• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

seso

Novi član
Tu od
20 Stu 2014
Poruka
15
ok,ja ču isto 3 dana prije. pitam jer vidim da je nemirna i ima puna usta sijena i to raznosi po gajbi,pa reko možda da ubacim kotilicu da si složi mjesto,ali ako če tamo obavljat nuždu neču još stavljat kotilicu
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
ok,ja ču isto 3 dana prije. pitam jer vidim da je nemirna i ima puna usta sijena i to raznosi po gajbi,pa reko možda da ubacim kotilicu da si složi mjesto,ali ako če tamo obavljat nuždu neču još stavljat kotilicu

Kazem ovisi o njoj mozda ce sve lijepo poslozit...
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Sad sam objavio na njùškalu da imam orijaške šarce za prodati i malo da pogledam šta ima kod kolega novoga,a ono samo što me moždani nije puk'o! Šta ljudi prodaju pod orijaške šarce nisu istine! Stavljaju i kokoši pod rubriku "kunićarstvo"!, imaju čak i zečeve za prodaju, a stave slike kunića! Jedno je biti nepismen, ali ovo prelazi granice zdravog razuma!
Ne znam, ostao sam bez riječi - koji očaj i želja za prodati mora biti da sve što imaju stave u sve rubrike da bi što više ljudi to vidjeli!

Ma ima svašta. Prodaju i mješance i čistokrvne zajedno, objave slike i ajd ti sad znaj jel to čistokrni ili ne ako je jednobojni crni. A ovo sa zečevima i kunićima to je postalo već normalno nažalost. I dalje tražim mužjaka crne boje al jednostavno me strah kod takvih i pitati.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
turky-jesam pario sam ga sa zečicom odnosno od one tvoje zečice sa njenom kceri. Okot ce krajem mjeseca. Sparena je 31.12. Jedva cekam da vidim kakvi ce mali biti.

seso-po mome misljenju ako ti zenka nosi slamu radi si gnijezdo i bilo bi dobro da joj stavis kotilicu da si ona polako natrpa unutra. Meni nikad nisu od kotilice napravili wc. Jer ces morati pred okot joj to micati njeno napravljeno i to je dosta veliki stres za nju. Evo kazem to je moje misljenje
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
A sto se tice oglasa znaci uzas. Tako sam ja kupio i mjesanku orijasa Elzu. Ja nazom i pitam jer cista rasa on kaze da je,kad ja tamo a oni svi crno bijeli i kaze on meni pa to su sarci. Ja sam poludio ali sam uzeo jednu zecicu kad sam vec tu.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
turky....
Ima kod mene isto i crnih od tri mjeseca, nisu križanci!!, i sve kunići!
 

ninoslav1000

Novi član
Tu od
25 Pro 2014
Poruka
11
Pozdrav, vidim da je teme profesionalno kunicarstvo nekako zamrla....
Jel se netko od clanova bavi ozbiljnijim uzgojem kunića za meso, i kako bi se moglo stupiti u kontakt?
 

agronasice

Član
Tu od
6 Stu 2017
Poruka
38
Pozdrav, vidim da je teme profesionalno kunicarstvo nekako zamrla....
Jel se netko od clanova bavi ozbiljnijim uzgojem kunića za meso, i kako bi se moglo stupiti u kontakt?

Vrlo dobro pitanje, mene isto vec duže vrijeme zanima takva vrsta uzgoja koja bi se u nekom stadiju mogla pretvoriti i u neki ozbiljniji posao.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Gle vidim decki da ste zainteresirani za nesto ozbiljnije ali bez osiguranog otkupa nema ni ozbiljnijeg kunicarstva,namjerno necu reci prof.jer mnogi su odustali...
Isto tako dobro bi dosla kvalitetna hrana po nekoj prihvatljivijoj cijeni...
Znam da su neki pokusali dogovarat otkup mesa ali neznam jeste li uspjeli???

Ps.neznam dali jos postoji ali netko je na njuskalu stavio oglas da otkupljuje kunice ...
 
Posljednje uređivanje:

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Ako se zelite baviti bas kunicima za meso onda morate imati papire da bi ih prodali a njih dobijete u klaonici za kunice kojih koliko ja znam bas nema u blizini. To puno ljudi nije jasno,jer nemozete doma zaklati kunica i dati iz u neki centar za prodaju.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ako se zelite baviti bas kunicima za meso onda morate imati papire da bi ih prodali a njih dobijete u klaonici za kunice kojih koliko ja znam bas nema u blizini. To puno ljudi nije jasno,jer nemozete doma zaklati kunica i dati iz u neki centar za prodaju.

