
Na vagi ih nisam nikad slikao žive iz razloga koje sam već nekoliko puta naveo, ali i iz razloga koje je robelar naveo! Slike zaklanih sam već i postavljao, ali i tad su bili slični komentari tako da mi je sve ovo postalo smiješno! Ja ono što ne poznajem i ne komentiram! Opis orijaškog šarca, znači veličina, težina, uši i ostalo se mogu naći u svim knjigama o kunićima i svuda je identičan, osim u RH gdje ima jako puno odstupanja od stvarnog standarda.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kad sam jednom rekao da smanjite ribu mislio sam da se smanji kilaža a ne starost kunića.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Belgijske sam orijaše imao prije kojih sedam godina i to od g, Radovečkog i od Dimnjačara sa Bregane. Jedno su vrijeme bili u redu no kasnije sam ubacivao i od drugih uzgajivača . Problem je bila kao i sada težina jer su samo išli do šest kila. Moj ih susjed još ima i kad mu pokažem moju panonku od šest i dvadeset onda šuti. Kod orijaša mi se nije svidjelo što su osjetljivi , puno troše hrane , sporo rastu i kasno su za parenje. No svakom se nešto sviđa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh