• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Moje ist k'o lude! Ja ih ne pripuštam tako često kao robelar, ali sad mi sve već okotile 2. turu ove sezone! Svi mali živi i zdravi, a to mi je najvažnije! Trenutno sam na 45 mladih između 2,5 i 3 mjeseca! Ostalo još par komada za prodati pa sam ih objavio na njuškalu, to je ludilo od poziva, imam osječaj da svi hoće samo orijaške šarce! Nevjerojatno...
Jel imaš kakvu dobru ženku?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kako je zalosno vidjeti kad stavite kunica od sest mjeseci koji je cijelo vrijeme bio u profesionalnom kavezu na zici na puni pod od daski. Bas tuzno, zadnje mu se noge sklizu u stranu koda je na ledu. Jadnik kad je prvi puta stao na slamu i sijeno poceo je skakati jer ga bode za noge. Jos ne vjeruje da moze protrcat i normalno se okrenut i da je toliki prostor samo za njega. O tome da jede samo smjesu ne moram pricat. Kukuruz i jecam mu je isto davat kao da mu naspes sodera. Upropasten i dezorjentiran kunic a prodaje se pod rasplod.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Konkretno o panonskom al to se odnosi na svakog kunica koji se drzi u neadekvatnim uvjetima. Tek kad ga ga doneses doma vidis kak je prije zivio.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Kako je zalosno vidjeti kad stavite kunica od sest mjeseci koji je cijelo vrijeme bio u profesionalnom kavezu na zici na puni pod od daski. Bas tuzno, zadnje mu se noge sklizu u stranu koda je na ledu. Jadnik kad je prvi puta stao na slamu i sijeno poceo je skakati jer ga bode za noge. Jos ne vjeruje da moze protrcat i normalno se okrenut i da je toliki prostor samo za njega. O tome da jede samo smjesu ne moram pricat. Kukuruz i jecam mu je isto davat kao da mu naspes sodera. Upropasten i dezorjentiran kunic a prodaje se pod rasplod.
Svaka ti čast! K'o da sam ovaj post sàm napisao!
Zato je prednost orijaških rasa, njih nitko normalan ni ne pokušava držati na žici / rešetkastom podu!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Nije samo resetka neg su nagurani u one pregrade da se ne mogu okrenut. Zenke koje imaju mlade imaju kotilicu i predprostor i to je to. Hrane se samo smjesom i neznaju za nista drugo. Kad dodjes izvadi ti kunica koj je u tovu u kavezu i veli taj je za rasplod. Gledam svog muzjaka divljaka othranjenog na domaci nacin. Nigdje grama sala , zategnut , imas osjacaj da bi pregrizo ovog na pola.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Toto kak da tocno upotrebavljam zob? Nabavio sam stopedeset kila al nisu uopce odusevljeni. Sinoc nasut jutros nadjen netaknut.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Pojest ce je, bez brige. Moji je stalno imaju u hranilicama, a kad im dajem smjeau, dobiju je sacicu na vrh svega, jer nju odma maznu, a zob pojedu opet preko dana i noci..
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Toto kak da tocno upotrebavljam zob? Nabavio sam stopedeset kila al nisu uopce odusevljeni. Sinoc nasut jutros nadjen netaknut.
Vodi samo računa da ju ne izljuskaju pa ti ostane samo ljuska od zobi!
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Ovo je kao da pitas kako pojesti bananu a da je ne ogulis...
Moras redovno cistiti hranilice ovisno kakve imas i koliko zobi mjesas s ostalom hranom,jer bi mogli ostat gladni ako ostane samo pljeva (ljuske)od zobi
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ma nek ostanu gladni, od gladi mi nikad nije ni jedan krepo nego od prenajedanja se napuhnu. Mozeju cvilit al nece dobit novo dok im hranilica nebude prazna.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Zobi mogu pojest koliko hoce,od nje im nece nista biti...
Mislim da je kod tebe nesto drugo u pitanju,dali je do hrane,preranog odbica mladih,kokcidoza ili nesto drugo...
Nebi smio imati problema od "prenajedanja"
Kunic uzima manje obroke ali cesto (mozemo rec da stalno nesto grickaju)
Ako je hrana zdrava nece im nista biti
Ja sam imao problema s valpovackom smjesom,a kasnije sam saznao da nisam bio jedini...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Kako može utjecati na to? I moji znaju izljuskati.
Mislio sam upravo na ovo što je jimmy napisao! Triba paziti da ne ostane samo pljeva!!
Prvi put čujem da se kunići mogu prejesti...
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Upravo to i govorim,nemogu zato mu i govorim da je nesto drugo uzrok napuhnuca..
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Mogu itekako. Ako nevanlja rezim hranjenja, mogu. Bitno je da imaju uvijek sijena, ili bar zita za zobanje. Po mogucnosti zob, najbolje je sta im mozes dati. Jecam hoce dosta rasipavat, ako ga bas dobro jedu, onda ok., psenicu nebi smjeli dobit, jer im je losa za probavu, a isto tako i tritikal. Da, tritikal nevalja za kunice,isto kao ni psenica, makar vas 90% sigurno koristi tritikal. Radje im nebi nis dao, nego tritika, a onda kad se napuhavaju i dobe proljeve, ili zatvore, zadnje krivite zito...
 

Najnoviji postovi

Na vrh