Možeš imati i vlastitu klaonicu te prijavljeni obrt (npr.mesnicu) i tad možeš sam klati (ako si mesar po struci ili zaposliti mesara) i distributirati vlastiti proizvod!
U mom selu neki lik (mesar) kupio kuću u kojoj je prije bila mesnica sa klaonicom i počeo vršiti uslužno klanje kako malih tako i velikih životinja! Sad samo uzgaja piliće, kolje i prodaje posvuda (resorani, hoteli, onim kombijima što peku piliće,...) Kaže da se nije ni nadao tolikom poslovnom uspjehu!
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Mislim da to bez nekakvih poticaja od države ili županije na neku veću proizvodnju se ne isplati. Ulaganja su velika ako krećeš od nule pa do skupe hrane i ostalog i još moraš naći tržište što nije lako.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Potraznje i odkupa zivih kunica u Hr ima, ali cijene se krecu oko 16-18 kn po kili zive vage. Ko ima kolicinu,tom se isplati, a ako imas 100-200 kunica godisnje, zaboravi na neku zaradu..
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Potraznje i odkupa zivih kunica u Hr ima, ali cijene se krecu oko 16-18 kn po kili zive vage. Ko ima kolicinu,tom se isplati, a ako imas 100-200 kunica godisnje, zaboravi na neku zaradu..

Nije mi jasno kako se uopće može isplatiti prodati kunića po 16 kuna/kg! Da je ne znam koja rasa ili hibrid, pojede / potroši više nego donese ako mu je to cijena! Ajde ako nije problem, ukratko mi izračunaj koliko kunić (hibrid!) pojede na dan i koliki mu je prirast u odnosu na pojedenu hranu! 3:1 / 5:1 / 7:1 ?
Nije zafrkancija, stvarno me zanima!
 

seso

Novi član
Tu od
20 Stu 2014
Poruka
15
seso-po mome misljenju ako ti zenka nosi slamu radi si gnijezdo i bilo bi dobro da joj stavis kotilicu da si ona polako natrpa unutra. Meni nikad nisu od kotilice napravili wc. Jer ces morati pred okot joj to micati njeno napravljeno i to je dosta veliki stres za nju. Evo kazem to je moje misljenje[/QUOTE]

stavio sam danas ujutro nek si složi.
 

ninoslav1000

Novi član
Tu od
25 Pro 2014
Poruka
11
Gle vidim decki da ste zainteresirani za nesto ozbiljnije ali bez osiguranog otkupa nema ni ozbiljnijeg kunicarstva,namjerno necu reci prof.jer mnogi su odustali...
Isto tako dobro bi dosla kvalitetna hrana po nekoj prihvatljivijoj cijeni...
Znam da su neki pokusali dogovarat otkup mesa ali neznam jeste li uspjeli???


Ps.neznam dali jos postoji ali netko je na njuskalu stavio oglas da otkupljuje kunice ...

Ma nisam prvenstveno mislio na otkup, i skim god sam razgovarao a da uzgaja kuniće za vlastite potrebe ili malo vise, komentar je bio kome ces to prodati otkupa nema, to se ne isplati.... ali to bas i nije tako.
Kao sto smo i razgivarali jednom prilikom kod tebe istrazili smo trziste i eventualne otkupljivace, mesnice i klaonice.
prostora za posao ima ali do te finalne problematike ima jos niz drugih. Recimo gdje nabaviti kvalitetni rasplodni materijal a da ne moram potegnuti van drzave,
Pa onda eventualni lijekovi i eventualne bolesti koje se mogu javiti, jel malo je nezgodno sko cu morati za svaki simptom sam googlati i istrazivati sto bi to moglo biti, pa potom gdje kupiti lijek koji radi.
Prehrana u tovu koju hranu odabrati (sreca pa kod nas postoje tri i pol proizvođača pa i nije neki problem) ili se odluciti za vlastitu proizvodnju peletirane hrane

To su mi recimo veci problemi od same prodaje
 

agronasice

Član
Tu od
6 Stu 2017
Poruka
38
mislim da je kod nas veci problem u državi jer je dosta nerazvijena ta grana posla, zaostajemo daleko od Mađarske i Srbije, tamo ima puno veci izbor, kojekakvih lijekova i hrane i pristupacnije je dok kod nas ni veterinari nisu upoznati s kojekakvim bolestima...

Te me zanima dali ima tko ovdje na forumu da je recimo to kunicarstvo pretvorio, u neki solidniji (nazovimo to tako) "biznis", ne sada bas da zivi od toga, ali da uz posao moze malo ozbiljnije zaraditi, ili svi drze iz hobija i ljubavi?
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Znači na godišnjoj razini zaradim i u plusu sam u odnosu na ulożeno mada to je daleko od nekakve zarade da živiš od toga. Ni blizu.
I jedino se isplati donekle prodavati žive za rasplod.
 

Toma223

Novi član
Tu od
9 Sij 2018
Poruka
5
dali je možda netko zainteresiran za kupnju peletirane hrane za kuniće, domaće izrade. Ja sam pravim kod kuce 2 godine i zadovoljan sam rezultatima, te sada kada sam malo usavršio proizvodnju počeo sam razmišljati o prodaji peleta, te si pravim pelete s kokcidiostatikom koje koristim nakon odbića i pelete bez kokcidiostatika koje koristim u daljnjem tovu i hranidbi rasplodnog materijala. Sada trenutno proučavam hranu koju bih davao ženkama u laktaciji pa bih i to pokušao proizvesti. Da napomenem po izračunima pelete koje sada proizvidim imaju od 16%-19% proteina. Molio bih ako je netko zainteresiran za kupnju peleta da mi pošalje poruku, te bi se cijena kretala od 2.20kn - 2.50kn/kg, i većina proizvoda je proizvedena na mojim vlastitim oranicama. :(happy):
 

Najnoviji postovi

Na vrh